Ve dahası da var. HMD ve Mattel bir araya gelmeye karar verdi ve Bu yaz Barbie’nin kapaklı telefonu piyasaya çıkacak. Açıkçası iki şirket, Barbiemania’nın geri dönüşünden sonra ortaya çıkan avantajlardan yararlanmaya çalışıyor. Barbie filmi geçen yıl gösterime girdi. Bu bir akıllı telefon olmayacak ve İnsan Mobil Cihazları Pazarlama Direktörü Lars Silberbauer, kelime oyunu şapkasını takarak şunları yazdı: “Gerçek hayatı gerçek hayatla değiştirmenin ve bildirimlerin tüm kesintilerine bir nefes almanın zamanı geldi mi? ‘Anlamlı inovasyon ve toplumsal değişime olan bağlılığımızı paylaşan bir şirket olan Mattel ile ortak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”
Mattel ayrıca iki sentini de harcamak zorunda kaldı ve oyuncak üreticisinin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Tüketici Ürünleri, Yayıncılık ve LBE Başkanı Ruth Henriquez şunları söyledi: “Mattel’in kalbinde tasarım ve yenilik vardır ve bu son işbirliği bu yönde ileriye doğru atılmış bir adım daha. Barbie x HMD lansmanı her yaştan Barbie hayranları için heyecan verici bir an olacağa benziyor, biz de düğmeyi çevirip onu Mobil Dünya Kongresi’nde dünyaya duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Human Mobile Devices, 16-24 yaş grubundakilerin %38’inin çevrimiçi ortamda çok fazla zaman harcamaktan endişe duyduğunu ve özellikli telefonlar için bir pazar bulunduğunu söylüyor. Belki ben sadece eski bir telefon delisiyim ama akıllı telefonumu benden almak istiyorsan, onu soğuk, ölü ellerimden alman gerekecek. Bu konuda yanımda kimse var mı?

Danimarka’da Arne Mathiasen adında bir adamın, özellikli telefon hareketinin savunucusu olduğu ve Danimarka’daki gençlerin akıllı telefondan özellikli telefona geçmelerini sağlamaya çalıştığı söyleniyor. Şu ana kadar 1.500 üniversite öğrencisini dönüştürdü ve şöyle diyor: “Öğrencilerim on gün boyunca özel özellikli telefona geçtikleri deneylere katılıyorlar. Öğrenciler gözle görülür şekilde birbirleriyle daha fazla sohbet ettiler, daha iyi uyuduklarını bildirdiler ve kaygı düzeylerinin de düştüğünü söylediler. Her şey dengeyle ilgili; öğrencilerime şunu söylemek isterim; akıllı telefonunuzu tablet gibi kullanın, ihtiyacınız olan şey için kullanın, sonra bir kenara koyun, içinde kaybolmayın.”

HMD’ye göre Avrupa’da kapaklı telefon satışları geçen yıl iki katına çıktı ve bu yıl daha da artması bekleniyor. Human Mobile Devices, Barbie kapaklı telefon hakkında şunları söylüyor: “Bu cihaz, orijinal kız güçlendirme markasının vintage şıklığını bir tutam pembe ve elbette ışıltıyla somutlaştırmayı vaat ediyor.” Bir Ken modeli yapılırsa kamera çıkıntısı olup olmayacağını merak ediyoruz.telefon-1