Splatoon serisinin evrimi görülmeye değer bir mucizeydi. Wii U’da ilk duyurulduğunda kimse ne yapacağını bilmiyordu. Daha sonra ortaya çıktı ve platformda bulabileceğiniz en eğlenceli şeylerden biriydi. Daha sonra, Switch ortaya çıktığında, bir değil İKİ devam filmi çıktı ve bunların her birinde, farklı şekillerde de olsa, dünyayı ve hikayeyi genişletmeye yardımcı olacak DLC vardı. Splatoon 3 Taraflı Sipariş İncelememle, Nintendo’nun nasıl yeni bir şeye yöneldiğini ancak süreçte bazı şeyleri dışarıda bıraktığını vurgulamayı umuyorum.

Oyun Adı: Splatoon 3 Genişletme Kartı
Platform(lar): Nintendo Switch
Geliştirici(ler): Nintendo
Yayımcı(lar): Nintendo

Yayın Tarihi: 22 Şubat 2024

Spoiler Güncellendi 2022

Açıkça ifade etmek gerekirse, teknik olarak bu, tüm “Genişleme Geçişi”nin bir incelemesidir, ancak Dalga 1, Inkopolis’i potansiyel bir “ana üs” olarak geri getirdiğinden dolayı, Dalga 2, “Yan Düzen”e odaklanıyorum. bu inceleme, tamam mı?

Artık hepinizin bildiği gibi, Sider Order sizi Splatoon 2’deki Inkopolis Square’in “sipariş almış” versiyonuna götürüyor. Yine Ajan 8’i oynuyorsunuz ve Pearl, gizemli Acht ve başka bir arkadaşınızla ekip kurarak onu ele geçirmeniz gerekiyor. Düzen Kulesi’ne çıkın ve günü yeniden kurtarın!

İşin ilginç yanı, bir seviyeden diğerine geçtiğiniz üç oyundaki önceki hikaye modlarından farklı olarak, Side Order, ana toplu oyunda deneyimlediğiniz HER ŞEYİ etkileyecek “kat kat” seçimler aracılığıyla bizi roguelikelerin yoluna götürüyor. DLC’den.

Küçük bir eğitimden sonra “Düzen Kulesi”nin geçilmesi gereken 30 katı vardır. Bu seviyelerden 27 tanesi sizin tarafınızdan seçilebilir ve yalnızca karşılaşacağınız mücadelenin türünü değil, aynı zamanda özel çipler yoluyla alacağınız ödülü de seçeceksiniz. Bu çipler, silahlarınıza daha fazla hasar vermek, daha hızlı mürekkep yüklemesi sağlamak, Pearl Drone’u güçlendirmek, öğelere daha kolay erişim sağlamak vb. gibi şeyleri kapsar.

Bu, Splatoon oyuncularına tanıdık gelecektir, ancak bu özel değişiklik, onları İSTİFLEMEYE odaklanıyor, böylece Düzen Kulesi’nde yükseldikçe daha da güçlenebiliyorsunuz. Ajan 8 versiyonunuzun savaşta nasıl olacağını ve buna bağlı olarak nasıl hayatta kalabileceklerini “şekillendirmek” için temelde her seviyede önemli kararlar vermeniz gerekecek.

Zeminlerdeki zorluklar beş kategoriye ayrılıyor: düşman portallarını yok etmek, bölgeleri korumak, hızlı hareket eden belirli bir dizi düşmanı yenmek, küreleri “hedeflere” taşımak ve mürekkebiniz aracılığıyla bir cihazı alanın bir tarafından diğerine taşımak. Splatoon oynadıysanız bunlardan üçüne hemen alışacaksınız. Aşamalar ve düşmanlar işleri sarsıyor ve bir aşamanın düzenine aşina olsanız bile, seviyenin zorluğuna bağlı olarak her seferinde yine de zorlu olacak.

Nintendo ve Splatoon 3 Taraflı Sipariş İncelememin size söyleyeceği gibi, bu DLC’nin ana noktasıdır. Bu, Düzen Kulesi’ni ele geçirmek, ne kadar ileri gittiğinizi görmek ve sonra ölürseniz, bilginizi korumak ve bir kez daha denemek için yükseltmeler için özel “puanlar” almaktır. “Sonsuzca tekrar oynanabilir” olması amaçlanıyor ve oynarken bunun önemli noktalarını ve önemli noktalarını görebilirsiniz. Bu yakında ele alacağım bir konu.

Peki yenmek ne kadar sürer? Bu şansınıza, becerilerinize ve size verilen seçeneklere bağlıdır. Nintendo Entertainment Podcast’in ortak sunucusu, Spire of Order’ı yalnızca üç denemede yenecek. Bence? Bunu yaklaşık altıda yaptım, bir koşu GERÇEKTEN sona yaklaştıktan sonra başlangıca geri döndü. Yani Will için bu süreç iki saatten az sürdü. Benim için? Daha çok dört civarındaydı. Sonuçlarınız değişebilir! Her iki durumda da, sadece hikayeyi aşmak için oynanacak en uzun şey değildi ve Octo Genişlemesi çok daha uzundu.

Hikayeye gelince, burası AĞIR SPOILER BÖLGESİ’ne giriyorum… bu DLC’nin geri kalanı gibi biraz hafif.

Inkopolis Plaza’da uyandığınızda kendinizi drone formunda Pearl’ün yanında buluyorsunuz ve Marina’nın Düzen Kulesi’nde olduğunu öğreniyorsunuz. Eğitim, kulenin ilk aşamalarından geçiyor ve onu serbest bırakıyor, ardından içinde bulunduğunuz dünyanın aslında… MATRİS olduğunu öğreniyor! Tamam, aslında değil ama aynı şey. Bu, Marina’nın son Splatoon 2 Splatefest’ten (kaybettiği) sonra yaptığı bir bilgisayar programıdır ve “Order” adlı bir program, dünyayı “mükemmel” hale getirmek, herkesi gri tonlamaya tabi tutmak ve otoritesine boyun eğdirmek için onu devralmıştır. Evet, bu da öyle bir hikaye.

Ve bu… hikaye açısından gerçekten var olan tek şey. Evet, programı yaparken Marina hakkında özel “günlük sayfaları” alabilirsiniz ve Pearl, Marina ve Acht arasında bazı ilginç diyaloglar vardır, ancak bunlar tam olarak anlamlı değildir. Ayrıca, birkaç koşudan sonra birbirleri için yapacakları tüm diyalogları duymuş olacaksınız!

Bu beni Splatoon 3 Taraflı Sipariş İncelememin bir süredir tartışmayı beklediğim kısmına getiriyor: “zevk” konusu.

Side Order’dan hoşlandım mı? Dürüst olmak gerekirse bunu söylemek zor. Burada kötü niyetli olmaya çalışmıyorum ama oynamayı bitirdiğimde… Hemen başka bir oyuna dönmekte sorun yoktu, bu DLC’yi oynamak için oynamayı bıraktım ama dürüst olmak gerekirse; beni beklediğim kadar büyülemedi. Elbette seviyeleri tamamladığım ve özellikle son kata yaklaştıkça “heyecanlandığım” zamanlar oldu. Ancak buradaki zıtlık şu ki, roguelike unsurlar nedeniyle, bundan sonra ne olacağı konusunda GERÇEKTEN hiçbir kontrolünüz yok ve bu bazen sinir bozucu oluyor.

Bunun harika bir örneği, üçüncü veya dördüncü koşumda oyun tarzım için seviyeden seviyeye KORKUNÇ seçenekler elde etmemdir. Güç artışları, mürekkep azaltma/emme, düşmanların mürekkebime sıkışması ve bunun için hasar alması ve buna benzer şeyler hoşuma gitti. YALNIZCA Pearl’ün drone’u için malzeme aldığım arka arkaya birden fazla katım vardı, bu da beni daha zorlu seviyelere karşı tamamen duyarlı hale getirdi çünkü elimdeki çipler sayesinde Ajan 8 versiyonum o kadar güçlü değildi.

Yan Sipariş size otomatlardan cips satın alma şansı sunar, ancak bazen bu toplamalar bir o kadar az olur ve bir o kadar da sinir bozucu olur. Tahmin edebileceğiniz gibi o koşuda kaybettim.

“Zorluk” konusu da sıkıntılı ve oyundan aldığım zevki zedeliyor. Bazen “Zor” seviyeleri tamamladım ama yine de onları bir dakikadan kısa sürede, bazen de 30 saniye içinde geçtim! Daha sonra diğer zamanlarda bana “Normal” bir seviye verilirdi ki bu da oyunun bana attığı en zor şeylerden biri olurdu! Daha önce de belirttiğim gibi, “neredeyse başarıyordum” koşum sırasında 28. seviyedeydim. Tüm bir seviyenin “zıplayan ev” olduğu “normal” bir seviye yaptım. O zamanki tüm zorluklarıma rağmen, çabuk bunalıma girdim ve buna öfkelendim çünkü bu kadar uzağa ancak anında “adapte olma” şansım olmayan bir şey tarafından mağlup edilmek için geldim.

Hatta onuncu kattaki ilk patron dövüşünün değiştiği bir nokta bile vardı ve bu beni bir döngüye soktu. Ve her “kayıp” sizi yükseltmeler aracılığıyla daha güçlü hale getirse de, “İnci Puanları”nın dönüşüm oranı bazen o kadar düşüktür ki, Ajan 8’i gerektiği gibi çalıştırmadığınız sürece “Yeniden Dene” seçeneği kelimenin tam anlamıyla imkansızdır. .

Ayrıca bazı zorlukların tekrarlanması ve bazılarının kesinlikle diğerlerinden daha iyi olması da yardımcı olmadı. “Küre hedefi” mücadelesi beni sürekli hayal kırıklığına uğrattı çünkü kürelerin yerine kilitlenmesi bir SONSUZLUK gerektiriyordu ve ben de onların bunu yapmasına izin verecek kadar uzun süre hayatta kalmaya çalışıyordum.

Benim için bu tabuta çakılan son çivi, Seviye 30’a kadar olan ilk denemede oyunu bitirdikten sonra, oyunu %100’e çıkarmanın tek yolu kuleyi yenmek… 11 kez daha!!! Gizli eşyaları ve diğer paletleri almak için HER silahla onu yenmeniz gerekecek. Eğer bu tür bir “tamamlayıcı meydan okuma” ile ilgileniyorsanız? Göreyim seni. Bence? Bir kere yendiğim için mutluyum ve başardım dediğim için mutluyum.

Splatoon 3 Taraflı Sipariş İncelememi tamamlarken çoğunuz bunun “maliyete değer” olup olmadığını merak edebilir. Birleşik DLC yalnızca 25$’dır, dolayısıyla diğer DLC paketleri kadar pahalı değildir. “Paranızın karşılığını alıp alamayacağınız” nostalji sevginize ve roguelike maceralardan hoşlanıp hoşlanmadığınıza bağlıdır. Öyleyse? Düzenin Kulesi’ni tekrar tekrar denemekten keyif alacaksınız. Değilse? Ana oyunun ve Splatfest’lerin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Açıklama Beyanı’nı İnceleyin: Splatoon 3 Taraflı Sipariş bize Nintendo tarafından inceleme amacıyla sağlanmıştır. Video oyunlarını ve diğer medyaları/teknolojiyi nasıl incelediğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen İnceleme Kılavuzumuzu/Puanlama Politikamızı inceleyin.

Splatoon 3 Taraflı Sipariş İncelemesi

Özet

Splatoon 3 Sider Order farklı bir şey yapmaya cesaret ediyor ancak bunun bir bedeli var. Bazıları oyunun Roguelike özelliklerinden keyif alırken, diğerleri gerçekte ne kadar “hafif” olduklarından ve bazen bundan kaynaklanan hayal kırıklığından dolayı ertelenebilir.

  • Splatoon 3 Taraflı Sipariş İncelemesioyun-4