Bu hafta canlandırıcı bir fikir karışımı var. Kendinizi organize etmek için kullanabileceğiniz yeni bir liste uygulamanız var. Bir dersteyken veya ilginç bir şey gördüğünüzde not almak ister misiniz? Kontrol etmek. Sağlığını önemseyen ve tükettiği kalori miktarını kontrol etmek isteyenler Kalori Sayacı ile bunu yapabilirken, yeni bir alışkanlık kazandırmak isteyenler Habit Garden ile bunu yapabilir. Son olarak, bir korsan gemisine ve mürettebatına komuta ettiğiniz ücretli bir oyun da var.

Bu uygulamaların hiçbirinin zaman kaybı olmadığından ve kendimiz yükleyip kullanacağımız bir uygulama olmadığından emin oluyoruz. Temelde hiçbiri işe yaramaz değil ve ihtiyaçlarınıza göre günlük yaşamınıza değer katacaklarından eminiz. Önerilen uygulamalardan hiçbiri ilginizi çekmiyorsa, haftanın başında ve sonunda olmak üzere haftada iki kez nextpit’te yayınlanan haftanın ücretsiz uygulamaları hakkındaki yazımıza da göz atabilirsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeden bakalım bu hafta gündemde neler var.

High Sea Saga DX (Android ve iOS)

Yedi denizi seviyor musun? Her zaman bir korsan macerasına atılmak ve geçen her gemiyi terörize etmek hayalinizse, High Sea Saga DX’te yanlış yapmış olamazsınız. Bu bir konsol oyununun limanıdır ancak mobil platformda harika oynanır. Bu bir masa başı işi gibi ama çok daha maceralı faydaları var. Diğer şeylerin yanı sıra, insan kaynakları departmanında da usta olmanız gerekir çünkü ekibin tamamı sizin tarafınızdan işe alınır. Daha sonra ilgili beceri ve kısıtlamalarla (göçebe, keskin nişancı, öğrenci ve daha fazlası) birlikte gelen iş türünüzü seçersiniz.

  • Fiyat: 7,99 Euro / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: HAYIR / Hesap gerekli: HAYIR

Korsan olmak kolay bir iş değil. Elbette, etrafta gezinirken hazine toplamak istersiniz, ancak bunun bir bedeli vardır. 16 bitlik zafer günlerini hatırlatan sevimli sprite’larla 3D izometrik görünümden oynanan stratejik savaşlar var. Bu oyun en iyi şekilde harici bir denetleyiciyle oynanır. Öğrenme eğrisi çok dik değil, ancak türe yeni başlayan herkes, takımının ve arazinin güçlü yönlerinden tam anlamıyla yararlanmak için savaşlarda yaratıcı olmayı düşünmelidir.

Oyunun tek oyunculu yönünden sıkılırsanız (ki bu nadiren olur), ekstra insani çekicilik katan topluluk ve PvP özelliklerini deneyebilirsiniz.

Süper liste (Android ve iOS)

Listeler olmadan yaşayamam. Listeler hayatımı çok daha kolay ve düzenli hale getiriyor. Hatta listelerin benim ikinci beynim olduğunu bile söyleyebilirsiniz. En iyi liste uygulamasını arıyorsanız Süper Listeyi ilk 10’unuza ekleyebilirsiniz. Bunu neden söylüyorum? Öğrenmek için okumaya devam edin.

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: HAYIR / Hesap gerekli: Evet
En iyi 5 uygulama - Süper liste

Superlist ile hayatınızı düzenleyin. / © nextpit

İster bir alışveriş listesi oluşturmak kadar basit bir şey olsun, ister yönetmeniz gereken bir ekibiniz olsun, Superlist işi halleder. Kullanıcı arayüzü yeterince sezgisel ve yine de anlaşılır. Yapılacaklar listeleriyle çalışabilir, ayrıntılı notlar alabilir ve hatta başkalarına görev atayabilirsiniz. Peki bu çok kapsamlı değil mi? İşleri daha kolay yönetilebilir hale getirmek için tüm görevler sayfalarda da düzenlenebilir.

Ne yazık ki, bir arama fonksiyonunun olmayışının etkinliğini bir şekilde sınırladığını fark ettim. Dosyalarını etiketlemeye alışkın olanlar için arama işlevi kesinlikle faydalıdır. Google Takvim ve Slack ile entegrasyon, düşüncelerinizi düzenlemenize yardımcı olan yapay zekanın yanı sıra onu daha da iyi hale getiriyor. Ayrıca Superlist’i ana ekranda bir widget olarak kullanabilseydiniz güzel olurdu, ancak bu sadece küçük bir eleştiri.

Notlar: El Yazısı, Notlar, PDF’ler (Android)

Hiç dışarıdayken bir şeyler yazmak istediğinizde yanınızda bir kalem veya kağıt olmadığını fark ettiğiniz oldu mu? Bazılarımız birbirimize sesli notlar gönderebilir, ancak bir düşünceyi, fikri veya olayı daha iyi yakalamak istiyorsanız onu yazmak daha iyi olabilir. Bugünlerde herkesin bir akıllı telefonu olduğuna göre, bu görevi tamamlamak için Notein’i kullanmaya ne dersiniz?

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: HAYIR

Düşüncelerinizi sadece “kağıda” yazamazsınız, aynı zamanda da yazabilirsiniz. Bunları yazmanın çok daha güzel olduğunu düşündüm ama çizim yapmak yine de çok faydalı çünkü gördüğünüz sembolleri yazamazsınız. Sanatsal eğilimi olanlar benimle aynı fikirde olacaklardır çünkü benzersiz bir sembolün veya tasarımın insan denizinde kaybolmadan önce bir süreliğine dikkat çekebileceğini biliyorlar. Notları yazarken bunları katmanlar halinde düzenleyebilir ve yazı tipi boyutunu da ayarlayabilirsiniz.

En iyi 5 uygulama - NoteIn

Notein tüm notlarınızı saklayabileceğiniz yerdir. / © nextpit

Ancak bir abonelikle daha birçok işlevin kilidini açabilirsiniz. Bu, Notein’in kullanılabilirliğini daha da genişletir. Bulut senkronizasyonu sayesinde tüm notlarınızı birden fazla cihaza kaydedebilir, otomatik yedekleme sayesinde hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlayabilirsiniz. Kanvas boyutunuz artık sınırlı değil ve PPT’leri ve DOC’leri PDF’lere dönüştürme yeteneği yeterince önemsenmiyor. Liste çok daha kapsamlı ama sizi daha fazla sıkmak istemiyorum.

Genel olarak, akıllı telefonunuzla not alırsanız Notein’e bir göz atmaya değer. Günümüzde cep telefonu ekranlarının ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, dizüstü bilgisayar yerine buna benzer bir uygulama kullanmak mantıklı görünüyor. Belki de düşüncelerinizi yazmanıza yardımcı olacak ucuz bir kalem almaya değer.

FatSecret’ten Kalori Sayacı (Android ve iOS)

FatSecret’in Kalori Sayacı sadece kilo vermekle ilgili değil. Kilo almak istiyorsanız bu uygulama aynı zamanda sağ ayakla başlamanıza da yardımcı olacaktır. Daha doğrusu yemek yerken, çünkü uygulama aynı zamanda beslenmenizle de ilgileniyor. Kısacası bu uygulama basit ve kullanımı kolay bir kalori takip aracıdır. Tüm yiyecekler veritabanında listelenmediğinden eşdeğerini seçmek isteyebilirsiniz. Örneğin “jambon”, “jambon dilimleri” ve “tavuk jambonu” denedim ama listede hiçbirini bulamadım. Detayları sevenler için bu harika bir şey çünkü tükettiğiniz her yiyeceğe göz kulak olabilirsiniz.

En iyi 5 uygulama - Kalori sayacı

Bu, kilo kaybına (veya kilo alımına!) karşı mücadelede gizli silahınız olabilir. / © nextpit

Genel düzen ve kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır. Ayrıca bildirimlerin sayısı beni rahatlattı çünkü günlük kalori miktarımı takip etmezsem veya bir antrenmanı kaçırırsam utanmama gerek kalmıyor. Daha fazla sorumluluk almak istiyorsanız fikir alışverişinde bulunabileceğiniz çevrimiçi bir forum var. Diğer çevrimiçi forumlarda olduğu gibi, hoş veya hoş olmayan insanlarla tanışabileceğinizi unutmayın.

Boş zamanlarınızda alkol tüketiyor musunuz? Burada şeker alkolleri eksik, bu da net karbonhidrat sayınızı alt üst edecek. Atkins veya Keto gibi daha sıkı diyet uygulayanlar doğru bir sayı elde etmeyi daha zor bulabilir.

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: Evet

Bir kez daha harika özelliklerin bir ödeme engelinin arkasında gizlendiğini görüyoruz. Aylık, üç aylık ve yıllık aboneliklerin maliyeti sırasıyla 6,99 avro, 16,99 avro ve 40,99 avrodur. Premium üyelik neler sunuyor? Düzenli kalmak ve takip etmek için bir yemek planlayıcı alacaksınız. Uygulama size su içmenizi hatırlatır ve öğünlerinizi takip etmenize ve öğünleri birkaç güne yayarak daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olacak özel yemekler vardır.

Gerçekten ciddi olanlar abone olmayı düşünebilir, ancak ben şahsen su molası vermek gibi “özelliklerin” kendi başınıza uygulanmasının çok zor olmadığını düşünüyorum. Telefonunuzun dahili alarm saati bu işe yarar, değil mi? Sonuç olarak, kilo yönetiminize daha fazla odaklanmak istiyorsanız deneyebileceğiniz iyi bir uygulama.

Alışkanlıklar Bahçesi (Android ve iOS)

Ralph Waldo Emerson şöye demiştir: “Düşünce ekersen eylem biçersin; eylem ekersen alışkanlık biçersin; alışkanlık ekersen karakter biçersin; karakter ekersen kader biçersin.” Eğer kaderinizde büyük bir başarının olduğunu düşünüyorsanız, belki de bunu düşünmeyi bırakıp kolları sıvayıp işe koyulmak daha iyidir! Alışkanlıklar Bahçesi tam olarak bununla ilgilidir.

Bu bir uygulama mı yoksa oyun mu? Bazen bunu söylemek zordur. Temel olarak, dijital bir bahçe geliştirmek için günlük alışkanlıklarınızı kullanırsınız. Görevleri tamamladığınızda onlar için değerli taşlar kazanabilirsiniz. Bu mücevherlerle bahçenizi güzelleştirmek için kullanabileceğiniz yeni bitkilerin kilidini açabilirsiniz. 6 x 6’lık bir ızgaraya kaç bitkinin sığabileceğine şaşıracaksınız!

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: Evet
En iyi 5 uygulama - Alışkanlıklar Bahçesi

İyi alışkanlıklar ekin ve biçin. / © nextpit

Her şey o kadar çabuk eskimez; özellikle de toplayacak 15 farklı bitki türünden oluşan bir seçkiye sahip olduğunuzda. Bu bitkileri toplamak sadece başlangıçtır çünkü bahçenizi güzelleştirmenin bir yükseltme yolu da vardır. Alışkanlıklarınıza bağlı kalmazsanız ve bunun sonucunda sıralamanız düşerse, halka açık bir sıralama sizi gizlice utandırır. Daha fazla sorumluluk almak için neden hedefinizi kamuoyuna açıklamıyorsunuz? Sonuçta sizi harekete geçirmek için yabancılar tarafından izlenmekten daha iyi bir şey yok, değil mi?

Alışkanlıklar Bahçesi ücretsiz bir denemedir. Habits Garden’a yatırım yapmaya değer olduğuna ikna olduysanız, bunun size maliyeti ayda 11 avro veya yılda 70 avro olacaktır.

Bu hafta listemizde ilginç bir şey buldunuz mu? En çok hangi uygulamayı denemek istersiniz? Dünyayla paylaşmak istediğiniz başka bir uygulama var mı? Yorumlarda bize bildirin!genel-27