Bir Samsung Galaxy S24 cihazının gururlu sahibiyseniz, büyük bir yazılım güncellemesinin yayınlanacağını bilmek sizi mutlu edecektir. şimdi yayınlanıyor kamera sistemi, ekran ve genel güvenlikle ilgili iyileştirmelere odaklanıyor. Güncelleme şu anda küresel olarak yayılıyor ve halihazırda Güney Kore ve Avrupa’daki cihazlara ulaşmış durumda.
Güncelleme, merakla beklenen düzeltmeleri sunuyor Galaksi S24 sıralanmak (Galaksi S24S24+ ve S24 Ultra), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki taşıyıcı kilitli cihazlar da dahil olmak üzere, başlangıçtaki bazı kamera sorunlarına ilişkin kullanıcı geri bildirimlerinin yanı sıra ekran ayarlarında tartışmalı ekran canlılığı (veya bunun eksikliği) geçişine de değiniyor.

S24 güncellemesine neler dahil?

Bu önemli güncelleme (ürün yazılımı sürümü S92x1UEU1AXB7) özellikle telefonun kamera deneyimini hedefleyen çok sayıda iyileştirme sunar. Samsung, yüksek yakınlaştırmada netlik sorunları, karanlık iç mekan sahnelerinde zayıf pozlama ve Yemek modunda hatalı renk yoğunluğu gibi sorunları çözmeye odaklandı. Ayrıca güncelleme, S24 Ultra modelindeki insanlar ve evcil hayvanlar gibi konulardaki keskinlik sorunlarını da gideriyor. Samsung ayrıca Galaxy S24 Ultra’nın arkaya bakan kameralarını kullanırken daha akıcı, daha kaliteli video çekimi vaat ediyor. Güncelleme, zorlu aydınlatma senaryolarında hızlı hareket eden nesneler için optimizasyonlar içeriyor ve bu da daha doğru renkler ve pozlama sağlıyor.

Resim: Telefon Arenası

Şubat 2024 güncellemesi ayrıca cihazınızın korunmasını sağlamak için 72 güvenlik açığını gideren en son güvenlik düzeltme ekini de içerir. Samsung ayrıca ekranın Canlı modunda renk yoğunluğunun daha hassas kontrolü için vaat edilen “Canlılık” kaydırıcısını da tanıttı. Bu, ekranın çok donuk ve sessiz olmasıyla ilgili kullanıcı şikayetlerine doğrudan yanıttır. Kendi cihazımda canlılık kaydırıcısını ayarlamaya çalışırken edindiğim tecrübeye göre, ayar benim için görünmeden önce “uyarlanabilir renk tonu” ve “göz konforu kalkanını” devre dışı bırakmak zorunda kaldığımı unutmayın.

Resim: Telefon Arenası

Ek olarak, Galeri uygulamasında görüntüler ve videolarla çalışırken RAW görüntü yakınlaştırmanın geliştirilmesi gibi kullanıcı deneyiminde iyileştirmeler vardır.

ABD’de S24 güncellemesi nasıl alınır?

Taşıyıcı kilitli ve kilidi açık Galaksi S24ABD’deki S24+ ve S24 Ultra telefonlar artık güncellemeye Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle seçeneğine giderek erişebilir. Güncelleme yaklaşık 480 MB boyutunda geliyor.telefon-1