Birçoğunu gördük Valheim Kül Toprakları ve bizi orada bekleyen tehlikeler var; dolayısıyla geliştirici Iron Gate’in bize bu sorunların üstesinden gelmemiz için bazı yollar sunmasının zamanı geldi. Neyse ki, Viking hayatta kalma oyununun bir sonraki biyomunun parçası olarak tanıtılacak yeni Valheim silah üretim sistemi setine bakarak tam da bunu yaptılar. Kıdemli geliştirici Jonathan Smårs, baş sanatçı Robin Eyre ve topluluk yöneticisi Josefin Berntsson, ekibin en son ‘yürüyüş ve konuşma’ videosunda kendimizi nasıl savunacağımıza dair bazı yeni bilgiler paylaşıyor.

Eyre, Valheim Ashlands’deki donanım ilerlemesinin “Mistlands’deki gibi görüneceğini” söylüyor, bu nedenle kooperatif hayatta kalma oyununa gelen son yeni biyomunkine benzer bir his bekliyoruz. “Umarım ihtiyacınız olan kaynakları bulursunuz, alırsınız ve bazı başlangıç ​​ekipmanı alırsınız ve ardından tüm biyomda ilerledikçe çok ihtiyaç duyduğunuz bazı özel ekipmanı elde edersiniz; çoğunlukla silahlar.”

En harika yeni özelliklerden biri, keşfederken keşfedeceğiniz ve Flametal silahlarını yükseltmenize olanak tanıyan özel mücevherlerdir; bunlar, muhtemelen beklediğiniz gibi, yeni Ashlands kaynağından yapılan silahlardır. Üç farklı renk vardır: kırmızı, mavi ve yeşil. Her biri, seçtiğiniz silahınızı sırasıyla bir kan silahına, bir fırtına silahına veya bir doğa silahına dönüştürmek için kullanılabilir; bunların her birinin kendine özgü etkileri vardır.

Eyre, “Bunun şu ana kadar en fazla silaha sahip olan biyom olduğunu düşünüyorum” diyor. Smårs da aynı fikirde: “Özellikle mücevher uzmanlığı nedeniyle, gerçekten çok sayıda silaha dönüşüyor, dolayısıyla oynayacak pek çok eğlenceli şey var. Bence, eğer favoriniz olan belirli bir silah türü varsa, önceden sahip olacağınız tek bir silahtı ve şimdi aslında o silah türü içinde de seçim yapabiliyor olmanız çok güzel.”

Büyücüler için işlerin nasıl görüneceğine gelince, Eyre şöyle diyor: “Bence bu bir yan seviye değil, daha çok bir oyun tarzı, bu yüzden bu oyun tarzına uyum sağlamalıyız.” Smårs şunu ekliyor: “Bu konuda favorim kesinlikle; buna pompalı tüfek diyebilir miyiz?” Güler. Berntsson, “Ona sevgiyle av tüfeği diyebiliriz” diye yanıtlıyor.

Eyre, şöyle düşünüyor: “Ashlands’ın ilginç yönlerinden biri, ‘Tamam, herkese ateşli silahlar verdik ve şimdi de ateş bölgesine gidiyorlar’ şeklindeki zorlu tasarım oldu” diye düşünüyor Eyre. “Herkesin ateşe karşı bağışıklığı var mı? Ateş yaratıkları veya Ashlands yaratıkları soğuğa karşı bağışıklı mıdır, yoksa soğuğa duyarlı mıdırlar?”

Valheim Ashlands canavarları - Yeni biyomun kararmış çimlerinde dev bir iskelet yatıyor.

Eyre kesin bir cevap vermiyor ancak şöyle diyor: “Sanırım şu anda oldukça işe yarayan bir şeye ulaştık.” Smårs, soğukta (ya da sıcağında) tamamen dışarıda bırakılmamanızı öneriyor: “Her ikisinin de olması önemli [fire and ice weapons] iş. Sana ateş ve buz büyüsü verseydik gerçekten tuhaf olurdu, ama bir sonraki gittiğin yerde bunlardan biri işe yaramaz, o yüzden sana iyi eğlenceler.”

Yeni görünüşlü Kültoprakları’nı tam olarak ne zaman keşfedebileceğinize dair daha fazla haber beklerken, Iron Gate’in bölgeyle ilgili birkaç küçük ayrıntısı daha var. çağrılar “Orada yaşayan yaratıklar için bile düşmanca bir yer.”

Bu arada, keşfedebileceğiniz en iyi Viking oyunlarından daha fazlasına ve arkadaşlarınızla oynayacak yeni bir şey arıyorsanız en iyi co-op oyunlarına da sahibiz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2