Şirket bugün yaptığı duyuruda, Samsung’un Mart ayı sonlarında gelecek yeni One UL 6.1 güncellemesiyle Galaxy AI özelliklerini daha fazla cihaza getireceğini duyurdu. Özellikler Galaxy S23 serisi, S23 FE, Z Fold5 ve Z Flip5’in yanı sıra Tab S9 Ultra, Tab S9+ ve Tab S9’a da geliyor.

Yapay zeka özellikleri ilk olarak Galaxy S24 serisi için tanıtıldı ancak yakında daha fazla Samsung kullanıcısının kullanımına sunulacak. Neredeyse her teknoloji şirketi yapay zeka destekli özelliklerini tanıtıp genişlettiğinden, Samsung’un özelliklerini daha geniş çapta erişilebilir hale getirmesi mantıklı görünüyor.

Resim Kredisi: SAMSUNG

Yaklaşan bu güncellemeyle kullanıcılar, Google’ın, telefonlarının herhangi bir yerinden daire içine alma, vurgulama, karalama veya dokunma gibi hareketleri kullanarak arama yapmasına olanak tanıyan Google’ın “Aramak İçin Çevrele” özelliğine erişebilecek. Canlı Çeviri adı verilen bir diğer özellik ise telefon görüşmeleri için sesli ve yazılı çeviri sağlayacak. Ayrıca kullanıcılar, canlı konuşmalar için metin çevirileri üreten bir “Tercüman” özelliğine de erişebilecekler.

Kullanıcılar ayrıca, Samsung Klavye aracılığıyla mesajlarınızın tonunu ayarlamanıza ve 13 dildeki metinleri çevirmenize olanak tanıyan “Sohbet Yardımı”na da erişebilecekler.

Ek olarak, yeni “Not Yardımı” özelliği kullanıcıların özetler oluşturmasına ve notları çevirmesine olanak tanırken, “Gözatma Yardımı” özelliği de onlara haber makalelerinin hızlı özetlerini sunacak.

Yeni düzenleme yeteneklerine gelince, kullanıcılar fotoğraflardaki nesneleri yeniden boyutlandırmak, yeniden konumlandırmak ve yeniden hizalamak için “Üretken” Düzenlemeyi kullanabilecekler. Ayrıca, “Öneriyi Düzenle” özelliği fotoğrafları hızlı bir şekilde cilalamanıza yardımcı olurken “Anında Ağır Çekim” özelliği, anları daha iyi yakalamak için ağır çekim videolar için ek kareler oluşturacaktır.genel-24