Görünüşe göre Google’ın dünyanın Gemini hakkında bilgi sahibi olmasını sağlama işi henüz bitmedi. Dil modelinde yeni bir güncellemenin duyurulmasından yalnızca birkaç gün sonra şirket, Google Workspace için Duet AI’nın Google Workspace için Gemini’ye geçeceğini duyurdu. Google ayrıca bir dizi yeni araç yayınladı ve Google One AI Premium abonelerinin de kullanabileceği bazı özellikler var.

Google, Gemini konusunda gerçekten ciddi çünkü sohbet robotu birden fazla hizmete giriyor

Google One AI Premium planı için ayda 19,99 ABD doları ödeyen Google One aboneleri, bugünden itibaren kişisel Gmail, Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar ve Meet üzerinden Gemini’ye erişebilecek. Bu özellik şu anda 150’den fazla ülkede ve İngilizce dilinde kullanıma sunuluyor.

Merak edenler için Gemini, Gmail ve Dokümanlar’da e-postaların yanı sıra diğer içerikleri yazmanıza yardımcı olmak için üretken yapay zekadan yararlanan Bana Yazmama Yardım Et gibi özellikler sunuyor.

Daha da ileri giderek, Slaytlar kullanıyorsanız Gemini metin istemleriyle görseller oluşturabilecektir. Hatta bana sorarsanız oldukça hoş bir özellik gibi görünen arka planlar oluşturmak için Meet’te bile kullanabilirsiniz.

İkizler buluşması

İlgileniyorsanız Google, Gemini destekli yeni abonelik katmanı için iki aylık ücretsiz bir deneme sunuyor ve yeni özelliklerle şirketin teklifini kabul edebilecek ve bu özelliklerin hayatınızı kolaylaştıracak bir şey olup olmadığını görebileceksiniz. AI ile daha kolay.

Buna ek olarak, bugünden itibaren Workspace müşterileri bağımsız Chat with Gemini özelliğini de kullanabilecekler. Tek yapmanız gereken şuraya gitmek: gemini.google.com.tr Oraya vardığınızda, AI sohbet robotuyla konuşabilir ve gereksinimleriniz hakkında konuşabilirsiniz; o, sahip olduğu bilgilere göre yanıt verecektir. Google, chatbot ile yaptığınız görüşmelerin reklam amaçlı veya makine öğrenimi teknolojilerini daha da ileri düzeyde eğitmek için kullanılmayacağından bahsetti. Görüşmeleriniz ayrıca insanlar tarafından incelenmez veya diğer kullanıcılar ve kuruluşlarla paylaşılmaz.

Şu anda Gemini for Workspace iki planda sunuluyor. Enterprise teklifi, Workspace Enterprise için Duet AI’nin yerini alır ve üretken yapay zekanın yoğun kullanıcıları için Gemini’ye “sınırsız erişim” sunar. Aynı zamanda kullanıcı başına yıllık en yüksek maliyeti 360 ABD dolarıdır ve performansınızı artırmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda yapay zeka destekli araca sahiptir. üretkenlik.

Biraz tasarruf etmek istiyorsanız, üretken yapay zekayı kullanmaya başlayabilmeleri için yapay zekayı çeşitli büyüklükteki ekiplere ve kuruluşlara genişleten Gemini Business’ı tercih edebilirsiniz. Bunun maliyeti kullanıcı başına yıllık 240 ABD dolarıdır. Her ikisi de yeni ve mevcut Workspace müşterileri tarafından kullanılabilir.

Dürüst olmak gerekirse, Google’ın yapay zeka konusunda ciddi olmasına sevindim. Aksine, bu, şirkete, şirketin şu anda üzerinde çalıştığı konulardan daha iddialı olması için bir neden verecektir. Ayrıca Gemini’nin yoluna devam etmesini ve Google’ın onu yeniden adlandırmamasını veya aynı görevi yapan başka bir şeyle değiştirmemesini umuyorum.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17