AMD FSR 3 Starfield güncellemesi nihayet oyunda yayında ve aynı zamanda Intel’in XeSS’sini de ek bir bonus olarak getiriyor. AMD’nin ortak oyunu olmasına rağmen, en gelişmiş çerçeve oluşturma ve yükseltme teknolojisi, en son Steam beta sürümüne eklenene kadar Bethesda uzay operasında yoktu.

Sırasında Yıldız Alanı PC’deki en iyi RPG’lerden biri olarak ün kazanmakta zorlanıyor, lansman sonrası güçlü desteğiyle fikirlerini değiştirmek için bolca zamanı var ve AMD FSR 3’ün eklenmesi bazı PC oyuncularının ilgisini çekmek için uzun bir yol kat edecek.

En iyi Starfield ayarlarıyla bile bazı oyun dizüstü bilgisayarları ve PC’leri arzu edilen getirileri elde edemiyor. AMD’nin yükseltme ve çerçeve oluşturma teknolojisi, DLSS’nin Nvidia RTX sahipleri için yaptığı gibi, bu durumu tersine çevirmeye başlayabilir.

Çerçeve oluşturma işlemi Radeon RX 5000 serisi veya üzeri grafik kartlarına kilitlenirken AMD, bunun en iyi şekilde Radeon RX 6000 serisi ve üzeri kartlarda kullanılmasını önerir. FSR 3 aynı zamanda markadan bağımsızdır, yani Nvidia RTX 20 serisine sahipseniz de kullanabilirsiniz, ancak RTX 30 serisi ve üzeri için önerilir.

FSR 3’ün yükseltme özelliği, Radeon RX 590 ve GeForce GTX 10 serisi dahil olmak üzere çok daha fazla grafik kartıyla ve daha yeni olanlarla uyumludur.

Hangi teknolojinin en iyi kullanılacağına dair kesin bir çizginin oluşması için muhtemelen yeni kıyaslamaların ve karşılaştırmaların yavaş yavaş aktığını göreceğiz. AMD, yeni çıkan erken erişim oyunu Nightingale’in, stres testlerindeki çökme raporları nedeniyle piyasaya sürülmeden hemen önce FSR 3’ü kaldırmasıyla yakın zamanda hafif bir gerileme yaşadı.

Şimdiye kadar yapılmış en iyi PC oyunları, genellikle oyun dizüstü bilgisayarlarında ve PC’lerde çalıştırılmalarının ne kadar kolay olduğuyla hatırlanır. Teknolojiyi yükseltme, oyun performansının büyük bir parçası haline geldi ancak yine de basit terimlerle açıklanan DLSS gibi bir teknolojiye ihtiyacınız varsa, yanınızdayız.oyun-2