Aylardır Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’sini ilk kez 2023’ün başlarında duyduğumuzdan beri düşündüğüm başka bir şey yok. Soulslike türünün ve Ninja Blade dışında Fromsoftware’in ürettiği hemen hemen her şeyin hayranı olarak, Resmi çıkış tarihinin olacağı günü bekliyordum. Elimizde bu olmasa da, 22 Şubat 2023’te 07:00 PT/10:00 ET’de yayınlanacak yeni bir fragmanın duyurusu var. Üzerinde gösterilecek Bandai Namco Avrupa YouTube kanalı.

Bu yeni fragman, yakında çıkacak olan Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’sinden 3 dakikalık görüntüler içerecek ve tüm oyun dünyasının sadece 3 dakikalık bir görüntü için heyecanlandığını düşünmek… hayır, bu kalibre için neredeyse doğru görünüyor oyun. Geri kalanınız gibi ben de heyecanlıyım… buna inanın.

Bu yılın başlarında internet, Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’nin Şubat 2024’te yayınlanacağı yönündeki söylentilerle çalkalanıyordu. Fromsoft’un ana şirketi Kadokawa, oyun dünyasının çöküşüne neden olmak istemeyen bu söylentileri hızla bastırdı. . Elden Ring’in yapımcısı Yasuhiro Kitao da aynısını yaptı ve şöyle dedi: “DLC hakkında başka zaman konuşacağım. Hala biraz uzaktayız ama ilerleme iyi gidiyor. Bloodborne’un genişleme paketi gibi yeni savaşlar ve yeni karakterler var: Bu yüzden lütfen yeni şeyleri sabırsızlıkla bekleyin.”

Elden Ring’e sayısız saatler harcayan, oyun oynayan, kılavuzlar yazan, bosslarla savaşan ve birçok haber sunan biri olarak, DLC’ye geri döneceğim için fazlasıyla heyecanlıyım. DLC’ye dalmaktan bahsetmişken, yarınki fragmanda çıkış tarihi alabilmemiz için büyük bir şans var. Tabii ki, bunların hepsi benim açımdan spekülasyon ve görmesek bile, Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’sini en azından yazın başına kadar, yani Haziran 2024 civarına kadar görmeyeceğimizi hissediyorum.

Elden Ring - Erdtree'nin Gölgesi-1920x1080

Bazıları DLC’yi Mart 2024’te görebileceğimizi tahmin etmeye başladı ama ben şüpheliyim. O ay çok fazla oyun piyasaya sürülüyor ve bunlardan bazıları Final Fantasy VII: Rebirth, Dragon’s Dogma 2, Rise of the Ronin ve Unicorn Overlord gibi önemli oyunlar. Öte yandan Haziran 2024, Destiny 2: The Final Shape’den çıkan tek büyük oyunla olgunlaştı.

Her iki durumda da, ben de sizin yayınınızda olacağım, fragman düşene kadar saniyeleri bekleyip geri sayacağım, sonra da fragmandan mümkün olduğu kadar çok sır öğrenmek için tekrar tekrar izleyeceğim.oyun-4