Uygun fiyatlı bir akıllı telefon arayışında mısınız ve daha yeni ve daha hızlı Moto G Play’i (2024) mi, yoksa daha eski ve daha ucuz Moto G Play’i mi (2023) tercih etmeniz gerektiğine karar veremiyor musunuz? Motorola’nın son derece popüler (ve geniş) Moto G cep telefonu ailesine bu yılın en mütevazi yeni girişiyle ilgili ilk anlaşması, seçiminizi kolaylaştırmak için burada… veya tam tersi.

Normal olarak 149,99 ABD doları fiyatla satılan üçüncü nesil G Play, ABD’de ticari olarak piyasaya sürülmesinin ardından şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde 121,49 ABD dolarına düştü ve hayır, harcamalarınızı en aza indirmek için herhangi bir engeli aşmanıza veya herhangi bir özel gereksinimi karşılamanıza gerek yok (şüphesiz ki) sınırlı zaman).
Bu, önceden aktivasyon için belirli bir operatöre götürmeniz gerekmeyen, tamamen kilidi açılmış bir cihazdır, ancak elbette selefi aynı “koşullar” altında hala biraz daha uygun fiyatlı. Moto G Play (2024), söz konusu MediaTek Helio G37 tabanlı selefine kıyasla önemli ölçüde daha güçlü bir Snapdragon 680 işlemciye sahiptir ve sağlam bir 50 MP kamera karşılığında üç etkileyici arka kamerayı takas eder.
Ancak belki de en büyük değişiklikler tasarım departmanında geliyor; en yeni G Play nesli, daha ince ekran çerçeveleri, daha ince bir genel profil ve azaltılmış ağırlıkla önceki sürümden çok daha “modern” görünüyor… değişmemiş 5.000 mAh kapasiteye sahip olmasına rağmen pil ve mütevazı HD çözünürlük ve saygın 90Hz yenileme hızı desteği ile aynı eski 6,5 inç ekranı kullanıyor.
Moto G Play (2024), 120 doların biraz üzerinde fiyatıyla, Samsung veya OnePlus gibi diğer markaların düşük maliyetli rakipleriyle karşılaştırıldığında bile mükemmel değer sunuyor. Örneğin, yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy A15 5G’nin fiyatı henüz makul ancak açıkça rakipsiz olmayan 199,99 $’lık MSRP’den düşmedi.

Yalnızca 64 GB dahili depolama alanıyla ve 5G bağlantısı olmadan idare edebileceğinizi düşünüyorsanız, çok geç olmadan ve telefon kaçınılmaz olarak listeye geri dönmeden G Play’i (2024) üreticisinden almayı düşünmenizi önemle tavsiye ederiz. fiyat.telefon-1