Google, yeni Gemini Android uygulamasının ve yeni Gemini Advanced ile onun en yetenekli yapay zeka modeli Ultra 1.0’dan yararlanmak isteyenler için oluşturulan yeni bir Google One katmanının lansmanıyla birlikte Bard AI’nın yeniden markalaşma sürecini bu ayın başında tamamladı. Uygun bir şekilde “Google One AI Premium” olarak adlandırılan bu yeni Google One katmanı, kullanıcılara diğer Google One avantajlarının yanı sıra 2 TB depolama alanına da erişim sağladı.

Gemini’nin Ultra 1.0 LLM modeli, gelişmiş işleme verimliliği, talimat ve programların ileri seviyede anlaşılması ve daha iyi problem çözme becerileri gibi yapay zeka dünyasına yeni ilerlemeler getirdiği için övgüyle karşılandı. Modelin verileri analiz edip açıklayabileceği ve birçok programlama dilinde yüksek kalitede kod yazabileceği söyleniyor. Tüm bunlar artık uygulamaları veya sekmeleri değiştirmenize gerek kalmadan Workspace uygulamalarındaki deneyiminizi tamamlayacak.

Google ayrıca şunu bilmenizi ister: Yapay zeka veri gizliliği ilkeleriGoogle Workspace’teki Gemini, izniniz olmadan AI modellerini eğitmek veya geliştirmek için kişisel ve/veya iş bilgilerinizi kullanmaz. Gizliliğin başladığı ve bittiği yerlerin bazen çok bulanık olabildiği bu yapay zeka çağında bunu dikkate almak önemlidir.

Kaynak: Google

Gemini, Gmail, Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar ve Meet’te bugün 150’den fazla ülkede AI Premium üyelerine İngilizce olarak sunulmaya başlıyor. AI Premium aboneleri, lansmanda olduğu gibi, tüm Google hizmetlerinde (Google Fotoğraflar ve Drive gibi) kullanılabilen 2 TB depolama alanı olan Gemini Advanced’den ve diğer Google One avantajlarından ayda 19,99 ABD doları karşılığında ve ilk iki ay ücretsiz olarak yararlanabilirler.telefon-1