Sanki Garmin, 2024’te paranın satın alabileceği en iyi akıllı saatler listemizde çok iyi temsil edilmiyormuş gibi, giyilebilir teknoloji sektörünün duayeni az önce resmen açıklandı (ve ticari olarak piyasaya sürüldü), güç ve uygun fiyat arasında neredeyse kusursuz bir denge kuruyor gibi görünen bir başka olağanüstü Apple Watch alternatifi.

2021’in giriş seviyesi Forerunner 55’in gecikmiş bir devamı olarak tasarlanan yeni Forerunner 165, kesinlikle üst seviye Forerunner 265’e çok benziyor… hem “standart” hem de Müzik versiyonlarında çok daha ucuza mal oluyor.

Bütçeye uygun akıllı saatlerin ilkel olması gerektiğini kim söyledi?

Garmin değil, bu kesin; bu, büyük ölçüde 400 dolar ve üstü Apple Watch Series 9 veya yalnızca Android’e yönelik Samsung Galaxy Watch 6 ile aynı şeyleri yapabilen bir AMOLED ekran sporu cihazı için anında 249,99 $ gibi inanılmaz bir ücret talep ediyor. normalde 300 dolardan başlıyor.
Hem Forerunner 165 hem de Forerunner 165 Music’teki 1,2 inçlik dokunmatik ekran belki de sektördeki en cömert boyuta sahip değildir (yalnızca 300 doların altındaki segmenti düşünsek bile), ancak bu muhtemelen Garmin’in bu ürünü sunabilmesinin temel nedenlerinden biridir. (gerçekçi) 11 günlük pil ömrü, neredeyse tüm doğrudan rakiplerini geride bırakıyor.
Video Küçük Resmi

Hata yapmayın, 390 x 390 piksellik 1,2 inçlik ekran çözünürlük açısından hiç de zorlayıcı değil, aynı zamanda “her zaman açık” işlevselliğini de desteklediğinden bahsetmiyorum bile… pil dayanıklılığı üzerinde tipik olumsuz etkilerle birlikte. Bu şeyin şarjlar arasındaki çalışma sürelerini açıkça büyük ölçüde azaltabilen bir diğer özellik, bağımsız GPS’dir; bu aynı zamanda 450 $ ‘lık Forerunner 265’in “çoklu bant” teknolojisi ve dolayısıyla üstün konumlandırma doğruluğu ile daha genç ve daha ucuz kardeşine göre önemli bir avantaja sahip olduğu bir alandır.

Bu, 200 dolarlık (veya 299,99 dolarlık Forerunner 165 Music’i düşünürsek 150 dolarlık) fiyat farkını haklı çıkarmak için yeterli mi? Yeni Android ve iOS destekli Garmin Forerunner 165 Serisinin “sabit” bilekten kalp atış hızı izlemesinden tüm gün stres takibine, kan oksijenine kadar her şeyi içeren özellik seti ilk bakışta kesinlikle öyle görünmüyor. doygunluk, kadın sağlığı denetimi, vücut pili enerji teknolojisi ve uyku tespiti ile “gelişmiş” uyku takibi.

Ama durun, dahası var

Yarışa uyarlanabilir antrenman planlarından, bileğe dayalı koşu gücü ve dinamiklerine ve belki de en önemlisi antrenman etkisi işlevselliğine kadar “koşunuzu hızlandırmanın” ve kondisyonunuzu geliştirmenin daha fazla yolu.

Sıkı Garmin hayranları muhtemelen tüm bunların ne anlama geldiğini ve daha hızlı, daha iyi ve daha akıllı koşmanıza nasıl yardımcı olabileceklerini tam olarak biliyor olsa da, şirketin Forerunner ürün listesine pek aşina olmayanlar, bu ürünün kullanışlılığı ve gelişmişliği karşısında muhtemelen hoş bir sürpriz yaşayacaklardır. yukarıda belirtilen araçlar, özellikle yukarıda belirtilen 250 $ fiyat noktası dikkate alındığında.

Forerunner 265’in eğitim etkilerinin yanı sıra eğitim hazırlığı ve eğitim durumu hakkında bilgi sağlayarak daha da fazla şey yapabileceği kabul edilir, ancak yine de farklar şu anda biraz daha iyi olana 450 dolar harcamayı haklı çıkaracak kadar önemli görünmüyor. donanımlı cihaz.

Forerunner 165, genel olarak 265’ten tahmin edilebileceği gibi daha küçük, daha hafif ve daha incedir ve AMOLED ekranı çizilmelere karşı korumak için tasarlanmış “kimyasal olarak güçlendirilmiş” bir camla oldukça dayanıklı (kesinlikle tam olarak sağlam olmasa da) fiber takviyeli polimer yapıya sahiptir ve basit bir yapıya sahiptir. ama her zaman popüler olan silikon kayış.

“Normal” varyant söz konusu olduğunda iki (oldukça sıkıcı) renk kombinasyonundan birini tercih edebilirsiniz; Forerunner 165 Music ise iki gösterişli turkuaz/aqua ve meyve/lila aromaları da dahil olmak üzere toplamda dört renk tonuyla sunulmaktadır. . Tüm modeller zaten olabilir doğrudan Garmin’den satın alındıABD’deki stokların Best Buy ve Amazon gibi büyük üçüncü taraf perakendecilere de ulaşması muhtemel… her an.telefon-1