Ne bilmek istiyorsun

  • Arrowhead Game Studios’un yeni popüler PvE co-op nişancı oyunu Helldivers 2, son derece etkileyici oyuncu sayısıyla şu anda patlama yaşıyor.
  • Pek çok Halo hayranı, Microsoft ve 343 Industries’in, Helldivers’ın yaptığı gibi savaşın en yoğun anlarına inmek için düşme bölmeleri kullanan Orbital Drop Shock Troopers (ODST’ler) hakkında neden benzer bir oyun yapmadığını merak ediyor.
  • Eski 343 Industries kıdemli oyun tasarımcısı Kevin Schmitt, kendisi şirketteyken “20-30 oyun fikrinin” sunulduğunu ve “birçok SP & MP ODST temalı fikir bulunduğunu, bazıları galaksiyi kapsayan, bazıları daha samimi…ve bir tane” olduğunu söylüyor gerçekten karanlıktı. haha.”
  • Bu projelerin neden hiçbir zaman gün ışığına çıkmadığının nedeni bilinmiyor, ancak çoğu kişi bunun Microsoft ve 343 Industries’in “bir Spartalı hikaye” anlatmaya odaklanmasından kaynaklandığını düşünüyor.

Arrowhead Game Studios’un yeni co-op nişancı oyunu Helldivers 2, son derece sert uzay denizcilerinin doğrudan düşman topraklarına düşmesi ve uzaylı tehditlerini parçalara ayırmasıyla ilgili; dolayısıyla, Xbox’ın amiral gemisi serisi Halo’nun hayranları doğal olarak Microsoft ve 343’ün neden Microsoft ve 343’ü merak ettiğini merak ediyor. Endüstriler hiçbir zaman Halo 3: ODST gibi Orbital Drop Shock Troopers (ODST’ler) hakkında daha fazla oyun yapmadı. Bu oyunda, Bungie’nin diğer Halo oyunlarında ve serinin romanlarında yer aldığından bu yana, savaşta sertleşmiş bu birlikler hayranların favorisi oldu ve neredeyse oynadığınız Spartalı süper askerler kadar ikonik ve tanınabilir durumdalar.

Eski 343 Industries kıdemli oyun tasarımcısı Kevin Schmitt’e göre birçok ODST oyunu sahip olmak daha önce de teklif edilmişti ancak hiçbir zaman yeşil ışık yakılmamıştı. Bunlar arasında hem tek oyunculu hem de çok oyunculu konseptlerin yanı sıra hem küçük hem de büyük ölçekli konseptler yer alıyor. Görünüşe göre biri de çok olgundu.

“Orada bulunduğum 12 yıl boyunca Halo evreninde tamamen işe yarayacak 20-30 oyun fikri sunmuş olmalıyız.” açıklığa kavuşmuş Schmitt X’te (Twitter). “Birçok SP ve MP ODST temalı olanlar. Bazıları galaksiyi kapsayan, bazıları daha samimi…ve gerçekten karanlık olan. haha.”

Helldivers gibi Halo’daki ODST’ler de çatışmanın içine girmek için düşme bölmelerini kullanıyor. (Resim kredisi: Windows Merkezi)

Schmitt’in gönderisine verilen tepkiler beklediğiniz kadar umutsuzdu; tonlarca hayran, bu yan ürün fikirlerinin hiçbirinin asla gün ışığına çıkmadığını öğrenince kalbi kırıldı. Halo YouTuber HiddenXperia bunu oldukça iyi özetliyor: “Maaaaaaaaaaaaaaaaan.” Evet. Ben de böyle hissediyorum.genel-20