İksir karıştırmayı ve kimya kitaplarına dalmayı seviyorsanız Potion Permit kesinlikle göz atmanız gereken harika bir oyundur. Ayrıca önümüzdeki yıl için mali kararlarınızı daha iyi planlamanıza yardımcı olan İyi Bütçe ve buzdolabınızdaki yiyeceklerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olan Samsung Food da var. Son olarak, daha önce çıkmasını dilediğiniz bir alışveriş uygulaması var.

Nextpit olarak bu makaledeki tüm uygulamaları dikkatlice inceledik. Önerilen uygulamalardan hiçbiri ilginizi çekmiyorsa hala nextpit’te her hafta başında ve sonunda yayınlanan haftanın ücretsiz uygulamalarıyla ilgili yazımız var. Bu kadar sohbet yeter; bakalım bu hafta neler ilginç.

İksir İzni (Android ve iOS)

Akıllı telefon, Resident Evil Village’lı iPhone 15 Pro Max’in de gösterdiği gibi, uygulanabilir bir konsol platformu olarak ilerlemeye devam ediyor. Potion Permit makul bir fiyata akıllı telefonlara giren bağımsız bir oyundur. Bu oyun neyle ilgili? Moonbury’deki en iyi kimyager olma yolundasın. Elbette bu, şehrin diğer renkli sakinleriyle ilişkiler kurarken Moonbury’yi iyileştirmeyi ve burayı daha iyi bir yer haline getirmeyi seçtiğiniz, kendinizi iyi hissettiren bir oyundur.

  • Fiyat: 6,99 € / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: HAYIR / Hesap gerekli: HAYIR

İksir İzni, mobil kontrollere uyum sağlayan yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüyle birlikte gelir. Aranızdaki gerçek oyuncular muhtemelen büyük resmi görmeniz için ekran alanını boşaltan bir tür akıllı telefon denetleyicisine sahip olacaklardır. Hala dokunmatik ekran kontrollerini kullanmak istiyorsanız elbette bunu yapmakta özgürsünüz.

Siz tabiri caizse yerel büyücü doktorsunuz. En iyi arkadaşınızla (bir köpek) birlikte seyahat eder, malzemeleri toplar, biraları ve iksirleri karıştırarak çareler yaratır ve topluma yardım edersiniz. Tüm tedaviler bitkisel değildir, bu nedenle daha güçlü hammaddeler elde etmek için tehlikeli canavarlarla yüzleşirken bir mücadele unsuru vardır.

Samsung Food: Yemek Planlama (Android ve iOS)

Mobil platformlardaki yapay zekanın sorularla, yönlendirmelerle ve sanat yaratmakla sınırlı olduğunu kim söylüyor? Yiyecek tedarikinizi yönetmeye ne dersiniz? Samsung Food, mutfağınızın her zaman lezzetli ve (umarım) besleyici bir şeyler hazırlamaya hazır olmasını sağlamak için yapay zekaya güveniyor! Bu yemek hazırlama uygulamasıyla tarifleri kaydedebilir, keşfedebilir ve yemek kitabınızı oluşturabilirsiniz.

Samsung Food’u alışveriş listesi olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde çevrimiçi plan yapabilir ve mutfağa başlamadan önce tüm malzemelerin elinizde olduğundan emin olabilirsiniz. Arayüze aşina olduğunuzda tarifleri başkalarıyla kolayca paylaşabilir veya en sevdiğiniz tarifi evinizin damak zevkine uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: Evet / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: Evet
Samsung Food uygulamasının ekran görüntüleri

Buzdolabınızdaki her şeyi kullanın! / © sonrakipit

Samsung Food, ofiste çok fazla zaman geçiren herkes için gerçek bir zaman tasarrufu sağlar. Çünkü yemeklerinizi önceden planlamak uzun vadede zamandan (ve paradan) tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu öğrendikten sonra, kalori hesabına geçmeden önce adım adım hazırlama talimatlarına göz atabilirsiniz.

Samsung Food, farklı beslenme alışkanlıklarına yönelik, çok çeşitli tatları ve kültürleri kapsamayı amaçlayan çeşitli tarifler içerir.

Vaux: Video ve Ses Düzenleyici (Android ve iOS)

Akıllı telefonlar günümüzde o kadar güçlü ki 4K videolar çekmek ve bunları yerinde düzenlemek çocuk oyuncağı. Pek çok farklı video düzenleyici var ama hangisini seçersiniz? Vaux çok kullanışlı çünkü sadece videoları değil ses dosyalarını da düzenleyebiliyor.

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: HAYIR

Video düzenleme söz konusu olduğunda arayüzü son derece sezgisel buldum. Elbette, uygun bir masaüstü video düzenleme uygulamasıyla karşılaştırıldığında çok fazla güneş ışığı beklememelisiniz, ancak Vaux temelleri doğru anlıyor. Farklı videoları seçmek, bunları kırpmak, bir araya getirmek ve hatta bu sırada karışıma birkaç fotoğraf eklemek kolaydır.

Video hızını değiştirmek istiyor musunuz? Samsung Galaxy S24 Ultra’nın Instant Slo-Mo AI işlevini kullanamıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Gerçekten eğlenceli klipler çekmek için video hızını kontrol edebilir ve hatta oynatmayı tersine çevirebilirsiniz.

Vaux uygulaması ekran görüntüleri

Vaux’daki videoları ve ses dosyalarını düzenler. / © sonrakipit

Vaux ile ilginç memler bile oluşturabilirsiniz. Temel olarak sınır gökyüzüdür! Maalesef uygulama, neyse ki 52 euro’luk ömür boyu erişimle kaldırılabilen reklamlarla birlikte geliyor. Ayrıca FPS değişimi, videoları birleştirirken çıktı kalitesi ve çok daha fazlası gibi ek özelliklere de erişebilirsiniz.

Ömür boyu erişim ücreti size çok yüksek geliyorsa aylık 3,99 € veya yıllık 44,99 € ücret ödeyebilirsiniz.

Goodbudget Bütçe Planlayıcı (Android ve iOS)

Hane bütçesini dengelemek kolay bir iş değildir. Bunu doğru yapmak için pratik yapmak bile gerekir. En önemli şey, sadece bunun hakkında konuşmak yerine bir bütçeyle başlamak ve sonra o bütçeye bağlı kalmaktır. Tasarruf etmenize yardımcı olacak uygulamaların olduğunu bilmek güzel ve Goodbudget da bu uygulamalardan biri.

Goodbudget uygulaması ekran görüntüleri

Bütçenizi 7/24 takip edin. / © sonrakipit

Kullanıcı arayüzü son derece basittir. Hatta güzel grafiklere ve kullanımı kolay kullanıcı arayüzlerine alışkın olan bizler için fazla sade bile olabilir. Ancak ben, işlevin biçimden önce geldiğine kesinlikle inanıyorum ve Goodbudget bu ilkeye uyuyor. Farklı harcamaları farklı “zarflara” bölebilir ve ayrıntıları buraya girebilirsiniz, ör. B. ilgili “zarftan” gelen paranın nereye gittiği, miktarı ve tarihi.

Aylık net gelirinizi ve giderlerinizi gösteren bir çizgi grafik de bulunmaktadır. Bu size bu ayki mali durumunuz hakkında hızlı bir genel bakış sunar. En iyi yanı, verilerinizin Android’den iOS’a kadar cihazlar arasında senkronize edilebilmesidir. Tek çatı altında birden fazla mobil işletim sisteminin bulunduğu bir evde yaşayan herkes için mutlak bir artı puan.

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: Evet

Aynı uygulamayla göz atabileceğiniz farklı hesaplar da var. Bu, uygulamayı tüm aile için gerçekten çok yönlü bir bütçe planlama uygulaması haline getirir. Sonuçta emeklilik planınız altın yıllarınızda hayattan keyif almanıza yardımcı olmalıdır.

Şeytan Avcısı (Android ve iOS)

Demon Slayer animesinin büyük bir hayranı mısınız? O zaman bu uygulamayı Japon animesinin bütçe versiyonu olarak arayabilirsiniz. Devil Slayer, iblisleri ve şeytanları uzaklaştırarak dünyayı daha iyi bir yer haline getiren bir kahramanı konu alıyor. Başka bir isimle anılan bir gül de aynı derecede güzel kokardı, değil mi? Bu boş RPG, şık grafiklerle birlikte gelir ve zaman geçirmek için mükemmeldir.

Basit bir oyun oynayarak rahatlamak istediğiniz tembel Pazar öğleden sonraları için mükemmeldir. Şu ana kadar oyunda herhangi bir hata yaşanmadı ve kontroller mükemmel çalışıyor.

  • Fiyat: Ücretsiz / Reklam: HAYIR / Uygulama içi satın alma işlemleri: Evet / Hesap gerekli: HAYIR

Tüm güçleriniz gösterişli niteliktedir. Aslında bu oyunla ilgili her şey abartılı ve abartılı, Playstation’da Final Fantasy VII’de çağrıları ilk gördüğünüzde hissettiğiniz duygunun aynısını veriyor. Ayrıca görevlerinizde size eşlik eden bir sırdaşınız da var. Dikkat etmeniz gereken tek şey küçük canavarlar değil çünkü büyük boss dövüşleri bambaşka türden bir mücadele sunuyor.

Bu bir eziyet festivali mi? Temizlemek. Bir süre sonra sıkıcı mı oluyor? Evet elbette. Ancak karmaşık oyun mekaniğini ve farklı kombinasyonları çözmeye çalışarak beynini zorlamak istemeyen herkes için mükemmel bir eğlencedir.

Bu hafta listemizde ilginizi çeken herhangi bir şey oldu mu? Önerilerimizden hangisini özellikle beğendiniz? Keşfetmek istediğiniz başka bir uygulama var mı? Yorumlarda bize bildirin!genel-27