MSI Claw kriterleri video paylaşım sitesi BilliBilli’de ortaya çıktı ve A1M’ye pek fazla ışık tutmuyorlar. Bununla birlikte, özellikle Claw’ın ürettiği kıyaslama sonuçlarında anormallikler göründüğünde, yeni bir teknoloji için erken kıyaslamalara kapılmamak önemlidir.

MSI Claw’ın çıkış tarihi hala bilinmiyor, ancak bu örneğin ortaya çıkmasıyla birlikte bunun çok da uzakta olmadığını varsaymamız gerekiyor. ROG Ally Z1 Extreme ile yapılan bu doğrudan karşılaştırmada, her testte en iyi ikinci sırada yer alıyor ancak bundan daha fazlası da var video göründüğünden daha fazla.

Buradaki testler, maksimum ayardan 15W’a kadar değişen birden fazla TDP ayarında dört farklı oyundan oluşuyor. En büyük performans eşitsizliği en düşük ayarda keşfedildi; Shadow of the Tomb Raider oynarken MSI Claw 24 fps’yi yönetirken, ROG Ally bunu 42 fps ile neredeyse ikiye katladı. Maksimum TDP’de fark sadece 4 fps’ye kapandı; Claw 49 fps’yi yönetirken Ally 53 fps’yi zorladı.

Test edilen diğer oyunların hepsinde MSI pençesi düşük performans gösterdi. Düşük ön ayarlarda çalışan, FSR ve XeSS arasında geçiş yapan Cyberpunk 2077, Claw’da ortalama 44,8 fps ve ROG Ally’de 59,8 fps ortalama sağladı.

Videoda, perakende satışta satışa sunulacak iki modelden daha güçlü olan Intel Core Ultra 7 155H ile MSI Claw’ın test edildiği belirtiliyor.

Üstesinden gelemediğimiz bir tuhaflık, birden fazla testin kıyaslama sonuçlarında görülüyor. MSI Claw 128 MB VRAM’e sahipken ROG Ally 4 GB gösteriyor. GPU saat hızı veya pil gücü de birden fazla testte eksik, bu da bu birimin son sürücüler veya ürün yazılımı güncellemeleri olmadan kullanımda olabileceğini gösteriyor.

Eğer bir oyun anormallik göstermiş olsaydı, belki bunu oyunun yanlış raporlama verileri olarak yazabilirdik, ancak hem Cyberpunk 2077 hem de Shadow of the Tomb Raider kıyaslama sonuçları bu hatayı gösteriyor, bu da bunun bir sistem sorunu olma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

MSI Claw önizlememiz için elde taşınır cihazla geçirdiğimiz kısa süre göz önüne alındığında, bu hikayede daha fazlası olmasa şaşırırdık ve piyasaya sürülmeden önce MSI Claw’ı adım adım ilerletmeye başlama şansımızı sabırsızlıkla beklerdik.oyun-2