Savaş Gears’ı ‘Cliffy B’ olarak bilinen yaratıcı Cliff Bleszinski, uzun süredir devam eden Xbox nişancı serisinin ‘uyandığına’ dair iddialardan hayal kırıklığına uğradığını söylüyor. Epic Games’ten ayrılarak yeni Boss Key Productions stüdyosunu kurmaya geçmeden önce ilk üç Gears of War oyununda baş tasarımcı olarak çalışan Bleszinski, üçüncü oyununun oyuncu kadrosuna dikkat çekiyor ve piyasaya sürülmesi halinde benzer iddialarla karşı karşıya kalacağını söylüyor Bugün.

Gears of War serisinin kalbimde özel bir yeri var, eminim benimle aynı dönemde büyüyen birçok kişi için de öyledir. Siper tabanlı üçüncü şahıs nişancı oyunları, motorlu testereyle donatılmış muhteşem Lancer tüfeğini bize getirmenin yanı sıra, ‘dur ve patla’ oyun tarzına öncülük etti ve bize unutulmaz bir karakter kadrosu verdi ve son birkaç yılda tüm seriyi oynamış oldu. Yıllardır her yerde bulabileceğiniz en iyi co-op oyunları arasında yer aldıklarını söyleyebilirim.

Seri, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra, Gears of War 4 ve Gears 5’i geliştiren, eski kahraman Marcus Fenix’in oğlu JD ve ikincisinde başrolü üstlenen arkadaşı Kait Diaz’ın liderliğindeki The Coalition’ın eline geçti. GoW4 olaylarından sonra çok doğal bir adımmış gibi gelen bir karar. Son girişin göreceli olarak heyecan verici sona ermesinden sonra umutsuzca ihtiyaç duyduğum bir şey olan potansiyel Gears 6 ile ilgili haberleri beklerken, eski lideri yeni oyunlar hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

Bleszinski, sosyal medya platformu X’e (eski adıyla Twitter) gönderdiği bir gönderide, “İnsanların Gears’ın ‘uyandığını’ söylemesi beni sinirlendiriyor” diye yazıyor. “Bu kültür savaşları kontrolden çıktı. Eğer Gears 3 bugün çıksaydı bu konuda da aynı şeyi söylerlerdi; oyuncu kadrosu çeşitli AF’lerden oluşuyordu ve güçlü, cinsellik içermeyen kadın askerlerimiz vardı.” Mesajı neyin tetiklediği sorulduğunda şu yanıtı verdi: “Dostum, her gün bununla ilgili tweetler alıyorum.”

Gears of War 3’ün büyük bir hayranı olarak, yeni karakter Sam Byrne ve geri dönen Anya Stroud da dahil olmak üzere tüm oyuncu kadrosuna parlamaları için zaman ayırma konusunda kesinlikle iyi bir iş çıkarıyor. Şahsen ben, Avustralyalı aktör Tess Masters’ın çok oyunculu maçlar sırasındaki muhteşem konuşmaları nedeniyle seslendirdiği, kır saçlı, kıdemli keskin nişancı Bernie’yi oynamayı her zaman yanlısıydım.

Başarısını kutlamak için her zaman her türlü nedeni savunacağım ve bir kez daha Gears of War 2 ve Gears of War 3’ün resmi olarak PC’ye gelmesini talep edeceğim. Şu anda, bunları ve Yargılamayı bir PC’de oynamanın tek yolu, Microsoft’un Game Pass Ultimate abonelerine sunulan bulut akış hizmetini kullanmaktır. Ancak bunu yaparsanız Xbox 360’taki oyunculara co-op olarak katılabilirsiniz ve ben de yakın zamanda tüm seriyi tekrar oynattığımda bunu yaptım.

Gears of War 6’nın haberini ne zaman görmeyi bekleyebiliriz, ancak Bleszinski defalarca diziye danışman olarak geri dönmekle ilgilendiğini doğruladı ve en son Microsoft’un onu işe alacağını söyledi. “Akıllı olsalardı” teklifi. Her ne kadar Microsoft bu konuda ilerlemeyi seçse de, umarım en kısa sürede başını kaldırır – Lancer’ımı bir kez daha yenileme havasındayım.

Böyle bir duyuru gelene kadar, biz Gears 6’yı ve diğer büyük PC oyunlarını beklerken, en iyi ücretsiz Steam oyunları size sizi meşgul edecek çok şey sunacaktır.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2