BASIN BÜLTENİ

BOULDER, Col., 15 Şubat 2024 – Katman KimliğiKimlik Düzenleme şirketi, bugün, küresel operasyonlara sahip kuruluşlar için veri egemenliği ve gizlilik uyumu gerekliliklerinin karşılanmasıyla ilişkili karmaşık kimlik ilişkilerini ve süreçlerini yöneten Küresel Erişim Düzenleme Tariflerini duyurdu. Strata’nın Maverics Kimlik Düzenleme platformuyla birlikte bu kimlik düzenleme tarifleri, birden fazla kimlik sağlayıcısı (IDP) ve bulut platformu üzerinden erişilen verilerin bölgesel düzenlemelere uyum açısından bağımsız, yerleşik ve yerel kalmasını sağlar.

Küresel erişim ve kimlik yönetimi zorluklarını çözmeye yönelik bu yeni düzenleme tarifleri ve ek kaynaklar, Strata Küresel Erişim Yemek Kitabı’nda mevcuttur. sayfa.

Çok uluslu kuruluşlar üç farklı küresel erişim ve uyumluluk sorunuyla karşı karşıyadır. İlk olarak, faaliyet gösterdikleri her yetki alanında, bölgesel ÜİYOK’ler genelinde kimliklerin ve erişim politikalarının yönetilmesi de dahil olmak üzere, karmaşık bir veri gizliliği ve koruma düzenlemeleri ağını aynı anda karşılamaları gerekir. Bu arada, uluslararası müşterileri olan şirketlerin, merkezlerinin nerede olduğuna bakılmaksızın, Avrupa GDPR gibi yabancı veri gizliliği yasalarına uygunluğu sağlamaları gerekiyor. Son olarak, hükümetlerin verilere yasal olarak (veya başka şekilde) el koyabileceği ülkelerden kaçınmak için veri depolama politikalarını proaktif bir şekilde uygulamalıdırlar.

“Dünyanın neresinde olursa olsun her çalışanın ortak bir dizi uygulamaya ortak erişime ihtiyacı var. Bu arada, veri yerleşimi düzenlemeleri ve birden fazla bölgesel ÜİYOK’leri ve kimlik politikalarını destekleme ihtiyacı, erişimin güvenliğini ve kontrolünü zorlaştırıyor. Ama öyle olmak zorunda değil” dedi Strata Identity CEO’su Eric Olden. “Strata’nın Maverics’i çok uluslu kuruluşların ihtiyaçları için özel olarak tasarlandı çünkü dünya genelinde birden fazla bulut ve IDP için optimize edildi. Düzenleme tariflerimiz, müşterilerin yerel yasalara, fiziksel verilerin kimlik yerleşimine ve kimliğin dilde yerelleştirilmesine uyum sağlamak amacıyla kimlik egemenliğine yönelik ayrıntılı politikaları uygulamasına olanak tanıyor.”

Strata’nın Küresel Erişim Düzenleme Tarifleri ve Yetenekleri

Strata’nın küresel erişim tariflerinden ilki olan “Küresel bir kaynağa sınır ötesi erişimi güvence altına alın ve kontrol edin” artık kullanıma sunuldu. Strata’nın Maverics’i ve ek küresel erişim düzenleme tarifleri aşağıdaki yetenekleri sağlayacaktır:

  • Kullanıcılara ortak uygulamalara kontrollü erişim sağlamak ve GDPR, CCPA ve diğer bölgeye ve ülkeye özgü ihlalleri önlemek amacıyla uluslararası müşteri verilerini yerel düzenlemelerle uyumlu tutmak için bölgeye özgü ÜİYOK’ler desteği. Maverics’in hizmet uzantıları, kuruluşların müşteri verilerini ait olduğu yerde tutan çok dilli müşteri yolculukları oluşturmasına olanak tanır.

  • Geniş kapsamlı veri gizliliği ve erişim yasalarıyla küresel verileri ülke ve bölgelerdeki yerel verilere el konulmasından koruyun. Maverics Cloud altı küresel bölgede mevcuttur: ABD, Kanada, Birleşik Krallık, AB, Brezilya ve Avustralya ve yerel ülke düzeyinde veri politikalarını kontrol etmek amacıyla farklı bölgelerde birden fazla örnek oluşturmak için kullanılabilir.

  • Yerel veri düzenlemelerine uygunluğu gösteren kapsamlı raporlarla doğru denetim için silolara yerleştirilmiş kimlik verilerine bölgeler arası görünürlük sağlayın.

  • Kimlik Orkestrasyonunun uygulamaların yakınında konuşlandırılmasını sağlayan ve verilere erişimde gidiş-dönüş gecikmesini önleyen Maverics’in dağıtılmış hava boşluğu mimarisini kullanarak performansı ve kullanıcı deneyimini iyileştirin.

  • Arka planda bölgeye özgü erişimi kontrol ederken, kullanıcılara ihtiyaç duydukları küresel kaynaklara tanıdık bir oturum açma deneyimi sunun. Maverics, perde arkasında uygulama politikasını değerlendiriyor ve kullanıcıyı IDP’lerine yönlendiriyor.

  • Yöneticilerin, her IDP’ye kimlik doğrulamasını zorlayan politikayı tanımlamasına ve Maverics’i, kullanıcıları uygun IDP’ye yönlendirmek için bir kimlik doğrulama ağ geçidi olarak yapılandırmasına olanak tanıyın.

Kullanılabilirlik

Küresel Erişim için Maverics tariflerine Strata’dan ve dünya çapındaki iş ortaklarından anında ulaşılabilir.

Tabaka Kimliği Hakkında

Strata Identity, çoklu bulut ve hibrit bulut için Kimlik Düzenleme alanında liderdir. Düzenleme tarifiyle desteklenen Maverics platformu, kuruluşların uyumsuz kimlik sistemlerini, kullanıcı deneyimini değiştirmeyen veya uygulamaların yeniden yazılmasını gerektirmeyen bir kimlik yapısıyla entegre etmesine ve kontrol etmesine olanak tanır. Maverics, uygulamaları kimlikten ayırarak, parolasız kimlik doğrulama gibi modern kimlik doğrulamanın uygulanmasını ve uygulamaları yeniden düzenlemeye gerek kalmadan tutarlı erişim politikalarının uygulanmasını mümkün kılar. Şirketin kurucuları, çoklu bulut politika düzenlemesi için IDQL (Kimlik Sorgulama Dili) standardını ve Hexa açık kaynak yazılımını oluşturdular ve SSO federasyonu için SAML standardının ortak yazarlarıdır. Daha fazla bilgi için bizi şu adreste ziyaret edin: ve bizi takip edin LinkedIn Ve heyecan.

siber-1