Nickelodeon’un Avatar: The Last Airbender evreninde geçen “rekabetçi bir dövüş oyunu” şu anda geliştirilme aşamasındadır ve hedeflenen çıkış tarihi 2025’tir.

Oyun, 2024 yol haritasının bir parçası olarak Paramount Game Studios ve yakında çıkacak olan dövüşçü ile ortaklık yaptığını açıklayan yayıncı Maximum Games’ten geliyor.

Ek ayrıntılara gelince, “rekabetçi” bir dövüşçü olması ve gelecek yıl erken erişimde piyasaya sürülmesinin planlanması dışında şu anda çok fazla bilgi yok. Hangi tarzda dövüş oyunu olacağı, projeyi kimin geliştireceği veya hangi platformlarda yer alacağı gibi başka bir bilgi açıklanmadı.

Geçen yıla kadar Maximum Games, birden fazla farklı oyun yayıncısından (Maximum Games, Modus Games, Just For Games ve Merge Games) oluşuyordu ve artık Maximum Games adı altında oyunlar geliştirip yayınlayacak tek bir kuruluş altında faaliyet gösteriyor. Maximum Games tarafından yayınlanan (veya şu anda şirketi oluşturan önceki dört yayıncıdan biri tarafından yayınlanan) oyunlar arasında 2018’in Super Animal Royale’i, 2021’in Cris Tales’i, 2022’nin Soulstice’i ve özellikle şık 2D dövüşçü Them Fighting Herds yer alıyor.

Them Fighting Herds geliştiricisi Mane6, 2022’de Modus Games (şimdiki adı Maximum Games) tarafından satın alındı ​​ve o zamandan beri My Little Pony’den ilham alan dövüş oyunu üzerinde çalışmaya ve genişletmeye devam etti. Maximum Games, Avatar dövüşçüsünü hangi stüdyonun geliştireceğini açıklamadı ancak Mane6’nın projeyi üstlenmesi mantıklı olabilir. Avatar savaşçısı için planlandığı gibi Them Fighting Herds da ilk kez 2020’deki 1.0 lansmanından önce erken erişime sunuldu.

Avatar dövüş oyunu türüne yabancı değil. Sevilen animasyon dizisindeki (yakında Netflix’in canlı aksiyon dizisi olacak) birçok karakterde Nickelodeon All-Star Brawl ve 2023 devam filmi yer aldı. En yeni Avatar oyunu Avatar: The Last Airbender: Quest For Balance, 2023’te Nintendo Switch, Xbox, PlayStation ve PC için piyasaya sürüldü.oyun-1