O zamandan bu yana beş yıl geçti Metro Çıkışı4A Games’in Metro 2033 ve Metro: Last Light oyunlarının devamı olan oyun piyasaya sürüldü. Öncekiler gibi, korku FPS oyunu da, vahşi canavarlara karşı mücadelelerin, hayatta kalanlardan oluşan derme çatma topluluklarla boşta kalma sahneleri kadar sık ​​olduğu kıyamet sonrası bir dünyada olağanüstü zorlu bir yolculuk sağladı. Şu sıralar Metro Awakening isimli bir VR oyunu üzerinde çalışılırken, serinin hayranları Metro’ya bir başka ana giriş için uzunca bir süre bekledi. Neyse ki şimdi 4A, Exodus’un devam filminin tanıtımını yapmaya başladı.

4A oyunları, son zamanlarda Vertigo Games’in geliştirdiği Metro Awakening’in tanıtımını yapıyor ancak aynı zamanda seriye VR olmayan girişleri de unutmadığını oyunculara hatırlatmak istiyor. Metro Exodus’un piyasaya sürülmesinin beşinci yıldönümünü (ve 2019’dan bu yana satılan 10 milyondan fazla kopyayı) kutlayan bir gönderide stüdyo, X hakkında aynı zamanda FPS oyununun devamı üzerinde çalıştığına dair şifreli bir hatırlatma paylaştı.

“Hazır olduğunda” çok fazla üzerinde durulacak bir şey değil, ancak bir sonraki Metro’nun 4A Games’te hazırlandığını ve Metro Awakening başlatıldığında ve odak ana seriye geri dönebildiğinde açıklanmaya hazır olacağını umduğumuzu hatırlatıyor. VR yan ürünü üzerindeki çalışmalar 4A Games’in kendisi tarafından yürütülmediği için, “hazır olduğunda” açıklamasının şifreli zaman çizelgesinin düşündüğümüzden daha yakın olabileceğine inanmak için nedenler var.

Bu yeni girişin gidebileceği yön konusunda heyecanlanmak için nedenler var. Metro Exodus, esas olarak Moskova metro sistemi içinde geçen iki taksitin ardından seriyi sıkışık tünellerden daha büyük dış ortamlara taşımayı denedi. Bu değişiklik işe yaradı ve Metro’nun kirli, umutsuz çatışmalarının tasarımında bir değişiklik sağlarken, ilk oyunları bu kadar popüler yapan ruh halini ve estetiği korudu.

YouTube Küçük Resmi

Metro Exodus gibi daha üzücü deneyimler arıyorsanız favori hayatta kalma oyunlarımızdan ve korku oyunlarımızdan bazılarına göz atın.

Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın Google Haberleri çeşitli günlük PC oyun haberlerini, kılavuzlarını ve incelemelerini göreceğiniz veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2