Dune İkinci Bölüm Paul Chani

Resim: Dünya Bankası

Denis Villeneuve‘S Dune: İkinci Bölüm Frank Herbert’in ufuk açıcı bilimkurgu roman serisinin dünyasına derinlemesine dalıyor. Yine de Film1 Mart’a kadar gösterime girmeyecek, eleştirmenler ve film yorumcuları için gösterime girdi ve sosyal ambargo artık kalktı ve bazı çok olumlu ilk tepkileri ortaya koyuyor.

Dune: İkinci Bölüm Paul Atreides’in (Timothée Chalamet), babasının tahtını ve gezegenlerini gasp eden Harkonnen ailesine karşı ayaklanmak için Chani (Zendaya) ve Fremenlere bağlılık kurmasını takip ediyor. Paul’ün, kendisi ve annesi Jessica (Rebecca Ferguson) Fremenlerin bir parçası haline geldiği yolculuk, Arrakis’in geleceğine karar verme konusunda büyük bir sorumluluğu beraberinde getiriyor; Paul’ün, hayal edilemeyecek fedakarlıklara rağmen taşıması gereken bir yük.

İlk olarak, io9 kıdemli yazarı Germain Lussier’in düşünceleri şöyle: “Denis Villeneuve inişi kararlılıkla sürdürüyor #DuneBölümİkinci, muhteşem bir bilimkurgu ölçeğinde anlatılan büyüleyici, dehşet verici bir karakter çalışması. Timothée Chalamet ve Zendaya bu filmde İNANILMAZ, set parçaları dudak uçuklatan ve destekleyici oyuncular geri kalan her şeyi yükseltiyor. Bu harika.”

Ve işte daha fazla tepki Dune: İkinci Bölüm!

Dune: İkinci Bölüm 1 Mart’ta sinemalarda açılıyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.

genel-7