Hafta sonu geldi ve haftanın en iyi OTT sürümleri için arka arkaya izleme önerilerimiz de geldi. Eğer siz de bizim gibi Sevgililer Haftası’nda romantizm temalı çok sayıda yayın bekliyorsanız hayal kırıklığına uğramaya hazır olun. Haftanın tek büyük Hint orijinal yayını var: Aşkın toplumsal ve kültürel normların prangalarından kurtulduğu, yaklaşık altı eşsiz aşk hikayesini konu alan Karan Johar’ın Love Storiyaan’ı. Shah Rukh Khan’ın gişe rekorları kıran filmi Dunki, 15 Ocak’ta Netflix’teki OTT prömiyerini fazla bir ön haber olmadan gerçekleştirdi. Rajkumar Hirani’nin, bir ülkeye yasa dışı yollardan girmenin “eşek” yolu konusu etrafında dönen yürek ısıtan bir komedisi. Süreç Hindistan’ın Pencap eyaletinde oldukça yaygın olduğu için Hirani haklı olarak filmi oraya odakladı. Kerala Hikayesi de haftalarca süren spekülasyonların ardından nihayet Zee5’te yayınlandı. Tartışmalı film, Kerala’daki Hindu ve Hıristiyan kadınların kitlesel olarak din değiştirdiğini iddia ediyor.

Sinema sonrası çıkan diğer yapımlar arasında Prabhas’ın başrolünü üstlendiği aksiyon-drama Salaar (Hintçe dublajlı versiyon) ve galaksinin en değerli varlığı üzerinde kontrol sağlamak için verilen bir savaşa bulaşan soylu bir aileyi konu alan Bilim Kurgu macera filmi Dune yer alıyor. Bu arada devam filmi Dune Part Two’nun 1 Mart’ta yayınlanması planlanıyor.

Yeni uluslararası yayınları denemek istiyorsanız Polonya komedisini tercih edebilirsiniz. Cesaretin Varsa Beni ÖldürAlman içten draması The Heartbreak Agency, Japon gerilim dizisi Ninjalar Eviveya Ürdün gençlik dramasının ikinci sezonu AlRawabi Kız Okulu.

Yeni çizgi roman içeriği arayanlar için Taylor Tomlinson’ın üçüncü Netflix Özel Programı Have It All çıktı. Taylor burada ayrılık sonrası hayatından bahsediyor ve asırlık soruyu ele alıyor: Her şeye sahip olabilir misin? Ancak onu hissediyorum öncesi iki özel etkinlik bundan çok daha eğlenceliydi, bu onun önceki tarzını yeniden yaratmayı başaramıyor (ya da muhtemelen önceki stand-up’larında ona hayran olduğum ve sonraki çabalarından çok yüksek beklentilerim olduğu için).

Belgesel meraklıları için Netflix’in Einstein ve Bomba yapmalı. Bu belgesel drama sizi Einstein’ın Almanya’dan kaçtıktan sonra acı çeken zihnine götürecek. Çok sayıda arşiv görüntüsüne ve tonlarca melodrama hazır olun.

İşte bu kadar millet. Keyifli izlemeler!

Kerala Hikayesi

Nerede: Zee5

Ne zaman: Şimdi Yayınlanıyor

2023’ün en tartışmalı yayınlarından biri olan The Kerala Story artık Zeee5’te izlenebiliyor. Burada Adah Sharma’yı iki arkadaşıyla birlikte İslam’a geçmek için beyni yıkanmış bir hemşirelik öğrencisini canlandırırken göreceksiniz. Onun İslam Devleti’ne katılması, IŞİD teröristi haline gelmesi ve Afganistan hapishanesine düşmesi hikayenin can alıcı noktasını oluşturuyor.

Film, 2016 ile 2018 yılları arasında yaklaşık 32.000 Hindu ve Hıristiyan kızın, sağlam bir kanıt olmadan, istemsiz olarak kitlesel olarak İslam’a dönüştürüldüğünü iddia etmesinden sonra ilk başta çok fazla tepki aldı. İddiaların gerçeklerle desteklenememesi üzerine tanıtım materyali daha sonra kaldırıldı. Film haber odalarında pek çok tartışmaya yol açtı.

Dunki

Nerede: Netflix

Ne zaman: Şimdi Yayınlanıyor

Londra’da, evlerini çok özleyen ve anavatanlarını yeniden ziyaret etmek isteyen ancak İngiliz Büyükelçiliği konusunda hiç şansları olmayan dört yaşlı Kızılderili. Geri dönmek için çaresizce, Londra’ya ilk etapta yasa dışı “Eşek” rotasını kullanarak ulaşmalarına yardımcı olan eski ordu mensubu Hardy Singh’den (Shah Rukh Khan) yardım istiyorlar. diğer ülkelerde birden fazla durak.

Dunki’de, IELTS sınav merkezlerinde İngilizce konuşmalarını papağan gibi tekrarlayan insanların komik sahnelerini, duygusal yükselişleri ve tatlı ama tamamlanmamış bir aşk hikayesini bulacaksınız. Dunki, Netflix’teki ilk çıkışını 15 Şubat’ta pek fazla ön haber olmadan yaptı. Film, Rajkumar Hirani’nin (3 Idiots, Sanju) Shah Rukh Khan’la ilk işbirliğine işaret ediyor.

Storiyaan’ı seviyorum

Nerede: Prime Video

Ne zaman: Şimdi Yayınlanıyor

Karan Johar’ın Aşk Hikayesi Sevgililer Günü’nde Prime Video’da yayınlandı. Dizi, romantizmin tüm sosyo-politik zorluklara galip geldiği altı eşsiz aşk hikayesini sunuyor.

Burada bir trans çiftle, ​​sınırları aşan aşıklarla, bir Dalit aktivisti ile bir Adivasi savunucusunun coşkulu aşkıyla, 1971’deki Bangladeş Kurtuluş Hareketi’nden bir aşk destanıyla, rakip istasyonlardan birbirlerine aşık olan iki radyo jokeyiyle ve alışılmadık bir olayla tanışacaksınız. Çift, kızlarının muhalefetiyle karşı karşıya.

Antoloji dizisi Instagram hesabındaki hikayelerden ilham alıyor Hindistan Aşk Projesiburada “inanç, kast, etnik köken ve cinsiyet prangalarının dışında” aşk hikayeleri bulacaksınız.

Salaar: Bölüm 1 – Ateşkes (Hintçe versiyonu)

Nerede: Hotstar

Ne zaman: Şimdi Yayınlanıyor

iken Telugu dili, Malayalamca, Kannadaca, Tamilce Ve İngilizce Prabhas’ın başrol oyuncusunun dublajlı versiyonları halihazırda Netflix’te yayınlanıyor. Hintçe dublajlı versiyon OTT’nin ilk çıkışını az önce Hotstar’da yaptı. Salaar’da, ölmekte olan bir arkadaşının arzusunu rakip çetelerle savaşarak yerine getirmeye yemin eden bir çete liderini göreceksiniz. Güney Hindistan aksiyon filmlerinin hayranıysanız, şiddet dolu haftalık art arda izlemeniz için Salaar iyi bir seçimdir.

Bu benim… Şimdi: Bir aşk hikayesi

Nerede: Prime Video

Ne zaman: Şimdi Yayınlanıyor

Hollywood dedikodularına meraklıysanız büyük ihtimalle Jennifer Lopez’in tartışmalı aşk hayatından haberdarsınızdır. Amerikalı oyuncu dört kez evlendi. Şu anda, ayrılıklarından neredeyse yirmi yıl sonra, 2022’de yeniden evlendiği Ben Affleck ile evli.

Türünün tek örneği olan bu belgeselde Lopez’in aşk hayatını onun gözünden anlatacaksınız. This is Me… Now, on yıl aradan sonra aynı adı taşıyan ilk stüdyo albümüyle birlikte çıkıyor.

genel-8