Frenk’te “şeffaflık” konusu çok önemli. Kısa bir süredir Telekom ağında ayda 10 Euro karşılığında 10 GB’a sahip olmanın yanı sıra 5G mobil iletişim standardına da erişebiliyorsunuz. Ayrıca yönlendirdiğiniz her arkadaşınız için ek veri hacmi alacaksınız ve bu nedenle yalnızca 10 Euro karşılığında 40 GB’a kadar kapsamlı hacim elde edebilirsiniz. Nextpit bu yazıda bunun nasıl çalıştığını ve frenk kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyor.

Tarife kontrollerimizde yorumlarda Alman fraenk firmasından kesinlikle daha ucuz teklifler olduğunu okuyorum. Bu yüzden nihayet sizin için her şeye daha yakından bakmak ve elbette cep telefonu sağlayıcısının neden bu kadar popüler olduğunu da açıklamak istedim. Birlikte Arkadaşını getir sistemi, aylık bildirim süresi ve makul bir fiyatla sağlayıcı kesinlikle puan kazanabilir. Artık burada 5G bile var.

Sağlayıcı size herhangi bir gizli maliyet konusunda endişelenmenize gerek olmadığını ve bunun dışında oldukça şeffaf olduğunu vaat ediyor. Şu anda 5 GB veri hacmi yerine 10 GB veri hacmine sahip cep telefonu tarifesini güvence altına alabilir, hatta bir arkadaşınızı frenk yapmaya davet ettiğinizde bu rakamı artırabilirsiniz.

Böylece hem siz hem de arkadaşlarınız 2 GB’a kadar ek kalıcı kapsayıcı hacim alırsınız ve yine de ayda yalnızca 10 Euro ödersiniz. Fraenk’in teklifinden yararlanmak istiyorsanız, bunu yalnızca kurum içi uygulama aracılığıyla yapabilirsiniz; bu sayede tarifenizin hem kontrolü hem de yönetimi oldukça açıktır.

Bu yüzden Frank’in teklifi buna değer!

Frenk’te, maksimum 25 MBit/s ile sörf yapabileceğiniz Deutsche Telekom ağında tamamen net bir sabit ücret bekleyebilirsiniz. Cep telefonu tarifesini aylık olarak iptal edebilir, bağlantı ücreti ve benzeri bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Fiziksel bir SIM istemiyorsanız eSIM de sipariş edebilir ve hemen başlayabilirsiniz. Sipariş sürecinde kolaylıkla not edebileceğiniz güncel telefon numaranızı da yanınızda götürmeniz mümkün.

13 Şubat’tan bu yana sağlayıcının 5G ağına da erişiminiz var. Henüz kullanma imkanınız yoksa her şey aynı kalıyor ve 4G LTE ağında geziniyorsunuz. Aşağıda tarife kontrol tablomuzda frenk ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız.

Frank tarife kontrolünde

Frank düz
veri hacmi
Bant genişliğini indir
4G/5G
Asgari süre
  • Aylık ihbar süresi
aylık ücret
Bağlantı ücreti
özellikler
  • Arkadaşını Getir: Her arkadaş için 2 GB veri hacmi (maksimum 15)
  • Tarife siparişi vermek ve yönetmek yalnızca fraenk uygulaması aracılığıyla mümkündür

Teklif etmek*

Bu tür tarifelerde olağan olduğu gibi, orta düzeyde bir bant genişliğiniz var ve akıllı telefonunuzla uzun süreli yayın oturumları planlamamanız daha iyi. Arkadaşını Getir ile ayrıca ek veri hacmi elde edersiniz ve artık 5G ağına da erişebilirsiniz. Ayrıca temel veri hacmini artırma seçeneğiniz de vardır. Yani ayda 15 Euro karşılığında 17 GB alabilir ve arkadaşlarınız aracılığıyla 45 GB kalıcı kapsayıcı hacim elde edebilirsiniz.

Frank akıllı telefonda

Sipariş vermek sadece hızlı değil aynı zamanda çok kolaydır! / © NextPit

Veri hacmi hala size yetmiyorsa veri hacmini de artırabilirsiniz. Yani iki farklı modeliniz var: Ayda 5 euro ödeyip 30 gün boyunca ek 2 GB alırsınız ya da 5 euro ödeyerek 24 saat boyunca 24 GB garanti altına alırsınız. Dolayısıyla, gizli maliyetlerin olmadığı ve tam maliyet kontrolüne sahip, ucuz ve şeffaf bir tarife arıyorsanız, o zaman fraenk kesinlikle sizin için doğru seçimdir.

fraenk’ten arkadaşlar-arkadaşlara yönlendir kampanyası

Daha önce de belirtildiği gibi fraenk, normalde 1 GB’lık ücretsiz veri hacmi yerine, yönlendirilen arkadaş başına 2 GB aldığınız bir müşteri-müşteriye-öner programı sunmaktadır. 15’e kadar arkadaşınızı davet etme olanağına ve her seferinde artan kapsam hacmine sahip olursunuz kalıcı olarak tozunu almak için. Kendiniz bir arkadaş koduyla gelirseniz, bu, Deutsche Telekom ağında 15 Euro karşılığında 45 GB’a kadar veya ayda 10 Euro karşılığında 40 GB’a kadar veri hacmine sahip olacağınız anlamına gelir.

Ancak bir reklamveren olarak ek veri hacmini alabilmeniz için altı aya kadar beklemeniz gerekeceğini lütfen unutmayın. Yönlendirilen kişi ise doğrudan aktarılan ek veri hacmini alır.

Frank hakkında ne düşünüyorsun? Zaten müşteri misiniz veya sağlayıcıya geçmeyi düşündünüz mü? Yorumlarda deneyimlerinizi duyalım.genel-27