Yönetilen demokrasiyi Helldivers 2’deki diğer oyunculara yaymak isteyen herkes şanssız çünkü geliştirici Arrowhead Game Studios’un oyuna bir PvP modu ekleme planı yok ve CEO Johan Pilestedt bunu söyleyecek kadar ileri gidiyor ” Çok oyunculu nişancı oyununa asla” eklenmez. Sebebi ise? Çünkü Arrowhead, Süper Dünya’nın büyüyen ordularına herhangi bir toksik elementin davet edilmesini istemiyor.

“‘Asla’ bir PvP modu eklemeyeceğiz” Pilestedt dedi ki bir Helldivers 2 oyuncusunun modun dahil edilmesini önermesine yanıt olarak. “Bunun amacı toplumdaki zehirli unsurları azaltmak. Destekleyici, eğlenceli ve hepimizin aynı tarafta savaştığı bir ortam istiyoruz!”

Şimdi oynuyor: Helldivers 2 – Resmi PC Özelliklerine Genel Bakış Fragmanı

Helldivers 2, tasarımı gereği her takımda takım çalışmasını ve taktikleri vurguluyor. Dost ateşi varsayılan olarak açıktır ve devre dışı bırakılamaz; bu nedenle, demokrasiden nefret eden Terminidleri veya hain robotları biçen bir oyuncunun önünde yürümek, hızlı bir ölümle sonuçlanacaktır. Bu tasarım kararı, takım arkadaşları arasındaki bağlantıları güçlendirmede şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor ve takımdan atılmak istemediğiniz sürece, bir gezegeni keşfederken üzülmemek için söylenmemiş bir kural var.

Kazalar olabiliyor ve çok komik ama genel olarak Helldivers 2, PC ve PS5’teki oyuncuları arasında sağlam bir ekip çalışmasını ve iletişimi destekliyor. Piledstedt’in açıkladığı gibi Takip eden bir tweet’te Helldivers 2, PvE ortamında “arkadaşlarıyla zorlu zamanlar geçirmek isteyenler için” bir oyun haline getirildi.

Şubat ayı, yeni canlı hizmet oyunlarının piyasaya sürülmesi açısından büyük bir ay oldu -Foamstars ve Suicide Squad: Kill the Justice League de bu ay piyasaya sürüldü- ve Helldivers 2 şu ana kadar büyük bir hit oldu. Arrowhead, Starship Troopers’tan ilham alan oyun etrafında “içerik planlarını hızlandırmayı ve güçlendirmeyi” planladığı için şu anda bir işe alım çılgınlığı yaşıyor ve aynı zamanda oyuncu talebine ayak uydurmak için sunucularını iyileştirme sürecinde.

oyun-1