Ne bilmek istiyorsun

  • Yeni bir co-op üçüncü şahıs PvE nişancı oyunu olan Helldivers 2, Arrowhead Game Studios ve PlayStation Studios için büyük bir başarı elde etti ve oyun geçen hafta sonu Steam’de 150.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Geçen hafta piyasaya sürülmesinden bu yana Steam’in En Çok Satanlar listesinin zirvesinde yer aldı.
  • Astronomik lansmanın ardından Arrowhead, içerik güncellemeleri planlarını “hızlandırmaya ve güçlendirmeye” hazırlanırken yeni geliştiricileri işe almak istiyor.
  • Bu haftanın başlarında Arrowhead CEO’su ve Helldivers 2 kreatif direktörü Johan Pilestedt, Stockholm merkezli stüdyonun “bunu tüm zamanların en iyi co-op oyunu yapma konusunda kararlı olduğunu” söyledi.
  • Helldivers 2, aynı anda PC’de de piyasaya sürülen ilk büyük PlayStation konsoluna özel oyun olmasıyla dikkat çekiyor. Death Stranding, Marvel’s Spider-Man ve God of War gibi geçmişe özel oyunlar, PlayStation’a geldikten aylar veya yıllar sonra PC’ye çıktı.

Arrowhead Game Studios’un, Starship Troopers’ın askeri hicivi Terminatörün cesur bilimkurgu savaşından bebek sahibi olmuş gibi hissettiren yeni kaotik ortak üçüncü şahıs PvE nişancı oyunu Helldivers 2, geçen haftaki lansmanından bu yana interneti havaya uçurdu. Geçtiğimiz hafta sonu Steam’de 150.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak PlayStation Studios için yeni bir rekora imza attı – Salı sabahı bu yazı yazıldığı sırada bu sayı 124.000’in biraz altındaydı – ve tüm bu başarıdan kaynaklanan hatalara ve başlatma sorunlarına rağmen, Kendi üzerine düşeni yapmaya hazır olan taraftar sayısı artmaya devam ederken, oyun hâlâ zirvede. Steam’in En Çok Satanlar tablosu.

Şimdi, bu patlayıcı başlangıcın ardından Arrowhead, gelecekteki içerik güncellemeleri için planlarını “hızlandırmak ve güçlendirmek” amacıyla geliştirme ekiplerine takviye çağrısında bulunuyor. Stüdyonun CEO’su ve Helldivers 2 kreatif direktörü Johan Pilestedt, işe alım ilanını X’te (Twitter) yayınladı ve kıdemli geliştiricilerin şu formlardan birini doldurması gerektiğini belirtti: Arrowhead’in açık uygulamaları.

“@Helldivers2’nin başarısıyla, içerik planlarımızı hızlandırmamıza ve güçlendirmemize yardımcı olabilecek daha harika geliştiriciler aramaya başlayacağız.” yazdı Pilestedt. “İşler yakında açılacak, ancak kıdemli bir geliştiriciyseniz her zaman ‘açık başvuru’ vardır. @ArrowheadGS ile bugün kaydolun.”

Cehennem Dalgıçlarından oluşan bir ekip, Terminid sürüsünün arasından geçerek yol alıyor. (Resim kredisi: PlayStation Studios)

Buna göre Arrowhead’in web sitesindeki iş listeleriStockholm merkezli geliştirici şu anda bir yetenek kazanma ortağı, bir üretim direktörü, bir para kazanma tasarımcısı ve çeşitli programcılar ve mühendisleri işe almak istiyor. “Para kazanma tasarımcısı” biraz kafa karıştırıcı ama Pilestedt’in “para kazanma hakkını kazanmanız gerektiği” inancı ve Helldivers 2’nin mevcut, çok makul mikro dönüşümleri nedeniyle, kooperatif nişancı oyunlarına açgözlü para kazanma biçimlerinin gelmesi konusunda endişelenmiyorum.genel-20