Los Mayers, “Çevrimiçi buluşma olayını hiçbir zaman gerçekten yapmadım” dedi. Brooklyn’de yaşayan bir uygulama geliştiricisi olan Mayers, önceki tüm ortaklarıyla eski usul bir şekilde yüz yüze tanışmıştı. Ancak geçen yaz eski sevgilisi ondan ayrıldı ve yeni bekar olduğundan çevrimiçi romantizme bir son vermeye karar verdi. Mayers, Hinge’de bir ay geçirdi. Arkadaşlarından tavsiyeler ve profil fotoğraflarıyla ilgili ipuçları aldı, tüm gününü kişiselleştirilmiş mesajlar yazarak geçirdi ve hatta premium hesap için ödeme yapmayı denedi. Ancak sonunda Mayers’ın bulduğu tek şey hayal kırıklığı oldu. “Uygulamaların bana göre olmadığını hissettim” dedi. Ancak Mayers bir inşaatçıydı ve yeni bir çözüm düşündü. Sadece kendisine özel bir flört uygulaması yaptı. Kelimenin tam anlamıyla, onun için ve başkası için değil.

Buna “Los’la flört et.” Sonsuz sayıda gösterişli fotoğraf akışını öneren bir algoritma yok. Dikkate alınması gereken “Süper Beğeniler” yoktur. Uygulama, kaydırma işlemleriniz bittiğinde size abonelik satmaya çalışmaz. Başlangıçta herhangi bir kaydırma yok. Aralarından seçim yapabileceğiniz tek bir profil var. Uygulamayı açıyorsunuz, Twitter veya Instagram kullanıcı adınızı yazıyorsunuz ve işte karşınızda. Bu, Mayers’ın iki seçeneği olan bir resmi: “flört etmek” veya “geçmek”. Bekarsanız Flirt With Los indirmeye değer. Hayatının aşkını bulabilirsin.

İnternet bizi bir araya getirmeyi vaat ediyordu ama 30 yıl sonra sanki bizi ayırıyor gibi görünüyor. Çoğu kişi için hayatlarımızı dolduran uygulamalar ve cihazlar, web benzeri görülmemiş bir türde kişilerarası bağlantı sunarken bile, her şeyi yabancılaştırıyor. Flört uygulamaları bunun en iyi örneğidir. Milyonlarca bekar yabancı internette aşkı arıyor, ancak her zamankinden daha fazla insan şunu söylüyor: bir tarih bulmak zor. Ancak teknolojinin aramızda yazılı olmayan garip engeller ördüğü bir dünyada Flirt With Los farklı bir yöne gidiyor. Bu, neredeyse başka hiçbir uygulamanın size sunamayacağı türden doğrudan bire bir bağlantıdır.

Bu saf bir kendini ifade etme yöntemidir. Uygulama size Mayers’ın başını yana eğmiş kendinden emin bir şekilde ayakta durup bir giyim mağazasında aynaya baktığı bir selfie sunuyor. Bir tişört, altın bir zincir, rugan ayakkabılar ve eteğe benzeyen bir şey giyiyor. Senin işin değil mi? Farklı bir uygulama deneyin.

Pass’a bastığınızda Mayers’ın ağladığı bir fotoğraf beliriyor ve tekrar denemeniz isteniyor. Flört tuşuna bastığınızda karşı koymak zor oluyor, bir dizi uyarı çıkıyor. “Hey los, tarzını canlandırıyorum… bir gün olur mu?” veya “Çok mu parlıyorsun? Sihir yerinde.” Hoşunuza gitmiyorsa, yenilemeye basarsınız ve daha fazlasını üretir. Mayers, boş bir metin kutusunun getirdiği sahne korkusunu ortadan kaldırmak istedi. “Senden sadece flört edici ve ilgi çekici bir şey seçmeni istiyorum. Bunun mükemmel kelimeleri bulmakla ilgili olması gerekmiyor, bu sadece bir anlık bağlantıdır” dedi.

Mayers, 2023’te bir yıl boyunca her ay bir uygulama yayınlamak için bir meydan okuma gönderdi. Bunun bir kısmı kodlama becerilerini geliştirmekle ilgiliydi ama aynı zamanda yazılım yapma konusunda yepyeni bir düşünme yöntemi de keşfediyordu.

Flirt With Los uygulamasından bir ekran görüntüsü

Los ile Flört etmek, DM’lerinize girene kadar şaka gibi gelebilir.
Ekran görüntüsü: Los’la flört et

Mayers, “Kendimin bu iki parçasını, yani CEO, inşaatçı enerjisine sahip olan tarafımı ve kendini rapçi gibi hisseden ve sadece sanat yapmak isteyen tarafımı çözmeye çalışmak için çok zaman harcadım” dedi. . “Diğer insanların karışık kasetler yayınlaması gibi uygulamaları bırakıp bırakamayacağımı görmek istedim.”

Pek çok teknoloji şirketi işlerini “bağlantı” etrafında kuruyor, ancak uygulamaları sanat projelerine dönüştürerek bunu bir adım daha ileri götürüyor. Mayers, uygulamalarının sizi kendisiyle veya en azından alışılmadık kişisel ifade biçimiyle buluşturmasını istiyor.

Bazıları diğerlerinden daha başarılı olan birkaç farklı yinelemeden geçti. adında bir hatırlatma uygulaması yayınladı. Kasıtlı Yapılacaklar listenizi nasıl tanımladığınıza bağlı olarak kişiselleştirilmiş teşvik sunan bir uygulamadır. Kullanıcıların, uygulamadan istedikleri geri bildirim türüne göre görevlerini ifade etmeyi öğrendiklerini gördü. Sonra vardı posta direği, sürekli değişen tema döngüsüne göre gönderilerinizi günde bir kez yeniden yazmak için yapay zekayı kullanan, akıl almaz bir sosyal medya uygulaması. Zekice görünme endişesi duymadan kendinizi ifade etmenize olanak tanır ve sosyal bağlantılarınıza tuhaf bir katman ekler.

Ancak Los ile Flört, formun en saf örneğidir. Her şey kısmen arsız küçük bir şaka, ama aynı zamanda bir ciddiyet seviyesi de var. Mayers, “Bu kesinlikle şimdiye kadar yaptığım en kişisel şey” dedi. “Tüm uygulamalarım yaşadığım bir soruna dayanıyor, ancak ilk kez tam anlamıyla ‘Bu benim’ diyor. Bu benim yüzüm ve yaşadığım sorun da bu. Bir tarih bulamıyorum.’” O kadar kişiseldi ki, bunu yayınlamakta zorlandı. Bu öylesine bir kırılganlık gösterisiydi ki, Mayers bunu paylaşma cesaretini bulana kadar haftalarca uygulamada bekledi. “Ama sonra bu netlik hissine kapıldım. Özellikle teknolojinin engeliyle bağlantı kurmak istiyorsanız, kendinizin %100’ünü tüm kusurlarınızla birlikte sunmalısınız” dedi.

Yıllar süren sıkıcı, kurumsal taklitçi aynılığın ardından teknoloji endüstrisi nihayet bir değişim anında. Büyük teknoloji şirketleri toplum çapındaki iletişim kanalları paradigmasını yeniden yazıyor ve yeni içerik oluşturma ve tüketim biçimlerini deniyor, ancak zincirin alt ucundaki değişimler de aynı derecede önemli.

Mayers, çalışmasının, uygulamaların tam olarak ne olabileceğiyle ilgilenen bağımsız uygulama geliştiricileri arasında gelişen bir hareketin parçası olduğunu söyledi. Bu, iPhone’un ilk günlerinden beri görmediğimiz türden bir keşif. var Davul sesibir tür hafızayı kapsayan flipbook oluşturmak için film rulonuzda yüzlerce fotoğrafı aynı anda döndüren bir uygulama. @Ben geçici, AIM tarzı canlı metin sohbeti ile internetin ilk günlerine geri dönüyor. Vuruş Arkadaşlarınıza Snapchat tarzı videolar göndermenize olanak tanır, ancak bu videolar ses içeremez, bu da daha yaratıcı ifadeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ses haritası Pokemon Go ile Bandcamp’ı geçiyor ve sanatçıların, kullanıcıların dışarı çıkıp toplamaları için bir haritaya bekarlar bırakmasına olanak tanıyor. Ve elbette, Mayers dahil sayısız uygulama geliştiricisi yapay zekadan yararlanmak için sıkıcı olmayan denemeler yapıyor. ruh hali tabloları, günlükler, çalma listesi oluşturucularve dahası.

Los ile Flört etmek basittir. Açın, flörtlerinizi seçin ve gününüze devam edin. Biraz beklenmedik olsa da sevimli, ancak Mayers sihrin uygulamayı kapattıktan sonra geleceğini vaat ediyor. Sonuçta sahte bir kullanıcı adı yazmadığınız sürece ona sosyal medya adresinizi vermiş olursunuz.

Mayers, “Güven ve inanın, eğer flört etmeye devam ederseniz size DM göndereceğim” dedi. “Kendimi o atışı yapacak bir insana dönüştürdüm. Uygulamayı indirirseniz karşınıza çıkmasını bekleyin.”

genel-7