Yapay zeka sohbet robotları kodlama veya yazma konusunda çok popüler. Peki mükemmel Sevgililer Günü’nü planlamanıza yardımcı olabileceklerini biliyor muydunuz?

Evet, çünkü teknik görevlerin yanı sıra yapay zeka sohbet robotları, basit gibi görünen ancak zaman ve yaratıcılık gerektiren görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olabilir; bunlar genellikle eksik olan ancak yine de unutulmaz bir Sevgililer Günü düzenlemek için çok önemli olan iki şeydir. Özellikle büyük günde saat 14.00’te…

Keyifli bir Sevgililer Günü biraz planlama gerektirir ve yapay zeka yardımcı olabilir. İster bir ev partisi için yiyecek ve içecek menüsü hazırlamak, ister izlenecek mükemmel filmi bulmak olsun, yapay zeka tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.

Aşağıda Sevgililer Günü’nde yapay zeka sohbet robotlarını kullanmanın faydalı yollarının bir özeti bulunmaktadır.


Algılanan : Tüm bu kullanım durumları için Copilot kullanıyorum. Aşağıdaki tüm sorular için işe yarayacak olan ChatGPT’yi de kullanabilirsiniz; Ancak yanıtlar için web’i indekslemediğinden size en güncel bilgileri vermez.

1. Sevgililer Günü Tarifleri


gurme yemeği


ilkermetinkursova/Getty Images

İnsanları eğlendirirken mükemmel bir menü geliştirmek zor olabilir. Sadece birbirinizin tercihlerini değil, aynı zamanda partnerinizin veya konuklarınızın sahip olabileceği beslenme kısıtlamalarını da dikkate almanız gerekir. Hazırlıksız yakalanmamak için bir yapay zeka sohbet robotundan tarif fikirleri isteyin.

Buzdolabınızda bulunan belirli malzemelere veya karşılanmasını istediğiniz belirli yemek gereksinimlerine göre tarif talep edebilirsiniz. Mesela Copilot’a şunu sordum: “Bana havuç, soğan, tavuk ve makarnanın kullanıldığı bir tarif verebilir misiniz?” Sadece birkaç saniye içinde lezzetli bir yemek yapmak için uygulayabileceğim bir tarif oluşturdu.


Yardımcı pilot tarifi


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

Diyet gereksinimlerine ve kısıtlamalara uygun bir tarif bulmaya çalışıyorsanız “Bana glütensiz ve süt ürünleri içermeyen bazı tarif fikirleri verin” gibi bir şey diyebilirsiniz.

2. Yemek yiyebileceğiniz yerler bulun


Restoranda sipariş alan garson


Maskot/Getty Images

Konu yemek olduğunda, AI sohbet robotları yemek yiyebileceğiniz yerler bulmanıza ve hatta yeni yerler keşfetmenize yardımcı olarak bir randevu veya grup toplantısı için mükemmel yeri bulmanıza olanak sağlayabilir.

İster bir randevudasınız ve restoran öneren kişi olmak istiyorsunuz, ister daha önce hiç gitmediğiniz yeni bir mahalledesiniz ve nereye gideceğiniz konusunda önerilere ihtiyaç duyuyorsunuz, ister sadece bulunduğunuz bölgede yeni yerler keşfetmek istiyorsunuz. size yardımcı olması için yapay zekayı kullanabilirsiniz.

AI’ya nerede bir restoran bulmak istediğinizi ve ne aradığınızı söylemeniz yeterli.

Örneğin Copilot’a şunu sordum: “New York’ta İtalyan yemekleri sunan, romantik bir ambiyansa sahip ve happy hour spesiyalleri sunan bir restoran bulmama yardım edebilir misiniz? Saniyeler içinde bu listeyi aldım.


Restoran yapay zeka sohbet robotu


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

Copilot, bir dizi restorana ek olarak adres, ambiyans, happy hour ve değerlendirmeleri içeren ayrıntılı bir açıklama ve hatta web sitelerine, rezervasyonlara, incelemelere ve daha fazlasına kolayca erişmenizi sağlayacak öneriler ve bağlantılar içeren bir harita da ekledi.

3. İçecekleri hazırlayın


Sürahi ve bardaklarda limonlu su


Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

Bu konsept, yemek hazırlamanıza yardımcı olmak için yapay zekayı kullanmaya çok benzer. İster alkollü bir içecek, ister alkolsüz kokteyl veya smoothie yapmaya çalışıyor olun, mükemmel tarifi hazırlamanıza yardımcı olması için yapay zeka sohbet robotunu kullanabilirsiniz.

Örneğin kendinize, partnerinize veya misafirlerinize rom bazlı tatlı bir kokteyl hazırlamak istiyorsanız Copilot’a şunu sorabilirsiniz: “Romla hangi tatlı kokteylleri yapabilirim?”


Copilot kullanarak içecek yapımı


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

Copilot daha sonra size kokteyl önerileri sunuyor. Bunlardan herhangi birini beğendiyseniz, nasıl hazırlanacağına ilişkin talimatlar isteyebilirsiniz.

Eğlenceli önerilere dayalı benzersiz içecekler oluşturmak için Copilot’u da kullanabilirsiniz.

Örneğin, yakın zamanda en sevdiğiniz TV karakterine göre smoothie’ler hazırlamak için Copilot’u kullanan bir smoothie bardaydım.

Smoothie bar katılımcısı, Copilot’a “Dora’dan ilham alan bir smoothie yapın” gibi bir istem girdi ve yapay zeka, smoothie yapımcısının takip etmesi için karakterin özelliklerini içeren ayrıntılı ve eğlenceli bir tarifle yanıt verdi.

Aynı şey, bir partide denemek için eğlenceli bir aktivite olabilecek mevsimler, duygular, şarkılar ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok ipucuyla da yapılabilir.

4. Romantik bir akşam için yeni bir fikir


Thang Tat Nguyen/Getty Images

Sevgililer Günü’nü sevgilinizle geçiriyorsanız muhtemelen bu özel tarihi diğerlerinden farklı kılacak fikirler bulmaya çalışıyorsunuzdur. Ancak yapacak yeni bir şey bulmak zor olabilir, özellikle de partnerinizle uzun süredir birlikteyseniz.

Yapay zeka sohbet robotları, kendi başınıza hiç düşünemeyeceğiniz, ancak planladığınız tarihin atmosferine tam olarak uyan eğlenceli ve yaratıcı randevular bulmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, Copilot’tan, “Bana kapalı alanda, düşük bütçeli bir gece geçirmek için bir fikir verebilir misiniz?” diye sorarak, dışarıda mükemmel bir gündelik geceyi bulmanıza yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.


Copilot kullanarak randevu fikri


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

Copilot bana kriterlere uyan sevimli bir randevu fikri verdi. Ortaya çıkan fikirden memnun kalmazsanız başka fikirler isteyip ek detaylar ekleyerek devam edebilirsiniz.

Bu fikirlerden hiçbirini tam olarak tercih etmeseniz bile, bu sizin ve partnerinizin yaratıcılığın akışını sağlamanın yararlı bir yolu olabilir.

5. İzleyecek bir film veya dizi bulun


TV'ye doğrultulmuş kumanda uzaktan kumandası


Grace Cary/Getty Images

Bir filmi mi yoksa TV şovunu mu izleyeceğinize karar vermek savaşın sadece yarısıdır. En zor kısım karar vermek olabilir Ne Bakmak. Bir dahaki sefere sıkışıp kaldığınızda yapay zekadan yardım isteyin.

Aradığınız belirli türde izleyeceğiniz bir filmi veya şovu bulmanıza yardımcı olmak için bir AI sohbet robotundan yardım isteyebilirsiniz. Seçimlerinizi daraltacak ve karar vermenizi kolaylaştıracak içerik önerilerinde bulunacaktır.

Örneğin, Copilot’a şunu sordum: “Şu anda Netflix’te yayınlanmakta olan, izleyecek romantik bir komedi bulmama yardım edebilir misin?”


Rom-com önerileri Yardımcı Pilot


Sabrina Ortiz/ZDNET

Daha sonra her filmin bir özetini içeren, aralarından seçim yapabileceğim beş seçenekten oluşan bir liste aldım.

Bir romantik komedi uzmanı olarak bu seçimlerin oldukça sağlam olduğunu ve tüm zamanların en sevdiğim beş filmi arasında yer aldığını söyleyebilirim.

6. Bir tebrik kartı oluşturun


Copilot kullanarak Sevgililer Günü kartı


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

Sevgililer Günü tamamen küçük duygusal ve düşünceli ayrıntılardan ibarettir; Sevdiğiniz insanlara kart vermek her zamankinden daha önemli.

Arkadaşınız, partneriniz veya aile üyeniz olsun, Copilot’un görüntü oluşturma yeteneklerinden yararlanarak birkaç saniye içinde kişiselleştirilmiş bir kart oluşturabilirsiniz: AI.

Copilot’tan haritada görmek istediğiniz şeyin bir görüntüsünü oluşturmasını isteyerek başlayabilirsiniz. Partnerim corgileri çok seviyor, ben de Copilot’a şunu sordum: “Bana kalp şeklinde gözlere sahip sevimli, tüylü, karikatürize edilmiş bir corgi çizebilir misin?


Kabarık Corgi Yardımcı Pilot


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

Dört seçenek sunulduğunda, favori görselinizi seçip çevrimiçi düzenleme araçlarını kullanarak düzenleyebilirsiniz. Görüntünüzden memnun olduğunuzda, görüntünüzün sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayıp oluşturulan görüntüyü Microsoft’un grafik tasarım aracında açan “Tasarımcıda düzenle”yi seçebilirsiniz.

Tasarımcı’da görseller, vurgular, metinler vb. ekleyebilirsiniz. Üç dakikadan kısa bir sürede resmimi yukarıdaki karta benzeyecek şekilde düzenledim.

7. Bir parti verin


Sevgililer Günü partisi görseli


miodrag ignjatoviç/Getty Images

İnsanları evinize davet etmek birçok hareketli parçayı içerir. Bugün bulmacanın neredeyse her parçasını çözmenize yardımcı olması için yapay zeka sohbet robotlarını kullanabilirsiniz. Ne demek istediğimi göstermek için bir örnekle başlayalım.

Copilot’a “Bir akşam yemeği partisi planlamama yardım edebilir misin?” diye sordum.


Akşam Yemeği Partisi Yardımcı Pilotu


Ekran görüntüsü: Sabrina Ortiz/ZDNET

İlk müdahale, üç hafta önceden planlanan görevlerle başlayan ve etkinlikten önceki güne kadar devam eden ayrıntılı bir planı içeriyordu. Oradan her iki açıdan da ilerleyebilir ve Copilot’tan bana daha fazla yardım etmesini isteyebilirim.

Eğer bu partiyi gerçekten planlamış olsaydım, bu soruyu tema fikirleri, menüler konusunda yardım, alışveriş listesi vb. sorarak takip edebilirdim.

El ilanları, davetiyeler ve oturma planları oluşturmanıza yardımcı olması için önceki adımda yaptığımız gibi bir AI görüntü oluşturucuyu bile kullanabilirsiniz.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15