Xiaomi hayranlarının artık çok cesur olması gerekiyor. Ortaya çıkan bir söylentiye göre yeni Xiaomi 14, Avrupa’da selefine göre çok daha yüksek bir fiyatla piyasaya sürülecek. Ayrıca üreticinin kendine sadık kaldığı ve Pro sürümünü Almanya pazarına sunmadığı görülüyor.

Yunan web sitesine göre Xiaomi 14’ü ilk test ettikten sonra akıllı telefona aşık oldunuz mu? Teknisyenler bazı ayıltıcı ayrıntılar yayınladı. Yeni Xiaomi amiral gemisi, Avrupa’da 1.100 euro fiyatla piyasaya sürülecek; bu, Xiaomi 13’ün (test için) fiyatından 100 euro daha yüksek.

Xiaomi 14'ün Çin versiyonu

Üç çarpı 50 MP kare – ilk sonuçlar oldukça ikna edici. / © sonrakipit

Xiaomi 14, Snapdragon 8 Gen 3’e sahip ilk Android akıllı telefon olduğundan bu fiyat artışı mantıksız görünmüyor. Buradaki bellek yapılandırması 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolamaya çıkıyor, oysa önceki modelde 8 GB RAM ve 256 GB cihaz depolama alanıyla yetinmek zorundaydık.

Xiaomi 14 Pro Avrupa’da piyasaya sürülmeyecek

Ayrıca Yunan internet sitesinde hiçbir Pro modelinin Avrupa’da piyasaya sürülmeyeceğinden bahsediliyor. Şu ana kadar Xiaomi amiral gemisinin Pro versiyonlarını Alman perakendecilerden satın alabiliyordunuz ve yalnızca Xiaomi 13 Ultra’yı (test için) ithal ürün olarak satın almanız yeterliydi. Ancak web sitesi doğrudan bir kaynak sağlamıyor, bu da şu anda bunu doğrulayamayacağımız anlamına geliyor.

Xiaomi 14'ün Çin versiyonu

Xiaomi 14, 6,36 inçlik düz bir AMOLED ekrana sahip. / © sonrakipit

Bellek konfigürasyonu da sürprize neden oluyor. Çünkü 12 GB RAM ve 512 GB flash bellek Çin’de bulunmuyor. Üreticinin ülkesinde yalnızca 12/256 GB veya 16/512 GB arasından seçim yapılabilir. Bilgilerin doğru olup olmadığı ve Almanya’da gerçekten bir Xiaomi 14 Pro (ilk test için) alıp almadığımız henüz bilinmiyor. Çünkü üretici, 25 Şubat’ta Avrupa için Xiaomi 14’ü Barselona’daki MWC 2024’te tanıtacak.

Xiaomi 14 ile sizi bunlar bekliyor

Xiaomi 14, yeni Snapdragon 8 Gen 3’ü kullanan ilk akıllı telefonlardan biridir. Buna LTPO teknolojisine sahip 6,36 inç OLED ekran ve 120 Hz’e kadar değişken yenileme hızı da dahildir. Pil ömrü, akıllı telefonu şarj etmeye gerek kalmadan 2 güne kadar çıkıyor ve Leica kamera kurulumu da her yönüyle etkileyici olmalı.

Ancak akıllı telefonun pratikte ne kadar iyi performans göstereceğini zaman gösterecek. Elbette önümüzdeki birkaç hafta içinde nextpit’te sizin için ilgili tam testi yayınlayacağız. Ancak daha önce kanın tadına baktıysanız ücretsiz bir hediye ve 100 Mi Puan kazanmak için önceden kayıt yaptırabilirsiniz.

Söylenti hakkında ne düşünüyorsunuz? 1.100 Euro’luk bir fiyatın haklı olduğunu düşünüyor musunuz? Bilmemize izin ver!genel-27