Microsoft, yakın gelecekte Xbox konsolu ayrıcalık stratejisini önemli ölçüde değiştiriyor olabilir. Yeni raporları ele almak için Xbox başkanı Phil Spencer önümüzdeki hafta için bir “iş güncellemesi etkinliği” yapılacağını doğruladı. Bu, Microsoft’un Gears of War, Starfield ve yakında çıkacak olan Indiana Jones gibi oyunları PlayStation’a getirmeyi düşünebileceğini duymamızın ardından geldi.

X’te (eski adıyla Twitter)Spencer planlarını açıkladı ve bu raporlar hakkındaki söylemleri duyduğunu kabul etti. “Dinliyoruz ve sizi duyuyoruz” dedi. “Önümüzdeki hafta için, Xbox’ın geleceğine ilişkin vizyonumuz hakkında sizinle daha fazla ayrıntı paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğimiz bir iş güncelleme etkinliği planlıyoruz. Bizi izlemeye devam edin.”

Bugün erken saatlerde, GameSpot’un kardeş sitesi Giant Bomb’dan Jeff Grubb, Microsoft’un yeni oyun yayınlama stratejisini Şubat ayının sonunda açıklamayı planladığını ancak bunun bir üst seviyeye çıkarılabileceğini söyledi. Görünüşe göre durum böyle görünüyor.

Ocak ayında Sea of ​​Thieves’in Playstation’da çıkacağı ve Hi-Fi Rush’ın PS5 ve Nintendo Switch’e geleceği hakkında ayrı söylentiler vardı. Yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntı, Hi-Fi Rush’ın gelecekte çoklu platformlara geçişine de ivme kazandırıyor.

Geçen yıl Spencer, Microsoft Activision Blizzard’ı resmi olarak satın almadan önce “durum bazında” özel ayrıcalıklardan bahsetmişti. Raporların henüz Halo Infinite veya yakında çıkacak olan Avowed gibi Xbox’a özel diğer büyük isimlerden bahsetmediğini unutmayın.

oyun-1