Her yıl olduğu gibi bu yılın Call of Duty oyununa dair detayların sızdırılmasını beklerken, görünüşe göre seriye dair başka bir şey daha sızdırılmış ve bu kez iptal edilen “NX1” isimli Call of Duty oyunu ortaya çıkmış. Neversoft’ta geliştirilme aşamasındadır.

Biri menüleri içeren, tek oyunculu gibi görünen, diğeri ise çok oyunculu olan iki videoya göz atın. Görüntülerin Xbox 360’ı yayınlayan birinden kaynaklandığı anlaşılıyor Craigslist Oyun kodu HDD’sinde yüklü olarak.

NX1’in 2010 yılında geliştirilme aşamasında olduğu söyleniyor, bu yüzden orijinal Modern Warfare 2 ve MW3’e benziyor. Oyun, Call of Duty: Ghosts lehine iptal edildi ve hatta bazı geliştiriciler görüntülere ağırlık vererek bunun gerçekten yasal olduğunu doğruladılar.

Buna ek olarak Black Ops 4’ün “Savaş” moduna ilişkin sızdırılan görüntüler de ortaya çıktı.

Call of Duty: Ghosts 2013 yılında piyasaya sürüldüğünde karışık tepkiler aldı ve düzgün bir devam filmi yoktu. Black Ops 4, 2018 yılında piyasaya sürüldü ve başlangıçta bir kahraman nişancı oyunu olması planlanmıştı. Bu fikirler daha geleneksel bir Call of Duty çok oyunculu deneyimi lehine bir kenara atılırken, oyunda tam teşekküllü bir tek oyunculu senaryo ve serinin ilk battle royale modu Blackout yoktu.

Treyarch hala aktif olarak Call of Duty oyunları yapıyor ve 90’lı yıllarda geçen “Black Ops Gulf War” başlığıyla bu yılın girişini geliştirdiği söyleniyor. Neversoft’a gelince, stüdyo 2014 yılında Activision tarafından resmi olarak kapatılmış ve Infinity Ward ile birleştirilmiştir.

Sızıntılar Nereden Geliyor?

Bu sorunun kesin bir cevabı yok ancak Microsoft, yakın zamanda Activision Blizzard ve Xbox’tan yaklaşık 2.000 çalışanını işten çıkardı. İşten çıkarmalar, Call of Duty’de çalışanlar da dahil olmak üzere birçok stüdyoyu etkiledi.

Anlaşılır bir şekilde işten çıkarılanların çoğu, şirketin kararından duydukları hayal kırıklığını sosyal medyada dile getirdi.

Toplu işten çıkarmaların bazı iptal edilen projeleri de gün yüzüne çıkarması alışılmadık bir durum değil, ancak bu gizlilik sözleşmesi tabelalarına ve benzerine bağlı.

Ancak bu sızıntılar oldukça şüpheli bir zamanda ortaya çıkıyor, bu yüzden bunu nasıl isterseniz yapın.

oyun-6