Orijinal Savaş Gears’ı Tasarımcı Cliff ‘CliffyB’ Bleszinski, görünüşe göre son kez ringe çıkıp diziye danışman olarak geri döndü ve Microsoft’un “akıllı olsaydı” teklifi kabul edeceğini söyledi. Bleszinski, Microsoft’un onu okumaya bırakmış gibi görünmesine rağmen, bir süredir GoW’a belirli bir kapasitede geri dönmek istediğini dile getiriyor.

Bleszinski, Gears of War serisinin yaratıcısı veya en azından itici gücü olarak tanıtılıyor. Serinin ilk üç oyununun baş oyun tasarımcısıydı ve bugün hala korkunç co-op oyunlarının her birinin temelini oluşturan temel fikirlerde önemli bir oyuncuydu.

Son yıllarda Bleszinski de Microsoft’tan diziye dahil olmasına izin vermesini istedi ancak hiçbir yere varamadı. Artık nihayet umudunu kaybetmiş gibi görünüyor.

Bleszinski, “Bakın, bunu milyonlarca kez yeniden tartıştık: Gears,” diye söze başlıyor. “Danışmaya geldim. İki sentimi ver. Cırcır böcekleri.

“Gears’ın her zaman mirasımın büyük bir parçası olacağının bilincindeyim. Bunu takdir ediyorum ve saygı duyuyorum. Bahsedilen. Microsoft/Koalisyon bana ulaşmadı. TAMAM. Neyse ne. Eğer akıllı olsalardı, benim katkım için beni görevlendirirlerdi çünkü sadece halkla ilişkiler açısından bakıldığında bu altın değerinde olurdu.”

“Ama hiçbir şey. Ah işte, olan bu. Öyle olsun.”

Bleszinski özlem duyuyordum Bir süreliğine Gears of War oyunlarına yeniden dahil olmak, Microsoft’a “Numaram sende” demek ve hatta Gears of War 6 için de küstahça bir şaka yapmak. Gears of War 3’ten bu yana Bleszinski, kısa ömürlü çok oyunculu nişancı oyunu LawBreakers, tiyatro prodüksiyonları, çizgi romanlar ve çok daha fazlası gibi başka projelerde yer aldı.

Bu, onun haklı olduğunu söyledi. Gears of War 3’ten 13 yıl sonra Gears of War’ın bir sonraki fragmanı ‘CliffyB’ isim kartıyla çıksaydı, bu yalnızca pazarlama açısından iyi olurdu. Microsoft ve The Coalition’ın tüm planlarını çoktan ortaya koymuş olabileceğini anlıyorum, ancak orijinal baş tasarımcıyı, o kadar umutsuzca istediğinde, gemiye almak iyi bir hamle gibi geliyor.

Kimsenin buna ihtiyacı yok ve kamuoyunun istemesine rağmen Microsoft, Gears konusunda Bleszinski ile çalışmakla ilgilenmiyor gibi görünüyor… hatta hiç. Hatta Bleszinski yakın zamanda Epic’e oradayken Palworld tarzı bir oyun teklif ettiğini ancak bunun gerçekleşmediğini söylemişti.

Bu arada daha fazlasını arıyorsanız, sizin için en iyi FPS oyunlarını ve ücretsiz Steam oyunlarını hazırladık.

Ayrıca günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için bizi Google Haberler’de takip edebilir veya pazarlık yapmak için PCGN fırsat takip aracımızı kullanabilirsiniz.

oyun-2