Samsung Galaxy S24’e doyamıyor musunuz? Şirketin en yeni telefonu, en pahalı versiyonun titanyum çerçevesi sayesinde normal S24, S24+ ve Ultra modelleri arasında büyük farklar bulunmasıyla şimdiye kadarki en çeşitli teklifi olabilir. Ayrıştırılacak çok fazla bilgi var, bu yüzden satın alma kararınızı biraz daha kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Samsung Galaxy S24 Ön Siparişi Nasıl Verilir?

Galaxy S24 için ön siparişler 30 Ocak’a kadar devam ediyor ve telefonun 31 Ocak’ta mağazalarda olması planlanıyor. Telefonu Samsung’un web sitesinden veya telefonların satıldığı herhangi bir yerden alabilirsiniz.

Hemen hemen tüm ABD merkezli operatörler S24 ön sipariş fırsatları sunuyor, ancak her zamanki gibi, bir telefon uğruna yeni bir plana geçmeden önce küçük yazıları okumak en iyisidir. Xfinity ve Comcast, müşterilerine takasla S24 varyasyonlarından herhangi birinde 800 dolara kadar indirim alabileceklerini söylüyor, ancak bu, mevcut cihazlarının yaşına ve durumuna bağlı olacak.

T-Mobile reklam Yeni bir Galaxy S24+’ı takasla 1.000 $’a varan indirimle alabilirsiniz, ancak yalnızca Go5G Plus veya Next planlarında olmaları şartıyla. Ayrıca bu planlara bir satır eklerken S24’te 800 dolara kadar indirim kazanabilirler. Unutmayın, başlamadan önce bu planlardan herhangi birinin maliyet avantajını incelemek en iyisidir.

Verizon, tüm yeni Galaxy modellerinde %0 APR aylık ödeme sunuyor. Ayrıca, Verizon Unlimited planlarına sahip olanlara, herhangi bir Samsung telefon modelinde, her koşulda, yeni bir Galaxy S24 veya S24+ ile takas imkanı sunuluyor. Ultra’da 1.000$’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. Servis sağlayıcı ayrıca S24’ün ön siparişini verdiğinizde dahili depolama alanında da bir artış sunuyor.

Samsung Galaxy S24 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy S24 Ultra: Ön Sipariş Vermeden Önce Bilmeniz Gereken Her Şey başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Şimdi önemli kısıma gelince, AKA En son Galaxy hakkında aslında bilmeniz gerekenler satın alma düğmesine basmadan önce. Normal Galaxy S24’ün 128 GB sürümü 800 dolardan başlıyor ve depolama alanı 256 GB’a kadar çıkıyor. S24+, 256 GB ve 512 GB’a kadar daha fazla depolama alanıyla 1.000 ABD dolarıdır.

Normal S24, FHD+, 120 Hz ekranıyla konforlu 6,2 inç ekran boyutunda kalıyor. S24+, Quad HD+ ekrana sahip 6,5 inçe kadar çıkıyor. 8 GB entegre bellekle stoklanmış olarak gelir ve yeni Snapdragon 8 Gen 3 işlemciQualcomm’un en yeni amiral gemisi çipi. Samsung serisinden 50 MP ana sensör, 10 MP telefoto ve 12 MP ultra geniş kamera dahil olmak üzere olağan kamera dizisini bekleyebilirsiniz. Öndeki 12 MP selfie kamerasını unutmayın. Bunun dışında görünümü, boyutu ve ağırlığı geçen yılın Galaxy’sini çok andırıyor.

Galaxy S24 Ultra’ya gelince, işler biraz değişti. Bu, şirketin ana telefonunun en pahalı versiyonu olup, 256 GB dahili hafıza için 1.300 dolardan başlıyor. Ayrıca 512 GB ve 1 TB depolama alanı seçenekleri de mevcut.

Ultra modelinin fiyatı artık S23 Ultra’nın geçen yılki fiyatından 100 dolar daha fazla ve bu çoğunlukla önceki alüminyumdan daha dayanıklı olması beklenen yeni titanyum çerçeveden kaynaklanıyor. Ultra’nın 6,8 inç, 120 Hz düz ekranı aynı zamanda ekran koruması ve parlamayı azaltmak için Corning Gorilla Armor’a sahiptir. Kameraya gelince, yakınlaştırma işlevi, 50 MP telefoto lens üzerinde 5x optik yakınlaştırma lensi ile güçlendirildi. Bu, 12 MP ultra geniş, 200 MP geniş ve 3x yakınlaştırmalı 10 MP telefotoya ek olarak sunuluyor.

Titanyum yapısı S23’e kıyasla çok fazla ağırlık eklemedi ancak S24 de daha hafif değil. Ağırlığı 0,5 poundun biraz üzerindedir ve hala yalnızca 0,3 inç kalınlığındadır. Ultra varyantı 12 GB RAM ve Snapdragon 8 Gen 3 çipini barındırıyor.

S24 için Hangi Renkler Mevcut?

Samsung Galaxy S24 Ultra: Ön Sipariş Vermeden Önce Bilmeniz Gereken Her Şey başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Samsung, normal S24’teki renk seçiminde gerçekten matlığa geri döndü. Samsung’un en yeni akıllı telefonunun S24 ve S24+ da dahil olmak üzere daha ucuz çeşitleri, koyu mor Kobalt Menekşe, yumuşak Amber Sarısı ve Oniks Siyahı ve Mermer Grisi formundaki koyu ve açık gri renk seçenekleriyle sunuluyor.

Öte yandan S24 Ultra’nın yeni titanyum çerçevesi, daha ucuz telefonların renklerinin aynı tonlarda bile biraz daha parlak olmasını sağladı. Ultra, Titanyum Grisi, Titanyum Siyahı (yine açık ve koyu grinin bir çeşidi), Titanyum Menekşe ve Titanyum Sarısı renk seçenekleriyle gelir.

Galaxy S24 Hakkında Şu ana Kadar Ne Düşünüyoruz?

Gizmodo’nun kendi Florence Ion’u son birkaç haftadır S24 Ultra’yı yoğun bir şekilde kullanıyor ve zaten burada bulabileceğiniz düşünceleri var. 1.300 dolarlık yeni telefonun, titanyum çerçevesi, daha iyi ve daha parlak ekranı ve Samsung’un en yeni telefonunun içinde yer alan tabandan tavana kadar paketlenmiş tüm yeni üretken yapay zeka yazılımı sayesinde geçen yılın modelinden bir adım ötede olduğunu söylemek yeterli. Telefoto lensteki 5x yakınlaştırma sayesinde yeni yakınlaştırma yetenekleri de küçümsenecek bir şey değil.

Samsung’un en yeni S24 ürün listesinin tamamı üzerinde çalıştığımızdan emin olabilirsiniz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Galaxy S24’ün Yapay Zekası Ne Kadar Yetenekli?

Samsung Galaxy S24 Ultra: Ön Sipariş Vermeden Önce Bilmeniz Gereken Her Şey başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Önceki Google Pixel 8 gibi, Samsung da en son telefon sürümünü gerçek bir “Yapay Zeka telefonu” olarak işaretlemek istiyordu. Bu gerçekten ne anlama geliyorsa, Samsung zamanının çoğunu kendi Galaxy Ambalajsız etkinliği yeni telefonun üretken yapay zeka özelliklerinden bahsediyoruz.

Bu yeni özelliklerin birçoğu daha önce gördüğümüz şeyler ancak Seul merkezli teknoloji devi hepsini tek bir yerde tanıtıyor. Şu ana kadar devam eden incelememizde de belirttiğimiz gibi, ağır çekim efektini yapay olarak eklemek için videolara yapay zeka tarafından oluşturulan çerçeveler ekleyen Anında Ağır Çekim özelliği oldukça iyi çalışıyor. Google’ın Sihirli Silgisine benzeyen Üretken Düzenleme, görüntülerdeki nesneleri kaldıracak ve kalan alanı dolduracak kadar iyi çalışıyor.

AI görüntüleri aynı zamanda bir AI görüntüsünü tanımlamak için yapılmış bir filigran ve meta veri etiketiyle birlikte gelir. Tabii ki, bir görüntünün meta verilerini değiştirebilir ve filigranı kırpabilirsiniz, bu nedenle Samsung’un dünyayı deepfake’lerden kurtaracağına dair söz vermesi gibi bir durum söz konusu değil. Lanet olsun, yapabilirsin filigranı kaldırmak için Samsung’un kendi yapay zekasını kullanın değiştirilmiş resimlere eklendi.

Galaxy S24 Ultra Ne Kadar Dayanıklı?

Samsung Galaxy S24 Ultra: Ön Sipariş Vermeden Önce Bilmeniz Gereken Her Şey başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Henüz erken ve insanların tüm yeni telefonları denemeleri zaman alacak. Yine de titanyumun telefonlarda ne kadar güçlü olabileceği konusunda iyi bir fikrimiz var. iPhone 15 Pro. Apple’ın birinci sınıf cihazı geçmiş Pro cihazlarından daha hafif olmasına rağmen, S24 Ultra modeli ve yeni titanyum kabuğu, büyük olasılıkla bazı iç parçaların değişmesi nedeniyle esas olarak geçen yılınkiyle aynı. Ultra’daki Corning Gorilla Zırhının, normal S24’teki Victus 2 kalkanından daha güçlü ve çizilmeye karşı daha dayanıklı olması bekleniyor.

Artık daha güçlü bir malzemeyle kaplanmış olması, kılıf veya ekran koruyucudan kaçınmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Söylenene göre cihaz onarılması biraz kolay olabilir en azından S24’ün en son sökümlerine göre işler korkunç derecede ters giderse. Videolar ayrıca yeni telefonun, Snapdragon 8 Gen 3’ten gelen daha fazla ısıyla baş etmesi muhtemel olan daha büyük bir buhar odasıyla soğutma kapasitesini genişlettiğini gösteriyor.genel-7