Hideo Kojima’nın tuhaf ve çılgın oyunu Death Stranding bu ay iOS’a çıkıyor (eğer oyunu oynayabileceğiniz yeni iPhone 15 Pro’nuz varsa) ve muhtemelen dokunmatik ekran kontrolleriyle bu unutulmaz açık dünya macerasını yaşamak istemezsiniz. Neyse ki, akıllı telefonlar için çevre birimleri hazır durumda ve Sam Porter ve arkadaşlarının gelişini kutlamak için Backbone, yeni sınırlı sayıda Death Stranding kontrol cihazı paketini tanıttı. ABD’de 30 Ocak’tan itibaren 125 $ fiyatla ön siparişe sunulacak.

Death Stranding Omurga denetleyicisi

Galeri

Kojima Productions ile ortaklaşa tasarlanan Death Stranding Omurga denetleyicisi, 2000’li yılların başındaki en iyi teknolojiyi barındırıyor: cihazın iç kısımlarını görebilmenizi sağlayan şeffaf plastik bir kasa, Köprü Bebeklerini taşımak için kullanılan taşınabilir kavanozlarla aynı renkte. . Bazıları kumandanın ilginç bir renk olduğunu söyleyebilir ama bunun sidikle hiçbir alakası yok. Kontrolör bu şekilde geliyor.

Daha da iyisi, bu denetleyiciyi satın aldığınızda Death Stranding için ücretsiz bir iOS indirme kodu alacaksınız. Bu özel model, kendisini iPhone’unuza bağlamak için bir USB-C bağlantısı kullanıyor; bu, uyumlu Android akıllı telefonlarda da kullanılabileceği anlamına geliyor.

Bu kontrolörler, önceki modellerle karşılaştırıldığında daha iyi uyum için manyetik adaptörler ve yeniden şekillendirilmiş D-pad gibi birkaç başka ince ayar daha aldı. Bu modellerin satılması durumunda, daha standart tasarımlardan birinde bir Omurga denetleyicisi almaya devam edebilirsiniz. Xbox ve PlayStation temalı versiyonlar şu anda mevcut ve genel olarak bunlar, akıllı telefonunuzu Nintendo Switch’e benzer bir elde taşınır oyun cihazına dönüştürmek için oldukça harika. Zaten oyunu olan herkes, oyunun ön siparişini vererek Death Stranding’de %50 tasarruf edebileceğinizi ve fiyatı 40$’dan 20$’a düşürebileceğinizi unutmayın.

Konsol tarafında ise Death Stranding 2 geliştirilme aşamasında ve yakın zamanda yapılan bir sızıntı sayesinde bu devam oyununun tam adını biliyor olabiliriz.oyun-1