The Witcher 3 Steam Deck uyumlu mu? Kıtaya ilk kez ya da beşinci kez girişmeniz fark etmez. Witcher 3 Steam Deck’te oynamak bu kapsamlı RPG’nin keyfini çıkarmanın harika bir yoludur.

Steam Deck’in muhtemelen bir konsept haline gelmesinden çok önce piyasaya sürülen, şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi PC oyunlarından biri, son on yılda adından söz ettirdi. Witcher 3 sistem gereksinimleri bize, 32GB depolama alanına ihtiyaç duyulduğunda, maceranıza başlamak için Steam Deck için en iyi microSD kartlardan birini talep etmeyeceğini gösteriyor.

The Witcher 3 Steam Deck uyumlu mu?

Evet! Witcher 3, Valve tarafından Steam Deck için doğrulanmıştır; bu, başlamadan önce herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmadan grafikler ve kontrollerde mükemmel performans elde etmeniz gerektiği anlamına gelir.

The Witcher 3’ün Steam Deck versiyonu rüya gibi çalıştığından, görsel kalite üst seviye bir PC’de olduğu gibi pek başarılı olmasa da Geralt of Rivia olarak maceranıza çıkmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Witcher 3 Steam Deck’in en iyi ayarları

Geçtiğimiz 12+ aydaki birkaç güncellemeden sonra The Witcher 3’ün Steam Deck’teki performansı istikrarlı bir şekilde arttı. Artık FSR 2 kaliteye ayarlıyken global düşük ayarlarla sabit 60 fps’yi korumak mümkün.

Bununla birlikte, performans ve görseller arasında en iyi dengeyi istiyorsanız, genel ön ayarları orta seviyeye ayarlamayı ve ardından hareket bulanıklığını, bulanıklığı, renk sapmasını ve alan derinliğini kapatmak için menüde daha aşağıya gitmeyi denemek isteyeceksiniz.

Burada, ekranda olup bitenlere bağlı olarak karelerin yüksek 30’lardan en düşük 50’lere kadar herhangi bir yerde yüzdüğünü görmeye başlayacaksınız. Daha istikrarlı bir görünüm oluşturmak (ve pil ömrünü korumak) için Steam Deck’inizi 30 fps ile sınırlayabilirsiniz, ancak 90’da bırakmak istiyorsanız düşüşler çok fazla dikkat dağıtıcı değildir.

Sonuçta hem görsel kaliteyi hem de kaliteyi elde etmek için mücadele edeceksiniz. Ve yüksek fps, ancak bir seğirme nişancı oyunu değil, açık dünya bir RPG’den bahsettiğimiz göz önüne alındığında, fps uzlaşması genellikle yapılmaya değerdir.

PC için en iyi Witcher 3 ayarlarını öğrenmek istiyorsanız bu konuda da yanınızdayız!

Oynanacak oyunlar konusunda daha fazla ilham almak için tıpkı The Witcher 3 gibi tamamen optimize edilmiş, şu anda oynayabileceğiniz en iyi Steam Deck oyunları listemize göz atın.oyun-2