CD Projekt Red, bu yılın sonuna doğru The Witcher 4’ün üretimini artırmaya hazırlanıyor ve şirket, çalışanlarının yerine yapay zeka programları kullanmaktan kaçınmayı planlıyor. Bunun yerine CDPR, birkaç ay içinde devam filmi üzerinde “yaklaşık 400” kişinin çalışmasını planlıyor.

CDPR CEO’su Adam Badowski, “Yıl ortasına kadar projede yaklaşık 400 kişinin çalışmasını istiyoruz” dedi. Forbes. Yapay zeka araçlarının kullanımı sorulduğunda Badowski, şirketin bu teknolojiyi işine nasıl dahil edebileceğini görmek için bir ekip oluşturduğunu ancak bunu çalışanlarının yerine geçecek bir araç olarak görmediğini ekledi.

Şimdi oynuyor: CD Projekt Red, Witcher 4 için Unreal Engine 5’i Kullanıyor

Badowski, “Yapay zekanın oyun üretimindeki belirli süreçleri iyileştirmeye yardımcı olabilecek ancak insanların yerini almayacak bir şey olduğunu düşünüyoruz” dedi. Şu anda CDPR’nin, ilk Witcher oyununun yeniden yapımından Cyberpunk 2077’ye kadar tam teşekküllü bir devam oyununa kadar çeşitli gelişim aşamalarındaki birçok projesi var, ancak bunlar şirketin %10’luk işten çıkarmanın ardından geliştiriliyor. işgücünün.

Bu arada yapay zeka dünya çapında yeni ve büyük bir trend olmaya devam ediyor; yakında çıkacak akıllı telefonlarda, Foamstars gibi yeni oyunlarda ve tartışmalı olarak kötü komedi girişimlerinde ortaya çıkıyor. Square Enix zaten “AI kullanımı konusunda agresifleşeceğini” belirtti ve Valve, stüdyoların bir oyunun geliştirilmesinde AI kullanılıp kullanılmadığını açıklamasını sağlamak için Steam’in AI kullanımına ilişkin politikalarını güncelledi.oyun-1