Singapur merkezli Terraform Laboratuvarları (TFL)Dijital varlıkların arkasındaki şirket TerraUSD (UST) ve Luna, Delaware’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu 2022’de kripto para birimlerinin çöküşünün ardından.

Bölüm 11 iflas koruma başvurusunu doğrulayan Terraform Labs, başvurunun “faaliyetlerine devam etmesine ve Singapur’da devam eden davaları ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu içeren ABD davalarını desteklemesine olanak sağlayacak stratejik bir adım” olduğunu söyledi. Kıyafet ayrıca ek finansman gerektirmeden “Bölüm 11 davası sırasında çalışanlara ve satıcılara yönelik tüm mali yükümlülükleri karşılayacağını” söyledi.

Buna göre bugün sunulan bir mahkeme belgesiTerraform Labs’ın tahmini varlık ve yükümlülükleri 100 milyon dolar ile 500 milyon dolar arasında değişirken, alacaklıların sayısı 100 ile 199 arasında değişiyor.

Terraform Labs, yaptığı açıklamaya göre Web3 işini genişletmeye devam etmeyi planlıyor. Şirket yakın zamanda Pulsar Finance’ı satın aldızincirler arası bir portföy yöneticisi ve veri sağlayıcısı ve İstasyon v3’ü başlattıbir kripto para cüzdanı, bu ayın başlarında.

Terraform Labs CEO’su Chris Amani, “Terra topluluğu ve ekosistem, zorluklar karşısında benzeri görülmemiş bir direnç gösterdi ve bu eylem, bir yandan kolektif hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ederken, bir yandan da çözülmemiş yasal zorlukları çözebilmemiz için gerekli” dedi.

2018’de kurulan Terraform Labs, piyasa değerini en az 40 milyar doları yok etti ve Mayıs 2022’de kripto endüstrisini çökertti.

İflas başvurusu dört gün sonra geliyor ABD SEC, aleyhindeki hukuk davasını ertelemeyi kabul etti Terraform Labs ve kurucu ortağı Do Kwon, 29 Ocak’tan 25 Mart’a kadar 40 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla ilgili olarak. Kwon şu anda, Mart ayında ülkeyi terk etmek için sahte seyahat belgeleri kullandığı için Karadağ’da gözaltında tutuluyor. Terraform Labs kurucu ortağı, Karadağ Adalet Bakanı’nın vereceği iadeye ilişkin nihai kararın ardından Mart ayında ABD veya Güney Kore’ye iade edilebilir.

Geçen yıl şubat ayında, ABD SEC, Kwon ve Terraform Labs’ı ABD’li yatırımcıları dolandırmakla suçladı Terra USD ve Luna dijital varlıklarını satın alan kişi.

Mahkeme dosyasına göre Kwon, Terraform Labs’ta %92 hisseye sahipken, şirketin diğer kurucu ortağı Daniel Shin de TFL’de %8 hisseye sahip.genel-24