ASUS lansmanını yaptı USB4 Eklenti Kartı60W güç dağıtımının yanı sıra en yeni bağlantı standardını da destekler.

ASUS, MSI ile Doğrudan Rekabet Ederek USB4 AIC’lerin “Sınırlı” Portföyünü Genişletiyor

USB4 Eklenti Kartı trendi son zamanlarda yeni bir yükselişe geçti, özellikle de endüstri Thunderbolt 4 desteğinin üretici tarafında o kadar da iyi olmadığı bir noktaya doğru ilerlediği için. Kısa bir süre önce Gigabyte, bir PCIe yuvasına takarak ilk AORUS B650E ELITE ürününü tanıttı.

Teknik özellikler açısından ASUS’un USB4 Eklenti Kartı, MSI’nın benzerinde gördüğümüze benzer bir ASMedia ASM4242 denetleyiciye sahiptir. Kart, PCIe 4.0 x4 arayüzüne sahiptir ve 40 Gbps çift yönlü bant genişliği desteğiyle birlikte gelir. Papatya zincirinde beş adede kadar USB4 cihazını desteklemek için bağlanabilen iki USB Type-C bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Ek destek için Type-C bağlantıların her ikisi de 20V/3A bağlantılarla uyumludur ve 60W şarj özelliği de ASUS’un AIC’sini piyasadaki mevcut seçenekler arasında öne çıkarıyor.

Diğer yerleşik bağlantı seçenekleri, tümü tek bir AIC’de olmak üzere birden fazla ekran seçeneğini bağlamanıza olanak tanıyan iki DisplayPort Giriş bağlantı noktasını içerir. Ayrıca Hızlı Şarj İşlevi için özel bir 6 pinli PCIe güç konektörüne de sahip olursunuz. Genel olarak ASUS’un AIC’si, yeni bir donanıma geçmeden sistemlerine USB4 işlevselliği eklemek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Ek bağlantı noktaları, AIC’lerinden maksimumu elde etmek isteyenler için bir avantajdır.

ASUS, USB4 Eklenti Kartının fiyatını henüz açıklamadı ancak piyasada çok fazla benzer seçenek bulunmadığından fiyatlandırma premium olabilir.

Haber kaynağı: ASUS

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17