Tekrar hoş geldiniz ve 2024’e hoş geldiniz!

Yıla yüksek bir notla başlıyoruz: Vasat bir 2023’ün ardından yatırımcılar, çıkış faaliyetlerinin 2024’te yeniden toparlanacağı konusunda iyimser. Bazıları birleşme ve satın alma faaliyetlerinin hızla artacağını düşünürken, diğerleri halka arz piyasasının yeniden toparlanacağını göreceğimizi düşünüyor.


TechCrunch+ makalelerinin tamamı yalnızca üyelere açıktır.
İndirim kodunu kullanın TCPLUSROUNDUP Bir veya iki yıllık abonelikte %20 indirimden tasarruf etmek için.


Ancak aklımızdaki en büyük soru: Tüm bu hareketliliği ne zaman görmeye başlayacağız? Girişim muhabiri Rebecca Szkutak, “VC’ler zamanlamadan emin olmasalar da, bu zaman çizelgesinin belirlenmesinde büyük rol oynayacak genel faktörleri biliyorlar” diye yazıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Karyne

YL Ventures, İsrailli siber güvenlik girişimlerinin karşılaştığı zorlukları ayrıntılarıyla anlatıyor

Resim Kredisi: TEK IMAGE/BİLİM FOTOĞRAF KÜTÜPHANESİ / Getty Images (Resim değiştirildi)

YL Ventures CTO’su Nadav Lev şöyle yazıyor: “Koşullara rağmen, 2023’ün son çeyreğinde İsrailli siber güvenlik girişimlerine yönelik çok sayıda etkileyici finansman turu ve satın alma gerçekleşti.” 2024’ün ilk yarısı.”

Kitlesel fonlamanın yalnızca nakit karşılığında işe yaradığı efsanesini çürütüyoruz

küçük pembe domuzcuklarla dolu cam kumbara

Resim Kredisi: Altayb (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Yatırımcılar çoğu zaman bunu küçümsese de, öz sermaye kitle fonlaması, yeni başlayanların sermaye elde etmesi için iyi bir yol olabilir. Aslında bazı kurucular, bu alışılmadık yolu izlemenin, bir risk sermayesi yatırımcısını kovalamaktan daha iyi bir büyüme hikayesi yaratabileceğini düşünüyor.

TechCrunch+ Roundup bültenini gelen kutunuza alın!

TechCrunch+ özet bültenine kaydolunTechCrunch+ Roundup’ı her Salı ve Cuma e-posta olarak almak için bu sayfadaki “bültenlere kaydolun” bölümünü bulmak için aşağı kaydırın, “TechCrunch+ Roundup”ı seçin, e-postanızı girin ve “abone ol”u tıklayın.

Abone olmak için burayı tıklayın

İklim teknolojisi 2024’ün sıcak iş piyasası olabilir

Mürettebat bir apartmana güneş panelleri kuruyor.

Resim Kredisi: Marty Caivano/Digital First Media/Boulder Günlük Kamera / Getty Images

İşten çıkarmalar 2023’te teknoloji dünyasını sarstı, ancak iklim teknolojisi umudun tek kalesi gibi görünüyor. Sektördeki şirketler son bir yıldır işe alım çılgınlığı yaşıyor ve 2024’te de hız kesecek gibi görünmüyor.

Sophie’ye sorun: PERM için ne gibi değişiklikler bekleniyor?

Labirent çitinin girişinde ortasında Amerikan bayrağı bulunan yalnız figür

Resim Kredisi: Bryce Durbin/TechCrunch

Sevgili Sophie,

İK ve operasyonel danışmanlık firmamız öncelikle teknoloji startuplarıyla çalışmaktadır. PERM süreci söz konusu olduğunda yeni yılda nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda güncelleme yapar mısınız? Teşekkürler!

— Umutlu İK

genel-24