BASIN BÜLTENİ

MARLTON, NJ, 19 Aralık 2023 /PRNewswire/ –Yaklaşık 35 milyon tüketiciye, Citrix tarafından oluşturulan ve Xfinity tarafından kullanılan yazılımdaki bir güvenlik açığı nedeniyle gizli bilgilerinin ele geçirildiği bildiriliyor. Console & Associates, PC’deki veri ihlali avukatları, Comcast Xfinity ihlalinden etkilenen herkes adına iddiaları araştırıyor ve onları ihlal sonrasında karşılaştıkları riskler ve yasal hakları konusunda tam olarak bilgilendirmeyi umuyor.

35 milyondan fazla kişinin hassas kişisel verileri ele geçirildi. Artık mağdurların tam adları, Sosyal Güvenlik numaraları ve doğum tarihleri ​​suçluların elinde olabilir ve bu da mağdurları kimlik hırsızlığı ve diğer sahtekarlıklara karşı daha büyük bir risk altına sokabilir.

18 Aralık 2023’te Comcast Xfinity, Maine Başsavcılığına ülke çapındaki Comcast müşterilerini etkileyen bir yazılım veri ihlalini açıklayan bir bildirimde bulundu.

Bildirime göre veri ihlali tahmini olarak 35.879.455 kişiyi etkiledi. Comcast Xfinity, olayın Citrix tarafından geliştirilen bir yazılım programındaki bir güvenlik açığından kaynaklandığını belirtiyor. Açıkça görülüyor ki, Comcast’in tüm yamaları yayınlanır yayınlanmaz uygulayarak güvenlik açığının etkisini azaltma çabalarına rağmen, Xfinity’nin dahili bilgisayar sistemine yetkisiz bir aktör, Xfinity’nin dahili bilgisayar sistemine, Xfinity’deki güvenlik açığı nedeniyle 16 Ekim 2023 ile 19 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında erişebildi. Citrix yazılımı.

Açığa çıkan hassas bilgilerin listesi şunları içeriyor:

  • Sosyal Güvenlik numaralarının son dört hanesi,

  • Gizli sorular ve cevaplar,

Comcast Xfinity’den bir veri ihlali bildirimi alırsanız, artık kimlik hırsızlığı riskiyle ve bununla birlikte gelen yıkıcı mali ve hukuki sonuçlarla karşı karşıya olabilirsiniz.

Comcast Xfinity Veri İhlal Mektubu Alırsanız Ne Yapmalısınız?

Comcast Xfinity’den veri ihlali mektubu alan kişiler kendilerini korumak için gerekli adımları atmalıdır. (Daha fazla ayrıntı için Veri İhlali Mağdurları Kılavuzumuza bakın: https://www.myinjuryattorney.com/consumer-privacy-data-breach-lawyers/if-your-information-has-been-compromised-in-a-data-breach/).

Ek olarak, Comcast Xfinity’den veri ihlali mektubu alan herkes mali tazminat alma hakkına sahip olabileceğinden mağdurlar derhal bir veri ihlali avukatıyla iletişime geçmeyi düşünmelidir.

Bu veri güvenliği olayını görüşmek istiyorsanız lütfen (866) 778-5500 numaralı telefondan Console & Associates, PC ile iletişime geçin. Ayrıca bu veri ihlali ve olası dava hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten edinebilirsiniz: https://www.myinjuryattorney.com/comcast-xfinity-data-breach-class-action-investigation-and-lawsuit-assistance/.

Bu basın bülteni, geçerli yasa ve etik kurallar kapsamında bazı yargı bölgelerinde Avukat Reklamı olarak kabul edilebilir.

Konsol ve Ortaklar, PC

866-778-5500

[email protected]

KAYNAK Konsol ve Ortaklar, PCsiber-1