Aquaman 2'de Jason Momoa ve Rebel Moon'da Sofia Boutella.

Resim: Warner Bros./Netflix

Noel hafta sonu ve Hollywood’un hâlâ verecek hediyeleri var. Bu hafta sonu, her ikisi de film yapımcısıyla olan bağları nedeniyle birleşen iki büyük bilim kurgu destanının vizyona girdiği görüldü. Zack SnyderDaha önce öncülük eden DC Genişletilmiş Evren.

İlk köşede Netflix’i görüyoruz Asi Ay. Yapımcılığını ve ortak yazarlığını da üstlenen Snyder’ın yönettiği filmde Sofia Boutella, kötü bir galaktik imparatorluğun eski askerini canlandırıyor. savaşçılar arıyorum söz konusu imparatorluk istilaya geldiğinde gezegenini savunmak için. Djimon Honsou, Charlie Hunnam, Doona Bae ve Anthony Hopkins’ten oluşan oyuncu kadrosuyla film, utanmazca bir bilimkurgu riff’i. Yedi Samuray. (Ve ayrıca Yıldız Savaşları, Snyder başlangıçta bu seri için bir film yapmak istediğinden beri.) Çoğunlukla filmin tepkisi olumlu oldu. kaba; Snyder en iyi görsel yönetmenlerimizden biri olmayı sürdürürken, karakterizasyon eksikliği, özellikle türetilmiş olması ve genel anlamdan yoksun olması nedeniyle pek çok eleştiri yapıldı. çekici film yapımcısının önceki çalışmalarından. Bu sorunların çoğu önümüzdeki dönemde çözülebilir R dereceli yönetmen kurgusuikinci bölümün yayınlanmasından önce gelecek yılın başlarında düşecek.

Ve burada sağda geri dönen DC kahramanı Aquaman var. Ondan beş yıl sonra yalnız filmJason Momoa karaktere bir kez daha yüzüyor Aquaman ve Kayıp Krallık. Gerçek son DCEU filmi olarak, Kayıp Krallık Daha büyük bir olaymış gibi gelmeli ama aslında öyle değil. Alımı biraz daha güçlü oldu Asi Ay, ancak aynı zamanda doğrudan selefi kadar eğlenceli olmadığına dair de açık bir kabul var. Bu yıl çok fazla DCEU filmi olduğu için mi, yoksa tüm yıl boyunca işlerin kötüye gittiği bilindiği için mi? Kayıp Krallık ana gemi serisini büyük, sıçrayan bir patlama yerine bir sızlanmayla kapatıyormuş gibi hissettiriyor. Hatta Momoa bile yayınlanmadan önce şunu söyledi: temelde son onun için, ancak muhtemelen gelecekteki filmlerde farklı bir karakter olarak ortaya çıkacak.

Aşağıdaki yorumlarda gördüğünüz her iki film hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7