Bu sanatçının yorumu asteroit Psyche’nin yakından görünümünü gösteriyor. Asteroide doğru uzun yolculuğunun henüz başında olan NASA’nın Psyche uzay aracı, yakın zamanda görevin ilk görüntülerini yakaladı. Kredi bilgileri: Peter Rubin/ASU

‘dan ilk görüntüler NASAPsyche uzay aracı…

Uzay istasyonunun yıldönümünü kutluyoruz…

Ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olacak yeni bir araç…

Size anlatacağımız hikayelerden birkaçı – Bu Hafta NASA’da!

NASA’nın Psyche Uzay Aracı İlk Görüntülerini Yayınladı

NASA’nın 13 Ekim’de fırlatılan Psyche uzay aracı, görevin ilk görüntülerini yakaladı; bu, “ilk ışık” olarak adlandırılan bir dönüm noktasıdır. Uzay aracının bilimsel cihazlarının testinin bir parçası olarak Psyche’nin çift kameralı görüntüleme cihazı, Balık burcundaki bir yıldız alanında toplam 68 görüntü yakaladı. Mozaik oluşturmak için “ilk ışık” görüntüleri kullanıldı.

Uzay aracı hedefine, yani aralarındaki ana asteroit kuşağındaki asteroit Psyche’ye varacak. Mars Ve Jüpiter – 2029’da.

STS 88 Uluslararası Uzay İstasyonunun İnşaatına Başladı

Aralık 1998’de, Uzay Mekiği Misyonu STS-88’in mürettebatı, ABD yapımı Unity düğümünü Rus yapımı Zarya modülüne birleştirerek Uluslararası Uzay İstasyonunun inşasına başladı. Ekip, bu fotoğrafın çekildiği geniş formatlı bir IMAX® kamera taşıyordu. Kredi bilgileri: NASA

NASA, Uzay İstasyonu Operasyonlarının 25. Yıldönümünü Vurguladı

6 Aralık’ta, Uluslararası Uzay İstasyonu operasyonlarının 25. yıldönümünü, istasyon ekibi ile NASA Yardımcı Yöneticisi Bob Cabana ve Uluslararası Uzay istasyonu Program Yöneticisi Joel Montalbano.

6 Aralık 1998’de, yörünge ileri karakolunun ilk iki unsuru Unity ve Zarya, STS-88 uzay mekiği görevi sırasında bir araya getirildi. Cabana bu görevin komutanıydı ve uzay istasyonuna giren ilk Amerikalı oldu.

Nasa.gov/station adresinden Uluslararası Uzay İstasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dünya Karbon Dioksit ABD Sera Gazı Merkezi

2021’de Dünya atmosferindeki toplam karbondioksitin görselleştirilmesi Kredi: NASA

NASA ve Ortak Kuruluşlar ABD Sera Gazı Merkezini Başlatıyor

28. yıllık Birleşmiş Milletler İklim Konferansı sırasında, NASA ve diğer ABD hükümet kurumları ABD Sera Gazı Merkezinin açılışını yaptı. Bu çok kurumlu çalışma, uzaydan, havadan ve yerdeki varlıklardan toplanan sera gazı verilerini birleştiriyor. Amaç, araştırmacılara, karar vericilere ve diğerlerine sera gazı verileri ve analizi için tek bir konum sağlamaktır.

Dünya Çapındaki Öğrenci Takımları NASA Rover Challenge'da Yarışıyor

Alabama, Huntsville yakınlarındaki Alabama A&M Üniversitesi öğrencileri, 22 Nisan 2023’te NASA’nın İnsan Keşif Rover Yarışması etkinliği sırasında ABD Uzay ve Roket Merkezi’ndeki engelli parkurda araçlarını kullanıyorlar. Kredi: NASA

Rover Challenge’da Yarışmak İçin Seçilen Öğrenci Takımları

NASA, önümüzdeki Nisan ayında NASA’nın Marshall Uzay Uçuş Merkezi yakınındaki İnsan Keşif Aracı Yarışmasında yarışmak üzere 72 öğrenci takımı seçti. 2024’te 30. yıldönümünü kutlayacak olan yıllık yarışma, lise, üniversite ve üniversite öğrencilerine Ay ve Mars arazisini simüle eden engelli bir parkurda hafif, insan gücüyle çalışan geziciler tasarlama, inşa etme ve çalıştırma fırsatı veriyor. görev odaklı bilim görevleri.

@NASA’da bu hafta olan şey bu.uzay-2