Orijinal duyurunun üzerinden sadece altı yıl geçtikten sonra Cygames nihayet Granblue Fantasy: Relink’i piyasaya sürmek üzere. Bu aksiyon RPG’sinin başlangıçta PlatinumGames ile bir işbirliği olması amaçlanmıştı, ancak Cygames 2019’un başlarında ayrılmaya ve oyunu kendi başına bitirmeye karar verdi ve bu da uzun bir gecikmeye yol açtı.

Nihayet, popüler serinin hayranları, iki aydan kısa bir süre içinde PC ve konsollardaki ilk RPG oyununa (dövüş oyunu Granblue Fantasy: Versus’tan sonra) sahip olacak. Wccftech yakın zamanda Granblue Fantasy: Relink’in neredeyse son sürümünün yer aldığı bir basın etkinliğine davet edildi; izlenimlerimize buradan göz atabilirsiniz. Ayrıca Oyun Direktörü Yasuyuki Kaji ile bir yuvarlak masa görüşmesine katıldık. Konuşmanın tamamını aşağıda bulabilirsiniz, düzenlenebilir ve düzenlenebilir.

Granblue Fantasy: Relink 1 Şubat 2024’ten itibaren PC’de satışa sunulacak (Buhar), PlayStation 4 ve PlayStation 5.

WCCFTECH: Çok oyunculu modda birden fazla oyuncu aynı karakteri aynı anda alabilir mi?

Evet.

WCCFTECH: Tamam. Benzer şekilde, çevrimdışı oynuyorsanız, yapay zeka liderliğindeki üç Charlotta’nın sizinle birlikte çalışmasını sağlayabilir misiniz?

Bu mümkün değil.

WCCFTECH: Oynadığımız demoda silah seviyesi sınırı 10’du. Bulunduğunuz bölüme göre artan bir seviye sınırı olacak mı, yoksa görevlerin zorluk seviyesi mi?

Karakter düzeyinde büyük harf yoktur. 100’e kadar çıkabiliyorsunuz. Silahlara gelince, belirli malzemeleri toplamanız ve silahın kapağını açmanız gerekiyor. Bu, söz konusu silah için sonraki seviye seviyelerinin kilidini açmak için özel bir süreçtir.

Yan bölümler gibi seviyelerin yanı sıra karakterler için başka yükseltme sistemleri de vardır. Bunları tamamlamak, karakterlerinizi istatistikler veya başka şeylerle biraz güçlendirecektir. Ayrıca karakter istatistiklerinizi artırmanıza veya yeni beceriler öğrenmesini sağlamanıza olanak tanıyan ustalık puanları da vardır.

Gran ve Djeeta (erkek ve kadın kahramanlar) arasında herhangi bir beceri farkı var mı?

Becerilerden birinde, Büyükanne’nin menzili daha kısa ama daha güçlü, aynı becerinin Djeeta versiyonu ise daha uzun ama daha az güçlü.

Bunları istediğiniz zaman değiştirebilir misiniz?

Bunları neredeyse istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Karakterlerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, işte o zaman Gran ve Djeeta’nın görünüşünü değiştirebilirsiniz, ancak savaş sırasında onları değiştiremezsiniz.

WCCFTECH: Mükemmel kaçma yeteneğinin kilidini açmanın yanı sıra, kaçmayı yükseltebilir misiniz, örneğin arka arkaya üçten fazla yapabilecek veya üçüncü kaçmayı yaptıktan sonra bu bekleme süresini kısaltabilir misiniz?

Kaçmayı geliştirmek için mühürleri donatabilirsiniz.

WCCFTECH: Tamam. Bu bağlamda, aynı nöbetlerden birden fazlasını donatabilir misiniz, yoksa bunlar benzersiz mi?

Yapabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı mührün birden fazlasını donatırsanız hepsinin kendileriyle ilişkili özellikleri olur. Niteliklerin maksimum değerleri vardır, dolayısıyla aynı özelliğin birden fazlasını bu maksimum değerleri aşacak şekilde donatıyorsanız, yalnızca özelliğin maksimum değeriyle sınırlı olursunuz. İşaretler teknik olarak aynı olsa da, özelliğin dışına çıkabilirsiniz, bu yüzden dikkatli olun.

WCCFTECH: Karakterlerin temel silahlara erişimi var mı?

Granblue Fantasy: Relink’te temel silahlar yoktur. Her karakterin elemental yakınlığı sabittir, dolayısıyla elemental sistemle oynamak istiyorsanız partinizi değiştirmeniz gerekecektir.

WCCFTECH: Oyunun sonundaki temel ilgi sistemi ne kadar önemli? Elementlerinize karşı zayıf olmayan bir patronu yenemeyecek misiniz?

Oyunsonu tasarımına yaklaşımımız şuydu; bir karakteri, o karakterin temel yakınlığı nedeniyle değil, o karakteri sevdikleri için kullanmak isteyen insanlara gerçekten odaklanmak istedik. Yani belirli bir karakteri sırf unsuru nedeniyle kullanmak zorunda kaldığınız hiçbir içerik yok.

Belirli oyunsonu içeriğinin kilidini ilk açtığınızda, doğru elemental yakınlığa sahip bir karakter kullanmanın belki onları yenmenin önündeki engeli azaltacağı doğrudur, ancak bu biraz eziyet ve biraz beceri geliştirmenin zamanı gelince düzelmeyeceği bir şey değil zaman.

WCCFTECH: Çok oyunculu oyun için Granblue Fantasy: Relink oyuncuları arasında herhangi bir mühür ticareti var mı?

Çok oyunculu modda eşya ticareti yoktur.

WCCFTECH: Lonca sistemi gibi sosyal şeylere ne dersiniz?

Bir arkadaş listemiz var ve ayrıca sık sık oynamaktan keyif aldığınız oyuncuları favorilerinize ekleyebileceğiniz bir yöntemimiz var, ancak lonca sistemi yok.

WCCFTECH: Günlük giriş ödülleri var mı?

Kaçırılmayacak kadar büyük bir şeyimiz yok ama hızlı görev adı verilen çok küçük bir şeyimiz var. Bunu günde bir kez yapabilirsiniz ve bu, herhangi bir rastgele görevin ödüllerini biraz daha iyi hale getirecektir. Bu, günlük check-in türünde oyunda sahip olduğumuz tek şey.

WCCFTECH: Bu biletleri yalnızca rastgele görevde kullanabilirsiniz, aynı boss’u farmlayıp daha yüksek bir düşme oranı için kullanamazsınız, değil mi?

Bu doğru. Bu görevler genellikle katılacak insanları arayan katılma görevlerine öncelik verir.

Tüm karakterlerin kilidini yalnızca tek oyunculu olarak açabilir misiniz?

Oyunda mürettebat arkadaşı kartları adı verilen bir öğe var. Bunları ana hikayedeki belirli kriterlere ulaştığınızda ve ayrıca belirli görevleri tamamladığınızda alacaksınız. İstediğiniz oynanabilir karakterin kilidini herhangi bir sırayla açmak için Siero’nun Knickknack Kulübesindeki mürettebat arkadaşı kartlarını kullanabilirsiniz. Sadece ana hikayeyle her bir karakterin kilidini açamayacaksınız, tam kadroyu elde etmek için bazı görevleri oynamanız gerekecek.

WCCFTECH: İletişim çarkı için çıkartmaların kilidini açabilir misin?

Evet.

Başka nelerin kilidini açabilirsin?

Renkler ve kupalar.

WCCFTECH: Farklı kostümlerin kilidini tamamen açabilir miyiz? Büyükannemin daha yüksek bir seviyede farklı bir ceketi ve rengi varmış gibi görünüyordu.

Gran ve Djeeta’nın farklı kostümleri var. Diğer oyunculardan bazılarının da farklı kostümleri var ama bu herkes için geçerli değil.

WCCFTECH: Granblue Fantasy: Relink’te bir boss’un alabileceği en yüksek seviye nedir?

Şu anda muhtemelen 150.

Zaman ayırdığın için teşekkürler.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17