Türü gerçekten “aşan” ve ilk çıktıklarında kimsenin beklemediği yerlere giden bazı video oyunları var. Fortnite ilk geldiğinde Epic Games, elde edecekleri devasa oyuncu patlamasını veya başlatacakları sonsuz sayıda geçiş ve etkinliği bilmiyordu. Ancak yıllar ve oyun içi sezonlar geçmesine rağmen bu oyun en büyük şeylerden biri olmaya devam ediyor ve duracak gibi de görünmüyor. Ancak keskin gözlü hayranlar, önemli bir oyun markasının henüz oyunlarına dahil edilmediğini fark edeceklerdir: Nintendo.

Fortnite’a gelen tüm oyun ikonları göz önüne alındığında bu garip görünüyor, Epic Games’in geçişten nasıl büyük bir olay yaratacağından bahsetmiyorum bile. Peki neden böyle bir şey olmadı? İle yapılan bir röportaj sırasında AksiyosEpic Games’ten Saxs Persson şunları söyledi:

“Nintendo’nun kendi stratejisi var, bizim de kendi stratejimiz var ve bir noktada (karakterlerini kullanmayı) oyuncularımızın bunu seveceğini umuyoruz.”

Hatta bu işbirliğini gerçekleştirmeye çalışmanın elmas yapmaya benzediğini belirtti. Olduğu gibi, zordu ve biraz zaman aldı. Estetik olarak The Big N’nin bunu neden yapmadığı anlaşılabilir çünkü karakterlerinin silahlarla ilişkilendirilmesini ve bu şekilde “ölmesini” istemiyorlar. Ancak bu gelecekte değişebilir! Asla bilemezsin…oyun-4