Tanımlanamayan Hava Olaylarını gösteren görüntülerden bir kare. Katkıda bulunanlar: ABD Savunma Bakanlığı/ABD Donanması

Tanımlanamayan uçan cisimlere (UFO) Pentagon’un ortaya çıkışından bu yana artan bir ilgi var. 2021 raporu ABD hava sahasında tanımlanamayan hava fenomeni (UAP) olarak adlandırılan anormal nesneler gibi görünen şeyleri ortaya çıkardı. 2023’e hızlı ilerleyin ve NASA zaten bir panel oluşturduk raporları incelemek ve bir yönetmen atandı UAP araştırması için.

A yeni kurulan Pentagon masası ayrıca yayınladı gizemli metalik kürelerin görüntüleri. Belki de en dikkat çekici olan, eski bir istihbarat görevlisi olan David Grusch’un ABD Kongresi önünde yeminli ifade vererek olaya karışan yaklaşık 40 kişiyle görüştüğünü belirtmesidir. düşen UFO’larla ilgili gizli programlarda.

Bir gün bize galakside yalnız olup olmadığımızı söyleyebilecek uzaylı, fiziksel nesneleri gökyüzünde aramakla ilgileniyorum. Şunu düşünün: Samanyolu galaksimizde, Dünya boyutunda 40 milyar potansiyel olarak yaşanabilir gezegen var.

İnsan yaratıcılığı, Voyager ve Pioneer gibi en yakın yıldızlara ulaşabilecek sondalar tasarlamamızı ve fırlatmamızı sağladı. gibi girişimlerde bulunduk. Çığır açan Starshot programı Yenilikçi itiş yöntemlerini keşfederek yakınlardaki yıldız Alpha Centauri’ye yalnızca birkaç on yıl içinde ulaşmayı hedefliyor. Prob göndermek daha ekonomik olabilir Acele etmeye gerek yoksa radyo veya lazer iletişimi göndermek yerine.

Eğer insanlar başka bir yıldıza sonda gönderebiliyorsa neden başka bir uygarlık bizim güneş sistemimize sonda gönderemesin? Böyle bir araştırma bunu başarabilir ana asteroit kuşağı Ve bir asteroitin üzerinde gizlenmek.

Veya Dünya’ya ulaşıp atmosferimize girebilir. Eğer gözlemlenirse “UFO” olarak damgalanacaktı. Sondalar üretip gönderme yeteneğine sahip bir medeniyet, galaksimizdeki keşif görevlerinde bunlardan milyonlarcasını gönderebilir.

Bazıları bu tür sondaların ancak bugün anladığımız şekliyle fizik ve mühendislik yasalarına uymaları durumunda var olabileceğini iddia edebilir. Ancak insanlık nispeten genç bir uygarlıktır ve bilgimiz sürekli gelişmektedir.

İnsanoğlu bin yıldır gökyüzüne bakarak uçmanın hayalini kurarken, Wright kardeşlerin ilk motorlu uçuşu gerçekleştirmesinin üzerinden yalnızca 120 yıl geçti. Bu, Albert Einstein’ın özel görelilik teorisini yayınladığı kadar uzun bir zaman önceydi.

Bizimkinden yüzbinlerce yıl daha yaşlı bir medeniyetin fizik kanunları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğini veya gelişmiş olabileceğini hayal etmek gerçekten bu kadar zor mu? birkaç mühendislik numarası daha?

Eğer bir medeniyet yapay zekaya (AI) dönüşecek olsaydı milyonlarca yıl hayatta kalabilirdi. Bu, komşu bir yıldıza doğru yavaşlamayı, rahat bir yürüyüşten başka bir şey olarak görmediği anlamına gelebilir.

Bununla birlikte, çok az gökbilimci bundan etkilendi ABD Donanması videoları veya hükümet raporları. Şu ana kadar sunulanlardan çok daha iyi kanıtlara ve verilere ihtiyacımız var.

UFO'lar: gökbilimciler Dünya'ya yakın uzaylı sondaları için gökyüzünü nasıl arıyorlar?

Kaybolan üç yıldız. Şekil 2 kağıt üzerinde. Kredi bilgileri: Solano ve ark. (2023), https://academic.oup.com/mnras/advance-article/doi/10.1093/mnras/stad3422/7457759, CC BY

UFO’ları açığa çıkarmak

Dünya’nın yakınında dünya dışı sondaların olup olmadığını ve bunların olası UFO olgusuyla bağlantılı olup olmadığını nasıl test edebiliriz? Birçok seçenek var. Çarpma potansiyeli olan UFO’lardan gelen materyallerin analiz edilmesi reddedilemez kanıtlar sağlayabilir. Bu en gelişmiş teknikleri gerektirecektir Bu enkazların egzotik veya belirgin şekilde farklı üretim özellikleri gösterip göstermediğini belirlemek için.

Bu tür egzotik örneklerin elde edilmesi, eğer gerçekten mevcutsa, zorlayıcı olabilir; özel şirketlerin elinde. Ancak yeni önerilen mevzuat İnsan dışı istihbarattan elde edilen tüm yapay materyallerin ABD hükümetine teslim edilmesini zorunlu kılarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bu soruna bir çözüm sunabilir.

Liderlik ettiğim projelerde insan dışı yapay nesneleri araştırıyoruz. kısa ışık flaşları arıyorum gece gökyüzünde. Kısa yanıp sönmeler genellikle ayna veya cam gibi düz, oldukça yansıtıcı bir yüzey güneş ışığını yansıttığında meydana gelir. Ancak kendi iç ışığını yayan yapay bir nesneden de kaynaklanabilir.

Bu tür kısa ışık parlamaları, nesne Dünya etrafındaki yörüngesi sırasında uzayda yuvarlanırken bazen tekrarlanır ve düz bir çizgiyi takip eder. Uyduların görüntülerde sıklıkla tekrarlanan ışık flaşları olarak görünmesinin nedeni budur.

1957’de Sputnik 1’in fırlatılmasından önce çekilen tarihi fotoğraf plakaları ortaya çıkardı küçük bir görüntüde bir saat içinde belirip kaybolan dokuz ışık kaynağının (geçici) varlığı astronomik açıklamalar. Bazı durumlarda geçici ışık kaynakları hatta hizalanmışlartıpkı hareketli nesnelerden kısa süreli flaşların gelmesi gibi.

en son bulgu 19 Temmuz 1952 tarihli bir görüntüde bu türden üç parlak yıldız görülüyor (tesadüfen, ünlü Washington UFO uçuşları). Üç yıldız bir daha hiç görülmedi.

Modern gece gökyüzünde uzaylı sondalarını aramak ciddi ama gerekli bir zorluktur. Yeni bir araştırma programı, ExoProbe olarak bilinirçoklu teleskopların yardımıyla potansiyel yabancı nesnelerden gelen kısa ışık parlamalarını arar.

Her bir flaşın gerçekliğini doğrulamak için en az iki farklı teleskopta gözlemlenmesi gerekir. Bu teleskoplar birbirinden yüzlerce kilometre uzakta olduğundan, iç güneş sistemindeki bir nesnenin neden olduğu herhangi bir ışık parlaması, paralaksın (iki farklı noktadan bakıldığında bir nesnenin konumundaki belirgin değişim) ölçülmesine ve mesafenin hesaplanmasına olanak sağlar. nesneye.

ExoProbe projesi ayrıca milyonlarca uzay enkazı parçasından ve gökyüzünü dolduran binlerce uydudan gelen ışık parlamalarını filtrelemek için kendi yöntemlerini kullanıyor. Geniş bir alandaki nesnelerin gerçek zamanlı spektrumlarını (ışığın dalga boyu dağılımlarını) alan bir teleskop ekleyerek, geçici olayları, hiçliğe dönüşmeden önce analiz edebilirsiniz.

Son olarak, teleskopların sayısının arttırılması, paralaksın ölçülmesinde ve nesnenin gerçek üç boyutlu konumunun belirlenmesinde doğruluğu daha da artırır. Sonuçta amaç, herhangi bir potansiyel uzaylı nesneyi tanımlamak ve daha fazla araştırma için onu Dünya’ya geri getirmektir.

Yaklaşık 60 yıldır radyo frekanslarında dünya dışı uygarlıklara yönelik araştırmalar hiçbir adayla sonuçlanmadı. Kendimizi yeni yolların keşfedilmesi gereken bir zamanda buluyoruz. Bu, sonunda dikkatimizi eve daha yakın bir yere odaklayabileceğimiz anlamına geliyor. Sonucu ne olursa olsun, bu yolculuk kesinlikle doyumsuz merakımıza bir saygı duruşudur.

The Conversation tarafından sağlanmıştır


Bu makale şuradan yeniden yayınlanmıştır: Konuşma Creative Commons lisansı altındadır. Okumak orijinal makale.Konuşma

Alıntı: UFO’lar: Gökbilimciler Dünya yakınındaki uzaylı sondalarını gökyüzünde nasıl arıyorlar (2023, 7 Aralık) 10 Aralık 2023 tarihinde https://phys.org/news/2023-12-ufos-astronomers-sky-alien-probes.html adresinden alınmıştır.

Bu belge telif haklarına tabidir. Özel çalışma veya araştırma amacıyla yapılan her türlü adil işlem dışında, yazılı izin alınmadan hiçbir kısmı çoğaltılamaz. İçerik yalnızca bilgilendirme amaçlı sağlanmıştır.uzay-1