30. yaş günün kutlu olsun, Kıyamet. Şüphesiz tüm zamanların en çabuk tanınan, önemli ve en iyi FPS oyunlarından biri, muhtemelen neden oynamanız gerektiğini söylememe gerek yok. İlk oyunun 10 Aralık 1993’te piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 30. yılı kutlamak amacıyla, oyunun ortak yaratıcısı John Romero, ikonik oyun için bu türden ikinci genişleme paketi olan Sigil 2’yi piyasaya sürdü.

Mühür 2, Romero’nun The Ultimate Doom’un dördüncü bölümünün manevi devamı olarak 2019’da yayınlanan önceki Mührünün devamı niteliğindedir. Yeni Megawad (toplamda 15 veya daha fazla seviye içeren bir paketin geleneksel adı) “gayri resmi altıncı bölüm” olarak tanımlanıyor ve artık ikonik FPS oyunu için ücretsiz bir eklenti olarak mevcut.

Romero’nun kendisi bir mesaj gönderir İleti X/Twitter sosyal medya platformundaki Doom topluluğuna. “30. yaş günün kutlu olsun, Doom. Bu inanılmaz ekibin bir parçası olduğum için minnettarım. Oyunlarımızı oynadığınız için teşekkür ederiz ve Doom’u bunca yıl hayatta tuttuğunuz için teşekkür ederiz.

“Doom, 30 yıl geçmesine rağmen onu oynayan ve modlayan topluluk sayesinde hâlâ hatırlanıyor” diye devam ediyor. “Bu topluluğun bir parçası olduğum için minnettarım ve başlangıçta orada olduğum için şanslıyım.” Zaman ayırmaya değecek Doom modları ve yeni oyunlar yapan inanılmaz yaratıcıların sayısı kesinlikle çok fazla olmasa da, orijinal oyunların arkasındaki ana beyinlerden birinden yeni seviyeler almanın ekstra özel bir yanı da var kuşkusuz.

Sigil 2 çıktı. Oynamak istersen yapabilirsin şimdi sahip ol John Romero’nun web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Orijinal Doom’un bir kopyasına sahip olmanız gerekecek ve Romero, onu oynamanın ideal yolu olarak GZDoom’u kendisi tavsiye ediyor. Ayrıca sitesine giderek Thorr’un oyun için hazırladığı müziklerle birlikte Sigil 2’yi satın alabilir veya muhteşem sanat eserleri ve ek güzellikler içeren yeni kampanyanın tam kutulu sürümünü alabilirsiniz.

Tüm bunlar 90’ların ihtişamlı günlerini özlemenize neden oluyorsa, daha fazla klasik için en iyi eski oyunlara göz atın. Ya da belki sizi bekleyenler konusunda daha da heyecanlısınızdır, bu durumda göz önünde bulundurmanız gereken en büyük ve en iyi gelecek oyunları seçtik.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.

oyun-2