Baldur’un Kapısı 3 yoldaşlar harika. İster Astarion’u, Lae’zel’i, Shadowheart’ı, Gale’i (sizi değil), Wyll’i veya Karlach’ı sevin, her birinin yazımı, kişilikleri ve performansları olağanüstü. Bunların hepsinden uzaklaşmak istemesem de, kendi BG3 arkadaşınızı oluştursanız, hatta bazı maceralar için başka NPC’ler getirseniz nasıl olur? Baktığım en yeni modun yaptığı da tam olarak bu.

‘Adriant1978’in bu Baldur’s Gate 3 modu, ya tamamen özel arkadaşlar oluşturmanıza ya da dünyadaki NPC’leri kopyalayarak yanınızda bir klon bulmalarına olanak tanır. Bunun Baldur’s Gate 3’te nasıl çalıştığına dair bazı yakalamalar var, ancak yine de RPG oyunu için gerçekten şık bir mod.

BG3 modu, bu yeni Baldur’s Gate 3 yoldaşları için arka planı oluşturmanıza, yönetmenize ve ayarlamanıza olanak tanıyan bir avuç yeni büyü ekler; her biri çok oyunculu karakterlerden çok bir kiralık eleman gibi çalışır. Hikayeye katılmıyorlar ve onlarla konuşulamıyor, ancak aralara serpiştirilmiş bazı dövüş ve aktivite seslendirmeleri var. Özel yoldaşların anlatıya tamamen dahil olmasını sağladığından, adriant1978’i de o kadar ileri gitmediği için suçlamıyorum. Yıllar süren bir modlama kabusu gibi geliyor.

Çoğaltılmış NPC’ler orijinali kaldırmaz, bu nedenle aynı kişiyi bir çekimde pekala görebilirsiniz ve yeni teçhizat donatabilseler de siz onu göremezsiniz. Ancak özelleştirilebilir yoldaşlar gösterinin gerçek yıldızlarıdır, çünkü istediğiniz zaman yanınıza gelebilecek tam özel (sessiz olmasa da) karakterler oluşturabilirsiniz.

Açıkçası Larialı yoldaşlar hikaye anlatımı, diyalog ve oyunculuk açısından daha iyi, ancak yine de bu özel yoldaşlara sahip olmanın harika olduğunu düşünüyorum. Belki de ikinci koşunuzdasınız ve sadece tuhaf insanlar yaratmak istiyorsunuz ya da sadece kendi DnD oyun karakterinizin Tav’ın üstünde olmasını istiyorsunuz.

Baldur’s Gate 3 modunu kendiniz denemek isterseniz buradan bulabilirsiniz. tam burada.

Ayrıca en yeni kayıtlarınız için veya işleri biraz karıştırmak istiyorsanız en iyi Baldur’s Gate 3 yapılarına ve Baldur’s Gate 3 sınıflarına göz atmak isteyeceksiniz.

Ayrıca günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için bizi Google Haberler’de takip edebilir veya pazarlık yapmak için PCGN fırsat takip aracımızı kullanabilirsiniz.oyun-2