Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Apple olarak ürün ve hizmetlerimizi, kullanıcılara verilerini kontrol etmek ve kişisel bilgileri güvende tutmak için tasarlanmış sektör lideri gizlilik ve güvenlik teknolojileriyle geliştiriyoruz. Sahte kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri engelleyerek kullanıcılarımızı korumak için adımlar attık. iMessage’a erişim kazanmak için. Bu teknikler, meta verilerin açığa çıkması ve istenmeyen mesajların, spam ve kimlik avı saldırılarının etkinleştirilmesi potansiyeli de dahil olmak üzere kullanıcı güvenliği ve gizliliği açısından önemli riskler oluşturdu. Kullanıcılarımızı korumak için gelecekte güncellemeler yapmaya devam edeceğiz. “
iMessage’ı bir Android cihaz üzerinden çalıştırmaya yönelik önceki denemeler, sizi uzaktaki bir Mac’te oturum açmak için bir Apple Kimliği kullanmaya zorladı. Beeper Mini ile doğrudan Apple’ın hizmetine bağlanıyorsunuz. Aracı yoktur ve üçüncü taraf sunucular dahil değildir. Beeper Mini, mesajlarınızı doğrudan Apple aracılığıyla alıcıya ve Android telefonunuz bir iPhonemuş gibi geri göndererek çalışır. Aktarmaya gerek yoktur ve Apple kimliği kullanarak Mac’te oturum açmaya gerek yoktur.

Video Küçük Resmi

Apple, “iMessage’a erişim sağlamak için sahte kimlik bilgilerinden yararlanan engelleme teknikleri” hakkında konuştuğunda, Beeper Mini’nin Apple’ın anlık bildirim hizmetini kullanarak iMessage’a bağlanma şeklinden bahsediyor. Beeper Mini bu anlık bildirimi yakalar ve cihazınıza gönderir. Apple’ın sunucularının, bildirimlere bir Apple cihazından ping attıklarına ikna olmaları gerekiyor. Belki bir Jedi akıl hilesi kullanılıyordur. (“Bunlar aradığınız iOS gibi davranan Droid cihazları değil.”)

Beeper, gizliliğinizi koruyarak size gönderilen mesajları kimsenin okuyamayacağını, ancak bunun Apple tarafından doğrulanamayacağını ve şirketin gizliliğiniz ve sohbet ettiğiniz kişilerin gizliliği konusunda endişe duyduğunu söylüyor. Beeper ve Sunbird gibi diğerleri, iMesajlarınızı yukarıda bahsedilen Mac aracılığıyla gönderdiğinde, mesajlarınızı koruyan bir güvenlik yoktur. Ancak bildirim protokollerinin kullanılmasıyla Apple, Beeper Mini’yi kesmesi gerektiğini hissetti.

Apple, Beeper Mini’yi sonlandırdığından beri, Beeper Mini hizmeti yeniden çalışır hale getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Beeper Mini’nin kurucusu Eric Migicovsky (evet, başarılı Pebble akıllı saatlerinin arkasındaki kişi) Apple’ın neden kullanıcılarının Android kullanıcılarına şifrelenmemiş SMS mesajları göndermesini tercih ettiğini merak ediyor. Migicovsky şöyle diyor: “Eğer Apple gerçekten kendi iPhone kullanıcılarının gizliliğini ve güvenliğini önemsiyorsa, neden kendi kullanıcılarının artık Android kullanıcılarına güvenli olmayan SMS kullanmak yerine şifreli mesajlar göndermesine olanak tanıyan bir hizmeti durdursunlar ki?”

Ancak bir şeyin Migicovsky’ye anlamlı gelmesi, Apple’a da anlamlı geldiği anlamına gelmiyor. “İnşa ettiğimiz şey dünya için iyi. Bu, neredeyse hepimizin var olması gerektiği konusunda hemfikir olabileceği bir şey.” Ancak Apple bunu böyle görmüyor ve teknoloji devi, iMessage’i kendi kontrolü altında tutmak için elinden geleni yapmaya devam edecek.

Her ne kadar Apple gelecek yıl RCS’yi destekleyeceğini söylese de ilk söylenenler yeşil baloncukların hala var olacağı yönünde; bu da iMessage ile RCS arasındaki farklar nispeten küçük olmasına rağmen Android kullanıcılarının iPhone sahipleri tarafından hala bu şekilde tanımlanacağı anlamına geliyor. Android kullanıcılarının, iPhone kullanıcılarının şu anda Android cihazı olanlara yönelik hakaret ve saldırılarıyla yüzleşmek zorunda kalmadan bir grup sohbetine katılmalarına izin verin.telefon-1