Amazon uygulamasıyla ilgili endişe verici bir söylenti ortalıkta dolaşıyor. Söylentiye göre Amazon’un saldırıya uğradığı ve saldırganların, kullanıcıların uygulamada kayıtlı adres listelerine rastgele Amazon dolapları eklediği yönünde. Korkan Amazon aboneleri, bunların meşru dolaplar olmadığını ve Amazon Locker, Amazon Hub Locker, Amazon Fresh veya Amazon Counter olarak etiketlenen yerlerde bulunan bu sahte dolaplardan birine gönderilen siparişlerin, bu dolapları asmaktan sorumlu hırsızlar tarafından çalınacağını söyledi. uygulamada listelenen dolaplar.

Kişisel Amazon hesabımda bu Amazon dolaplarının hiçbiri listelenmemiş olsa da oğlumun bu türden üç konumu vardı ve bunları onun için sildim. Ancak Amazon’un saldırıya uğramadığı ortaya çıktı ve tüm olay, meşru bir şeyin çevrimiçi ortamda nasıl aşırıya kaçabileceğinin bir örneğiydi. Bu yalnızca Amazon’un, abonelerinin siparişlerinin her abonenin yanındaki güvenli dolaplardan birine teslim edilmesine izin verme girişimiydi.
Artık tatil alışverişi sezonunda olduğumuz için her gün verandalara çok sayıda paket geliyor. Ve bu, kutular her yerde bulunan Amazon kamyonlarından alınır alınmaz alışveriş yapanların evlerinin önünden malları çalan bir sundurma korsanı olmak için harika bir zaman. Yani Amazon, satın aldıkları ürünlerin yakındaki güvenli bir Amazon dolabına teslim edilmesine izin vererek müşterilerine bir iyilik yaptığını düşündü. Ve tahmin edin, bunlardan bazıları Amazon Fresh ve Whole Foods marketlerinin içinde bulunuyor.

Sorun şu ki Amazon, bu adreslerin neden birdenbire Amazon uygulamasında ortaya çıktığını açıklamada pek net değil. Amazon’un yakınınızdaki bazı Amazon dolaplarını ekleyip eklemediğini görmek için uygulamayı açın ve ekranın altındaki baş ve vücut simgesine dokunun. Bunu yaptıktan sonra ekranın üst kısmındaki “Siparişleriniz” seçeneğine dokunun. “Hesap Ayarları” altında “Adresleriniz”e basın; kişisel adreslerinizin yanı sıra, Amazon siparişlerinizin gönderilmesini isteyebileceğiniz yakındaki Amazon dolaplarını göreceksiniz.

Yani bu adresleri silmenize gerek yok ve birisinin Amazon teslimatlarınızı çalmasından endişeleniyorsanız, Amazon dolaplarından birini seçmek daha güvenli ve daha emniyetli bir teslimat seçeneği olabilir, özellikle de tüm gün evde kimse yoksa. bir Amazon kamyonu size bazı paketler bırakmak için gelebilir.

Biz de Amazon’un saldırıya uğradığına dair bu söylentiyi yalanladık. Amazon’un küresel medya ilişkileri sözcüsü Montana MacLachlan, “Amazon’da bir güvenlik olayı olduğuna dair elimizde bir kanıt yok ve sistemlerimiz güvende. Hesaplarıyla ilgili soruları olan müşteriler müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelidir.” dedi.telefon-1