WhatsApp’taki sesli mesajlaşma çok yakında çok daha fazla James Bond’a dönüşecek!

Dünyanın en popüler sohbet uygulaması, platformunda kullanıcılara kendi kendini imha eden sesli mesajlar gönderip alma seçeneğini sunuyor (üzerinden) Gadget’ı etkinleştirin).

Bu tür “geçici verilere” karşı büyük bir açlık var ve buna inanmıyorsanız şuna bir bakın: Aralık 2019’da bir analiz raporu, Snapchat’in on yılın en çok indirilen beşinci mobil uygulaması olduğunu duyurdu. O zamanlar Snapchat’in neyle ilgili olduğunu biliyorsunuz. Öhöm, öhöm.

Dinlendikten sonra otomatik olarak silinen sesli mesajlar diğer “Çok Gizli!” listesine katılıyor. WhatsApp kullanıcıları için halihazırda mevcut olan mesajlaşma seçenekleri. Kullanıcılar hem Android’de hem de iOS’ta kaybolan mesaj ve medya gönderebileceklerini çok iyi biliyorlar.

“Görev: İmkansız” modundaki sesli mesajlar için, Bir Kez Görüntüle modunu seçip bir sesli mesaj oluşturmalısınız ve alıcı bunu duyduktan sonra kendi kendini imha edecektir. Elbette bu, hassas konulardan bahseden ses kayıtları durumunda gizliliği aktif olarak artırır. Ancak alıcı gürültülü bir ortamdaysa, geçici bir işitme kaybı sorunu yaşıyorsa veya ona gönderdiğiniz şeyi dinlediğinde tam olarak dikkatini vermiyorsa, o sesli mesajı yeniden kaydetmeye ve tekrar göndermeye hazır olun. .

WhatsApp işini riske atmıyor ve kullanıcıların yalnızca bir kez görüntüle sesli mesajlarını kesinlikle güvendikleri kişilere göndermeleri gerektiğini söylüyor çünkü kendi kendini imha eden mesajları bile aşmanın yolları var; dijital teknolojinin çalışma şekli de bu. Örneğin, Android kullanıcıları dinlerken ekran kayıt fonksiyonunu kullanabilir ve herkes mesajı yakalamak için başka bir kamera veya harici mikrofon kullanabilir.

Kendi kendini imha eden sesli mesaj seçeneği, bazı test kullanıcılarının oynayabileceği beta sürümdeyken bahsettiğimiz gibi Ekim ayı ortalarında konuşulmuştu. Kaynağın raporu, yeni James Bond benzeri aracın “önümüzdeki birkaç gün içinde” dünya çapında kullanıma sunulacağını iddia ediyor, bu nedenle güncelleme için bizi takip etmeye devam edin.

Ve WhatsApp’ta kaybolan mesajları nasıl göndereceğinizden emin değilseniz endişelenmeyin. Çok kolay:

Video Küçük Resmitelefon-1