2023 The Game Awards gösterisi sırasında Hideo Kijoma, bir süredir Xbox Game Studios ile üzerinde çalıştığı OD projesini açıkladı. Bu oyunu ilk kez duymasak da, ilk kez ondan bir şey görüyoruz. Ama hepsi bu değil; Ödüllü film yapımcısı (Nope, Get Out, Us) Jordan Peele, oyunda Kojima ile çalışacağını açıkladı.

Peki oyun hakkında ne biliyoruz? Pek fazla değil ve beni rahatsız eden de bu. Elbette, Hideo Kijoma oyun geliştirme konusunda ustalık sınıfıdır ama aynı zamanda ilginçtir ve insanlar onu bu yüzden bu kadar çok seviyor. OD ile bu oyunun ne hakkında olduğu hakkında pek bir şey bilmiyoruz ve oyun fragmanı, aktörler Sophia Lillis, Hunter Schafer ve Udo Kier (Hunters, Swan Song) tarafından yaratılan bazı etkileyici hareketli kafalara sahip olsa da, bu bilgi yok. bize bir fikir vermiyor.

Çok benzersiz, sürükleyici ve tamamen yeni bir oyun tarzı, daha doğrusu yeni bir medya biçimi yaratma zorluğunu üstlenmek için Xbox Game Studios ve onların bulut oyun teknolojisiyle birlikte çalışıyoruz.” dedi Oyun Yaratıcısı ve Kojima Productions Kurucusu Hideo Kojima.

OD’nin ne zaman piyasaya sürüleceğini bekleyebileceğimize dair herhangi bir haber yok, bu yüzden bu oyunun hala oldukça uzakta olduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun, OD’nin fragmanını defalarca izledim ve bu oyuna ne olacağını görmek istiyorum. Oyuncular ve çığlık atanlar için bir oyun mu? Yoksa çok çok daha fazlası mı olacak? Bunu yalnızca Hideo Kojima ve Jordan Peele biliyor ve henüz bunun hakkında konuşmuyorlar.oyun-4