Bir telefon meraklısıysanız, şu anda televizyonda iPhone ile Pixel arasındaki dostluğu hayata geçirmek için durdurma eylemini kullanan Google’ın #BestPhonesForever sporlarından daha iyi bir reklam yok. Hatta her iki telefon da en son modellerine güncellendi (Pixel karakterinin üzerinde Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörünü göreceksiniz). Reklamlar Pixel 8 serisi için olsa da, açıkça kötü ya da çirkin bir şey söylenmedi.
Reklamın son bölümü “Kar Telefonları” başlığını taşıyor ve bu oldukça uygun çünkü iki yıldızımız Cher’in “Do You Believe” şarkısından bu yana duyulan en yüksek dozda otomatik ayarlama içeren bir Noel şarkısı söylüyor. Her ikisi de sahte iPhone ve Pixel’deki kamera lensleri için kullanılan düğmelere sahip kendi kar telefonlarını ürettiler. Pixel, iPhone’un şarkı söylemesiyle ilgili yorum yaptıktan sonra, iOS destekli telefon şunu söylüyor: “Pixel’e engel olamıyorum. En iyi arkadaşımla güzel bir günde dışarıdayız. Sonunda biraz ara verebildiğin için çok mutluyum.”
Pixel, iPhone’dan açıklama yapmasını istedikten sonra ikinci telefon, Pixel’in çok fazla çalıştığını söylüyor. “Ne zaman arkamı dönsem, yeni ve parlak özelliklerinizden birini duyuruyorsunuz.” Ve iPhone ayrıca şunu da belirtiyor: Piksel 8 Pro Google’ın yeni Gemini AI modelini alan ilk telefon oldu. Piksel 8 Pro Kaydedici uygulamasındaki otomatik özetleme özelliğini ve Gboard klavyesindeki Akıllı Yanıt özelliğini geliştirecek geniş dil modelinin küçültülmüş bir versiyonu olan Gemini Nano’yu alacak. Bu, Aralık Özellik İndiriminin bir parçasıdır.

Video Küçük Resmi

Pixel, AI özelliğinin çok havalı olduğunu kabul ettikten sonra iPhone şöyle yanıt veriyor: “Evet, çok havalı. Kimse sana sonbahar lansmanlarımızdan sonra buradaki dostlarımız (kar telefonları) gibi olacağımızı ve sadece sakin olacağımızı söylemedi mi?” Hem iPhone hem de Pixel’deki bazı saçmalıklardan sonra şu sloganı alıyoruz: “Özellik Tüm Yıl Boyunca Düşüyor.” Ve her iki telefonun da kar meleği yaptığını gösteren slogan sonrası sahne var mı?

Bu, serideki en esprili, en komik veya ilginç reklam değildi ancak bu reklamların hem Apple hem de Google kullanıcıları arasında büyük bir takipçi kitlesi var. Bu reklamı kesinlikle bu hafta sonu NFL, NCAA Futbol ve Basketbol yayınları sırasında televizyonda göreceksiniz.telefon-1